„Žalgiris“ užliejo „Bangą“

(0)
Publikuota: 2021 balandžio 08 14:10:22, Aistė LABINAITĖ
×
Karolis Uzėla 6-ajame A lygos ture „nukalė“ pergalę „Žalgiriui“. Elvio Žaldario nuotr.

Lietuvos futbolo A lygoje sužaistos dvejos 6-ojo turo rungtynės. Pergales į savo sąskaitas įsirašė praėjusio sezono lyderiai. Šalies čempionas Vilniaus „Žalgiris" savo aikštėje 2:0 (0:0) nugalėjo Gargždų „Bangos" komandą. Čia didvyriu tapo 21-erių Karolis Uzėla, sužaidęs vieną geriausių savo mačų vilkint „Žalgirio" marškinėlius. O vicečempionė Marijampolės „Sūduva" namie 2:1 (1:0) pranoko iki šiol neklupusius „Kauno Žalgirio" futbolininkus.

Rungtynių Vilniuje 62-ąją min. po Ugo Videmono (Hugo Videmont) pakelto kampinio visiškai vienas likęs K.Uzėla iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą. Po 15-os min. tas pats K.Uzėla po kitos standartinės situacijos dar sykį sėkmingai prišoko prie kamuolio, nukreipė jį į tinklą ir savo dubliu įtvirtino komandos pergalę. Įdomu tai, kad iki šiol jaunasis futbolininkas per savo karjerą aukščiausioje Lietuvos lygoje buvo pelnęs vos vieną įvartį. Tai jis padarė dar 2019 metais.

„Pasitikėjimas Karoliu pasiteisina ir tai labai gerai. Karolis užsirekomendavo, jog vidurio saugo pozicijoje gali žaisti tikrai gerai užtikrintai ir rezultatyviai. Todėl jis žaidžia nuo pirmųjų minučių - kalbėjo „Žalgirio" strategas Vladimiras Čeburinas. - Rungtynės buvo įtemptos. Negaliu sakyti, jog pirmajame kėlinyje turėjome daug progų, tačiau kelias tikrai turėjome, spaudėme, bet varžovas gerai gynėsi, didelėmis pajėgomis. Antrajame kėlinyje buvome agresyvesni, turėjome daug progų pasižymėti. Reikia suprasti, jog dar vyksta komandos formavimasis, nes yra nemažai naujokų, tad į priekį viskas eina mažais žingsneliais. Tiesiog viskam reikia laiko. Reikia laiko, kad galėtume demonstruoti daug rimtesnį, rezultatyvesnį futbolą."

Treneris pripažino, jog savo įspaudą paliko ir neseniai Vilniuje pralaimėtos Lietuvos futbolo federacijos Supertaurės rungtynės prieš „Panevėžio" ekipą. Tad, pastarųjų A lygos rungtynių pradžia dar ir dėl to psichologiškai buvo sunki. „Galima sakyti, jog su tuo teko kovoti. Buvo daug noro, bet ne viskas pavyko. Todėl šios rungtynės prasidėjo gana įtemptai, tačiau gerai, kad galiausiai jos baigėsi gerai. Sveikinu visus „Žalgirio" sirgalius su pergale, ji mums buvo svarbi. Einame toliau ir laukiame kitų varžovų", - pridūrė V.Čeburinas.

Mačo Marijampolėje pirmame kėlinyje iniciatyva priklausė šeimininkams. Jau 26-ąją min. „Sūduvos" naujokas Seržas Njuiadzis (Serge Nyuiadzi) įsiveržė į baudos aikštelę bei atliko aštrų perdavimą, o kamuolys nuo „Kauno Žalgirio" vidurio gynėjo Rimvydo Sadausko įskriejo į vartus.
Antrojo kėlinio pradžioje, 52-ąją min. S.Njuiadzis surengė reidą ir atliko precizišką perdavimą link Kulės Mbombo (Kule Mbombo), kuris pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. Tai buvo ketvirtasis puolėjo įvartis šiame sezone, taikliu smūgiu jis džiaugėsi ketvirtame susitikime iš eilės.
61-ąją min. intrigą į šias rungtynes sugrąžino taikliai iš arti smūgiavęs Karolis Šilkaitis - jam rezultatyvų perdavimą atliko Deividas Šešplaukis.

„Buvo rimtas mačas. Žinojome, jog žaisime su labai gera komanda, kurioje labai geri žaidėjai, labai geras treneris ir, kuri iki šiol nebuvo pralaimėjusi. Iš tiesų mes nežaidėme taip gerai, kaip norėjome. Nors žaidėme neblogai. Pirmasis kėlinys, manau, buvo labai geras. O, kai varžovai įmušė, jie dar labiau pradėjo mus spausti. Tačiau norint laimėti, reikia kentėti", - sakė „Sūduvos" strategas Viktoras Basadrė (Victor Basadre).

10. Gargždų „Banga" 4 0 0 4 3-9 0

(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)