Turo apžvalga: kaip reta atkaklios rungtynių atomazgos

(0)
Publikuota: 2021 rugpjūčio 23 19:46:00, alyga.lt inf.
×
Elvio Žaldario nuotr.

„Optibet A lygos" 24-asis turas, įvertinus rungtynių paskutines minutes, buvo bene pats įdomiausias šiame sezone.

Budelis. „Kauno Žalgirio" puolėjas Michaelas Thuique'as trečią kartą iš tiek pat galimų nukovė Alytaus DFK „Dainava" komandą - žalgiriečiai varžovus vėl įveikė rezultatu 1:0, tik šį kartą tai padarydami trečią pridėto laiko minutę.

28-erių brazilas šiame sezone per 23-ejas rungtynes pelnė 6 įvarčius bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus, kardinaliai viršydamas savo pasiekimus Vilniaus „Riteriuose".

Emocijos. Antrame kėlinyje pradėjo lyti geltonomis kortelėmis, o 74-ąją minutę Joshua Silva už grubų žaidimą buvo pašalintas. Įspėtas buvo netgi „Optibet A lygoje" nedebiutavęs vartininkas Dovydas Vilkas.

Pirmame kėlinyje puikiomis progomis nesipasinaudoję dainaviečiai dar sykį šiemet praleido įvartį paskutinėmis minutėmis bei nepasiekė teigiamo rezultato. „Dainava" su Gargždų „Banga" šiuo metu savo kraityje turi po 22 taškus.

Pasiekimas. Lietuvos čempionate debiutavęs Telšių „Džiugas" įgyvendino vieną iš savo tikslų - atėmė taškus iš visų pirmenybių ekipų. Tiesa, džiugiečiai neišlaikė dviejų įvarčių pranašumo, tad susidūrimas su „Panevėžiu" baigėsi lygiosiomis 2:2.

Žemaitijos klubas per likusią sezono versis be Leo Ribeiro, kuris išvyko į Aradipu „Omonia" ekipą.

Sugrįžimas. Be trenerio Joao Martinso Telšiuose vertęsi panevėžiečiai dvikovos pabaigoje užkūrė tikrą pirtį. 78-ąją minutę rezultatą sušvelnino Matheusas Bissi, o trečią pridėto laiko minutę tašką išplėšė Antonis Kapnidis, pasižymėjęs antrame susitikime iš eilės.

Be to, vienos iš paskutinių atakų metu Ignas Kružikas stipriu smūgiu sudrebino vartų konstrukciją.

Iššovė. Į Lietuvos rinktinę prieš tai kviestas „Riterių" puolėjas Gytis Paulauskas pagaliau tarė savo žodį - pelnė pirmą šio sezono įvartį. Šio futbolininko smūgis ketvirtą pridėto laiko minutę išplėšė lygiąsias 1:1 išvykoje su Gargždų „Banga".

Savo ruožtu gargždiškių lyderis Simonas Urbys pasižymėjo 10-ąjį kartą ir tapo trečiuoju žaidėju, pelniusiu dviženklį įvarčių skaičių.

Intrigos. Net trijuose mačuose rezultatą lėmę įvarčiai buvo pelnyti per pridėtą laiką, o kituose dviejuose - tarp 85-os bei 88-os. Tik Marijampolėje antras tikslūs smūgis įtvirtino ekipos pergalę.

Keitimai. Kauno rajono „Hegelmann Litauen" komanda antrą kartą taškus iš Vilniaus „Žalgirio" - šį kartą buvo sužaista lygiosiomis 1:1. Šeimininkai dvikovos pabaigoje surengė puikią kontrataką, kurios epicentre atsidūrė du po keitimo aikštėje pasirodę žaidėjai - Alexas Negueba bei Ibrahimas Olaosebikanas.

Per tris mačus 2 taškus surinkęs Kauno rajono klubas ir toliau užtikrintai rikiuojasi 5-oje vietoje.

Puolėjas. Vyr. treneris Vladimiras Čeburinas, praleidus įvartį, į kovą metė aukštaūgį vidurio gynėją Djibrilį Diaw, nusiųsdamas jį į priekį kovoti dėl aukštų kamuolių.

Tas pasiteisino: senegaliečio laimėta oro dvikova prisidėjo prie to, kad varžovas suklystų ir Tomislavas Kišas pasiųstų kamuolį į tuščius vartus.

Serija. Marijampolės „Sūduva" iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės ir atotrūkį nuo trimis mačais mažiau sužaidusio „Žalgirio" padidino iki 7 taškų. Kėdainių „Nevėžis" buvo įveiktas rezultatu 2:0, ekipoje debiutavo Igoris Jovanovičius, o Romainas Habranas pasižymėjo ir trečiame rugpjūčio susitikime.

Pozityvas. Daugiau negu dvi savaites nežaidęs „Nevėžis" išsilaižė žaizdas ir vicečempionams priešinosi netikėtai atkakliai bei sulaukė po traumos atsigavusio Maksimo Jevstignejevo, kuris nežaidė beveik keturis mėnesius.

Penkių pralaimėjimų seriją Kėdainių klubas kitą savaitę sieks nutraukti namuose - atvyks turnyro lentelės kaimynė „Banga".