Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai įveikė V.Dambrausko auklėtinius (0)

2019 sausio mėn. 28 d. 11:18:25
Dominykas Genevičius, Elta

Sekmadienio vakarą Vilniaus „Sportimos“ arenoje Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai kontrolinėse rungtynėse susitiko su pirmu rimtu varžovus šiais metais - Latvijos čempionato bronzos medalininke Rygos RFS ekipa.

×
fkzalgiris.lt nuotr.

Nors anksti praleido du įvarčius, Valdo Urbono auklėtiniai atsitiesė ir iškovojo gražią pergalę rezultatu 3:2 (2:2).

Startinėje žalgiriečių sudėtyje debiutavo ispanas Cristianas Portilla, o antrajame kėlinyje po keitimų pirmą kartą su „Žalgirio“ marškinėliais į aikštę žengė ir Modestas Vorobjovas bei Victoras Perezas.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie į priekį išsiveržė jau penktąją minutę, kai po kampinio smūgiu galva pasižymėjo gynėjas Nauris Bulvitis (0:1).

Prabėgo dar dešimt minučių, o rezultatas švieslentėje tapo 0:2. Iš gilumos perdavimo sulaukęs Glebas Kliuškinas baudos aikštelėje atliko idealų perdavimą Daviui Indranui, kuriam beliko nukreipti kamuolį į tuščius vartus (0:2).

Šeimininkai taip pat turėjo savo progą, tačiau susitikimo pradžioje Timuro Puchovo smūgiuotą kamuolį atrėmė vartininkas, o kiek vėliau iš aštraus kampo į virpstą pataikė Saulius Mikoliūnas.

Nepaisant to, dar iki pertraukos „Žalgiris“ rezultatą išlygino. Sužaidus pusvalandį, Domantas Šimkus vienu lietimu atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur kamuolį nesėkmingai išmušti bandęs Slavko Blagojevičius šį nukreipė į savus vartus (1:2).

Antrąjį įvartį „Žalgiris“ įmušė 44-ąją minutę. Kamuolį varžovų aikštės pusėje perėmė Saulius Mikoliūnas, o Tomislavas Kišas iš kairiojo atakos krašto geru perdavimu šį nugabeno į baudos aikštelės prieigas. Ten buvęs Tomašas Šimkovičius greitai įvertino situaciją ir perdavimu vienu lietimu išvedė T. Puchovą vieną prieš vartininką - šis savojo šanso nepraleido (2:2).

Po pertraukos V. Urbono auklėtiniai netruko persverti rezultatą. 51-ąją minutę žalgiriečiai ir vėl sėkmingai paspaudė varžovus jų aikštės pusėje ir kolektyvinių pastangų dėka kamuolį perėmė: Modestas Vorobjovas iškrapštė kamuolį varžovui iš po kojų, S. Mikoliūnas vienu lietimu šį pasiuntė į baudos aikštelę T. Kišui, kuris kulniuku kamuolį parideno T. Šimkovičiui. Pastarasis ne mažiau įspūdingai vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartų kampą (3:2).

Per likusį laiką rezultatas nepakito ir „Žalgiris“ iškovojo trečiąją pergalę pasirengimo cikle. Kitas rungtynes vilniečiai žais vasario 2 d. 20 val. Vilniaus „Sportimos“ arenoje su Rygos „Metta“ (Latvija). Įėjimas nemokamas.

• BE PANIKOS - NEVERYGINĖ STATISTIKA: per šių metų sausio-rugsėjo mėnesius Lietuvoje mirė 29699 žmonės (pernai per tą patį laiką mirė 29017 žmonių), iš jų nuo kraujotakos sistemos ligos – 16137; nuo piktybinių navikų - 6070; kitos mirties priežastys - 2772; išorinės mirties priežastys - 1689; virškinimo sistemos ligos - 1548; kvėpavimo sistemos ligos - 859; infekcinės ir parazitinės ligos - 529; DĖL „COVID-19“ – 95 ŽMONĖS.
  • KETINIMAI: augant koronaviruso atvejų skaičiui, Liuksemburgo vyriausybė ketina iki gruodžio vidurio įvesti dalinį karantiną.
  • EISMO ĮVYKIAI: praėjusį savaitgalį, lapkričio 20-22 dienomis, Lietuvos keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 29 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės.
  • PERTRAUKA: siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso plitimo, Seimas plenariniuose posėdžiuose nutarė padaryti vienos savaitės pertrauką.

• NEPRITARIA: sekmadienį Kirgizijoje į gatves išėjo šimtai žmonių, protestuojančių dėl Konstitucijos pataisų, kurios, pasak kritikų, suteiktų prezidentui daugiau galių ir pakenktų žodžio laisvei.
  • GRŪDAI: ekologiškų grūdų supirkimas iš Lietuvos augintojų trečią ketvirtį, palyginti su pernai, padidėjo 31,11 proc., rodo Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenys.
  • IŠAUGO: viešąsias bei administracines paslaugas gyventojams, verslui ir viešajam sektoriui teikiančio Registrų centro paslaugų kiekis šiemet išaugo 1,5 karto.
  • VIRTUALIAI: JAV prezidentas Donaldas Trumpas dalyvaus virtualiame Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių viršūnių susitikime, kurį šeštadienį organizuoja Saudo Arabija, pranešė aukšto rango JAV pareigūnas.

• ŽEMĖS DREBĖJIMAS: Čilės šiaurinę Ramiojo vandenyno pakrantę supurtė 5,6 balų stiprumo žemės drebėjimas; jis užregistruotas 23.11 val. penktadienį vietos laiku šiauriniame Kokimbo regione.
  • STATISTIKA: trečią ketvirtį šalyje padidėjo paukštienos gamyba, pardavimas ir importas, o eksportas ir kainos sumažėjo, rodo Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenys.
  • SUTARĖ: Afganistano vyriausybė ir Talibanas susitarė dėl pagrindinių klausimų, dėl kurių taikos derybos buvo atsidūrusios aklavietėje; dabar šalys yra pasiruošusios oficialioms deryboms.