respublika.lt

V. Ivanauskas: „Žaidėjų noras ir entuziazmas yra reikalingas ateičiai“

2021 lapkričio 16 11:25:47
Lietuvos futbolo federacija

Lietuvos vyrų rinktinė pirmadienį sužaidė paskutinias šių kalendorinių metų rungtynes. Valdo Ivanausko auklėtiniai Vilniuje kontrolinėje akistatoje 1:1 išsiskyrė su Kuveito nacionaline komanda.

×
nuotr. 1 nuotr.
Valdas Ivanauskas. Lietuvos futbolo federacijos nuotr.

 

Svečiai į priekį išsiveržė pirmo kėlinio pabaigoje, tačiau iškart po pertraukos rezultatą išlygino antrą savo įvartį su rinktinės marškinėliais pelnęs Justas Lasickas.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės treneris Valdas Ivanauskas tikino, kad komanda norėjo iškovoti pergalę, tačiau per didelis noras vietomis galėjo ir kišti koją.

„Labai norėjome laimėti ir tai turbūt matėsi iš žaidėjų noro, entuziazmo. Aišku, praleidome įvartį, tai buvo nuostabus smūgis, viskas tvarkoje, tačiau kaip dažnai būdavo, praleidę įvartį nenuleidome galvų, stengėmės kuo greičiau išlyginti rezultatą.

Gal tas noras kartais buvo per didelis, bet rezultatą išlyginus matėsi, kad žaidėjai nori tos pergalės, deja, nepavyko. Yra negatyvas, bet tas žaidėjų noras, entuziazmas yra reikalingas ateičiai, taip pat visi matėme, kad mūsų fizinė būklė buvo geresnė nei Kuveito, tačiau trūko tos ramybės prieš vartus, priėmėme per skubotus sprendimus", - mačą reziumavo strategas.

Kalbėdamas apie tą praleistą įvartį, kurį Kuveitas pelnė puikiu smūgiu iš toli, treneris tikino, kad pati situacija neatrodė itin pavojinga, tiesiog buvo puikiai išpildyta.

„Ten nebuvo nieko pavojingo, tikėjomės, kad jie žais kontratakomis, išėjo į kontrataką, nepasakyčiau, kad tai buvo įvartinė situacija, tiesiog labai geras smūgis, vartininkas neturėjo jokių šansų. Bet nepasakysiu, kad tai buvo kažkieno klaida, klaida gal buvo kitoje aikštės pusėje, kai po netikslaus perdavimo jie išėjo į greitą ataką, bet dėl įvarčio nėra ko kaltinti", - mintimis dalinosi jis.

Dar sykį apibendrindamas savo etapą prie rinktinės vairo, treneris priminė kelis mačus, kur rinktinė buvo netoli taškų, tačiau taip pat akcentavo, kad ne visada taškai gali būti svarbiausias dalykas.

„Taškų atžvilgiu - buvome arti su Šiaurės Airija namuose, galėjome paimti tašką Bulgarijoje, tačiau ne taškuose yra esmė. Tai yra gilesnės problemos ir jos matosi, bet mes, kaip trenerių štabas, savo tikslus pasiekėme. Tokių rungtynių, tos įtampos, tų greičių Lietuvos pirmenybėse trūksta, žinoma, dėl taškų yra negatyvo.

Žaidėjai turi suprasti, kad visų pirma yra sunkus darbas, o tik tada - malonumas. Pradžioje turime atlikti juodą darbą, žaidėjai tai suprato ir jį atlikinėjo. Braižas, manau, yra pasikeitęs, buvo ir naujų žaidėjų, norėjosi juos integruoti kuo greičiau. Tai yra mūsų perspektyva ir mūsų ateitis. Suprantu, kad taškai reikalingi, norėjosi šį mačą baigti pergalingai vien dėl psichologinio atžvilgio. Mūsų tikslas buvo toks, kad žaidėjai pakeistų savo mentalitetą, jų savęs neįvertinimas yra didelis minusas ir jiems patiems", - dėstė specialistas.

Jis taip išskyrė kelis pokyčius, kuriuos, jo manymu, pavyko įdiegti rinktinėje.

„Pasikeitė ir fizinis stovis, anksčiau buvo, kad antras ar trečias lango rungtynes atlaikyti buvo sunkiau, o dabar, ypač per antrą rinktinės langą, žaidėjai suprato, kad reikia atvažiuoti gerame stovyje, nes be to mums tikrai sunku konkuruoti su kitomis komandomis. Žaidėjai tai supranta ir tai yra tarsi jų namų darbai, kad jie būtų pasiruošę. Jei fiziškai nebūsi pasiruošęs, vien tas noras nepadės", - sakė V. Ivanauskas.

Trenerio paklausus, ko jis asmeniškai išmoko per savo laiką prie rinktinės vairo, jis turėjo aiškų atsakymą.

„Labai daug. Per tuos tris langus, kiek teko dirbti, pavyko daug. Netikėjome, kad viskas taip greitai pasikeis ir žaidėjai tai suprato. Rezultatų nėra, taip, tai mano kaltė, bet žiūrint į ateitį, turime suprasti, kad su tuo futbolu, kurį žaisdavome, mes stovėsime vietoje. Geriau kažkur taškus prarasti, piliulę nuryti, bet reikia žiūrėti į priekį", - teigė rinktinės treneris.

Laikraščių prenumerata internetu

  • JĖGAINĖS: Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas Šakių rajone, ties Žvirgždaičiais, pradeda 42 mln. eurų vertės šešių vėjo jėgainių parko statybą.
  • DONORAI: Lietuvos vyskupų konferencija pasisako prieš numanomo sutikimo organų donorystės modelį, kai visi žmonės laikomi potencialiais donorais, išskyrus raštiškai atsisakiusius jais būti.
  • DOTACIJA: Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį planuoja skirti biudžeto dotaciją jos iki šiol negavusiai Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ – apie 175 tūkst. eurų.
  • GINKLAS: Vokietijos policija trečiadienį sulaikė keletą asmenų, kai vienos mokyklos darbuotojas pranešė pastato rūsyje pastebėjęs jaunuolį, turėjusį šaunamąjį ginklą.
  • PASMERKIMAS: Popiežius Pranciškus trečiadienį sakė, kad jam „veria širdį“ šaudynės Teksaso mokykloje, ir pasmerkė prekybą ginklais.
  • PRIEMOKOS: Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuojami pakeitimai, skatinantys rinktis pigiausius vaistus, kompensuojamųjų vaistų priemokas padidins kiek daugiau nei euru, sako sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.
  • TESTAVIMAS: Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pradeda bylą, ar karantino metu kaip COVID-19 pandemijos valdymo priemonė galiojęs privalomas darbuotojų testavimas neprieštaravo Konstitucijai.
  • EGZAMINAI: Brandos egzaminus šiemet laikys 27 731 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių moksleiviai, populiariausias išlieka anglų kalbos egzaminas, trečiadienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).
  • RENOVACIJA: Šiemet Vilniuje neįvyko 85 proc. daugiabučių atnaujinimo darbų konkursų, dėl to sustojo beveik trys dešimtys renovacijos projektų: procesą sustabdė koronaviruso pandemijos ir Rusijos karo Ukrainoje sukelta energetikos išteklių krizė ir statybų kainų šuolis.
  • ATLEIDIMAS: Ministrų kabinetas šalių susitarimu iš pareigų atleidžia Lietuvos vyriausiąją archyvarę Kristiną Ramonienę.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar manote, jog V.Landsbergis yra šešėlinis Lietuvos vadovas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +13 C

+7 +11 C

 

+5 +11 C

+10 +14 C

+10 +15 C

 

+12 +14 C

0-9 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s