respublika.lt

Vokiška „Chelsea" kokybė

(0)
Publikuota: 2021 gegužės 31 16:52:20, Arūnas ABROMAITIS
×
nuotr. 1 nuotr.
„Chelsea" komanda. EPA-Eltos nuotr.

UEFA Čempionų lygos nugalėtojų taurė atiteko Londono „Chelsea" futbolininkams, kurie finale Porte 1:0 įveikė kitą Anglijos klubą - „Manchester City". Nors kovėsi Anglijos komandos, svarbiausi vaidmenys teko vokiečiams. Pergalingą smūgį atliko Kajus Havercas (Kai Havertz), o treneris Tomas Tuchelis (Thomas Tuchel) taip sustygavo „Chelsea" gynybą, kad vieno įvarčio ir užteko.

 

Tik ketvirti Anglijoje, bet pirmi Europoje - taip galima apibūdinti „Chelsea" sezoną. Londono „aristokratai" finišavo tik ketvirti "Premier" lygoje, tačiau svarbiausiame Europos turnyre nužygiavo iki galo. Finale, kuris vyko Portugalijos mieste Porte, po jų kojomis krito Anglijos čempionai iš Mančesterio.

Vienintelį mačo įvartį K.Havercas įmušė 42 min. 21-erių metų saugas pernai perėjo į „Chelsea" iš Leverkūzeno „Bayer" už 80 mln. eurų ir tai buvo didžiausia suma, sumokėta už futbolininką 2020-aisiais, bet įvartis finale tikrai atpirko investiciją.

Tai buvo antras "Chelsea" triumfas Čempionų lygoje, pirmą kartą taurė iškovota 2012 m. Įdomu, kad abiem atvejais Londono klubui sėkmę atnešė sezono viduryje įvykę pokyčiai. 2012 m. komandą į pergalę atvedė treneris Robertas di Matejus (Roberto di Matteo), pakeitęs vilčių nepateisinusį Andrė Vilašą Bošą (Andre Villas-Boas). Šį sezoną vilčių nepateisino Frenkas Lampardas (Frenk Lampard), į kurio vietą sausio pabaigoje stojo T.Tuchelis. Pastarasis iki Čempionų lygos finalo nuėjo ir pernai, kai treniravo „Paris Saint-Germain".

„Tai puiki patirtis ir didi pergalė. Stengsimės pasinaudoti šia pergale, kad toliau augtume. „Manchester City" yra stiprus varžovas, todėl mums reikėjo pademonstruoti aukščiausio lygio žaidimą, kad jį nugalėtume. Ir mes tai padarėme", - sakė T.Tuchelis. Aukščiausio lygio futbolą jo auklėtiniai demonstravo per visas atkrintamąsias varžybas. Jose sužaistos septynerios rungtynės, per kurias praleisti tik du įvarčiai.

Po „Chelsea" pergalės vokiečiai savo futboli gali didžiuotis ne ką mažiau nei anglai. Be T.Tuchelio ir K.Haverco, nugalėtojų gretose buvo dar du Vokietijos atstovai, pasirodę starto sudėtyje. Antonijus Riudigeris (Antonio Rudiger) tapo vienu iš gynybos ramsčių, o Timas Verneris (Timo Werner) užėmė vidurio puolėjo poziciją. T.Verneris vėl sulaukė pašaipų dėl iššvaistytų progų, bet tai dabar neatrodo svarbu, nes jis progų bent jau turėjo, o „Manchester City" finale jų beveik nesukūrė.

Visgi naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas ne vokietis, o Prancūzijos futbolininkas - daugybę juodo darbo atlikęs vidurio saugas Ngolas Kantė (Ngolo Kante). „N.Kantė yra visur. Kai jis žaidžia, atrodo, kad „Chelsea" aikštėje 12 futbolininkų", - tėvynainį gyrė kitas prancūzas, atsarginis „Chelsea" puolėjas Olivjė Žiru (Olivier Giroud).

„Manchester City" į finalą pateko pirmą kartą klubo istorijoje. „Mūsų klubui tai buvo ypatingas sezonas. Žaisti finale buvo svajonė, bet, deja, mes nesugebėjome laimėti. Stengėmės, mums nepavyko, todėl dirbsime toliau, kad sugrįžtume", - žadėjo vicečempionų treneris Chosepas Gvardiola (Josep Guardiola). Jis sulaukė daug kritikos už tai, kad pasirinko sudėtį, kurioje buvo pernelyg daug atakuojančių futbolininkų.

Vienas iš tų atakuojančių futbolininkų - saugas Kevinas de Breinė (Kevin de Bruyne) - dėl traumos paliko aikštę antrojo kėlinio pradžioje. Ligoninėje paaiškėjo, kad „Manchester City" lyderis patyrė du veido kaulų lūžius. Neaišku, ar jis galės prisijungti prie Belgijos rinktinės nuo Europos čempionato pradžios. Čempionatas prasidės birželio 11 d.

PLAČIAU APIE ŠIĄ NAUJIENĄ KVIEČIAME SKAITYTI RUSŲ KALBA: Девять лет спустя. "Челси" во второй раз стал победителем футбольной Лиги чемпионов

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +18 C

+12 +22 C

+14 +21 C

+22 +25 C

+18 +27 C

+20 +22 C

0-4 m/s

0-7 m/s

0-4 m/s