respublika.lt

Utenoje – oranžinė futbolo ir draugystės šventė

2022 birželio 27 10:24:22
Evaldas Gelumbauskas

Šeštadienį karščiu alsuojančiame Utenos „Utenio" stadione įvyko Nyderlandų Karalystės ir Futbolotreneris iniciatyva organizuojamo renginio „Stronger2GETHER" finalinė šventė. Jos metu savo įgūdžius demonstravo Lietuvos ir Nyderlandų futbolo bei krepšinio žvaigždės, sportinėse rungtyse dalyvavo ir eFP NATO padalinių Lietuvoje kariai, bei beveik šimtas vaikų iš Lietuvos ir Ukrainos.

×
nuotr. 3 nuotr.
Utenoje – oranžinė futbolo ir draugystės šventė. Sauliaus Čirbos nuotr.

 

Ketvirtą kartą surengta „Stronger2GETHER" sporto ir draugystės šventė startavo ketvirtadienį Nyderlandų ambasados rezidencijoje vykusiu oficialiu priėmimu, kuriame dalyvavo Nyderlandų futbolo žvaigždės Aron Winter, Sander Westerveld ir Claudia van den Heiligenberg, Nyderlandų krepšinio žaidėjai Rogier Jansen ir Peter van Paassen, buvęs Ukrainos futbolininkas Yevhen Levchenko, buvęs Lietuvos rinktinės futbolo žaidėjas Deividas Česnauskis su žmona Vaida, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sporto grupės vadovas Rolandas Zuoza, Vokietijos, JAV, Čekijos, Norvegijos ambasadų atstovai, eFP NATO padalinių atstovai bei Blue-yellow.lt organizacijos atstovai.

Šio renginio iniciatorė, Nyderlandų ambasados Lietuvoje ambasadorė Bonnie Horbach džiaugėsi, kad renginys atlaikė įvairiausius pastarųjų metų išbandymus. „Smagu, kad jau ketvirtus metus turime galimybę susiburti drauge ir skleisti žinią apie bendrystės ir bendradarbiavimo svarbą, tvirtų ryšių kūrimą ir jų puoselėjimą diena iš dienos. Šiemet, karo Ukrainoje akivaizdoje, šis renginys įgavo dar didesnę prasmę ir reikšmę. Šiuo renginiu Nyderlandų Karalystė siunčia žinutę, kad turime bendradarbiauti ir kurti kartu su Lietuva. O šiais metais daugiausia dėmesio skyrėme Ukrainos vaikų integracijai į Lietuvos visuomenę", - kalbėjo B. Horbach.

Penktadienį jungtinė Nyderlandų ir Lietuvos sporto žvaigždžių komanda lankėsi Rukloje. Ten jie ne tik bendravo su tarnybą Lietuvoje atliekančiais Nyderlandų bei Norvegijos kariais, bet ir sudalyvavo futbolo varžybose.

Šeštadienį finalinė renginio dalis įvyko Utenoje. Gausus vaikų būrys iš Lietuvos ir Ukrainos, drauge su NATO kariškiais varžėsi įvairiose Futbolotreneris.lt komandos parengtose futbolo rungtyse. Vaikai taip pat išmėgino jėgas ir jiems skirtoje NATO karių fizinio pasirengimo programoje. Jie ne tik žaidė, bet ir bendravo su kariais, sužinojo apie NATO pajėgas ir jų reikšmę pasaulio saugumui.

Renginį vainikavo Nyderlandų ir Lietuvos futbolo žvaigždžių rungtynės. Beveik valandą trukusioje futbolo dvikovoje buvęs „Liverpool FC" vartininkas Sander Westerveld grūmėsi su geriausiu 2010 m. Lietuvos futbolininku Darvydu Šernu, buvęs Olandijos nacionalinės rinktinės žaidėjas, Europos čempionas Aron Winter stabdė aštrius buvusio Lietuvos rinktinės futbolininko Deivido Česnauskio reidus, aikštėje savo sugebėjimus demonstravo ir Nyderlandų moterų rinktinės futbolininkė Claudia van den Heiligenberg, bei buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas Arūnas Klimavičius ir kiti.

Nuotaikingos ir gan kovingos futbolo žvaigždžių akistatos smagiausiu akordu tapo baudinių serija, kurios metu vartininko pirštinėmis pasipuošęs D. Šernas įrodė, kad moka ne tik pelnyti įvarčius, bet ir sergėti vartus. Sėkmingas geriausio 2010 m. Lietuvos futbolininko pasirodymas vartų stačiakampyjė lėmė simbolinę mūsų šalies futbolo legendų pergalę, tačiau šioje šventėje pralaimėjusių nebuvo!

Vienas iš Futbolotreneris įkūrėjų Robertas Šuškevič po renginio teigė, kad labai geras jausmas vienoje aikštėje matyti vaikus iš Lietuvos, Ukrainos ir kitų šalių, kartu su eFP NATO pajėgomis, Nyderlandų bei futbolo legendomis. „Svarbiausia žinutė, kurią norėtųsi perteikti - bendrumo būtinybė ir svarba. NATO pajėgos yra čia tam, kad užtikrintų mūsų saugumą, o prireikus - padėtų gintis nuo agresorių. Renginio metu buvo aiškiai matyti, kad tie NATO kariai yra tokie patys žmonės, kurie futbolo ar krepšinio aikštėje taip pat mėgaujasi buvimu kartu. Tikiuosi, kad ateityje turėsime dar ne vieną galimybę tokiems renginiams, - vylėsi R. Šuškevič. - Džiaugiamės, kad Nyderlandų Karalystės ambasada ir ambasadorė Lietuvoje Bonnie Horbach pasitikėjo mumis ir sakome didžiulį ačiū už puikią patirtį. Taip pat norisi padėkoti Utenos savivaldybei, Utenos „Utenio" futbolo klubui, Nyderlandų ir Lietuvos futbolo bei krepšinio legendomis bei puikiems „Utenio" ir „Vilnius Football Academy" treneriams už fantastišką renginį".

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • GELBĖTOJAI: Neringos kurorto gyventojų ir svečių saugumu rūpinasi geriausi šalies pajūrio gelbėtojai - tai paaiškėjo po antradienį vykusio Lietuvos paplūdimio gelbėtojų čempionato.
  • BŪSTAS: Savivaldybėms sudarytos sąlygos neskaidriai parduoti jų valdomą būstą, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikusi Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo antikorupcinį vertinimą.
  • PERSPĖJA: „Luminor“ bankas perspėja neprarasti budrumo ir nepakliūti į sukčių pinkles socialiniuose tinkluose - pastaruoju metu socialiniame tinkle „Facebook“ buvo fiksuotas sukčių sukurtas banko profilis, kuris skelbė apie laimėjimą konkurse bei ragino paspausti atsiųstą nuorodą ir pateikti savo duomenis.
  • ALIEJUS: Iš Klaipėdos uosto tanklaiviu išgabenta 15 tūkst. tonų ukrainietiško saulėgrąžų aliejaus, pranešė jūrų krovinių kompanija „Bega“.
  • GINČAI: Pirmąjį šių metų pusmetį Darbo ginčų komisijos gavo beveik 3000 prašymų išnagrinėti darbo ginčus tarp darbuotojo ir darbdavio: daugiausia prašymų gauta iš transporto ir saugojimo veiklos sektoriaus įmonių, antroje vietoje – statybų sektorius.
  • PASPIRTUKAI: Kiek daugiau nei trečdalis lietuvių palaikytų draudimą važiuoti elektriniais paspirtukais šaligatviu, labiau riboti jiems leistiną greitį, rodo „Baltijos tyrimų“ atlikta apklausa.
  • VIZOS: Interviu leidiniui „Deutsche Welle“ užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Europos Sąjungos šalis pasekti Lietuvos pavyzdžiu ir įvesti vizų draudimą Rusijos turistams.
  • PROGNOZĖ: 2023 metais minimali mėnesio alga gali padidėti nuo 15% iki 19%, sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas - tuo metu pensijos ir biudžetininkų atlyginimai turėtų augti 10%.
  • KAINOS: Eksportuotų prekių kainos birželį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, padidėjo 16,8%, importuotų prekių – 31,5%.
  • SKRYDŽIAI: Oro bendrovė „Turkish Airlines“ nuo spalio mėnesio vykdys penkis papildomus skrydžius iš Vilniaus oro uosto į Stambulą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar mėgstate lankytis zoologijos soduose?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s