(2)
Publikuota: 2022 birželio 14 08:00:27, Aistė LABINAITĖ
×
Po eilinės nesėkmės Lietuvos futbolininkams belieka tik griebtis už galvų. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Norint iškovoti pergalę neužtenka pirmauti kažkuriuo rungtynių momentu, dar reikia tą pranašumą ir išlaikyti iki finalinio teisėjo švilpuko. Lietuvos vyrų futbolo rinktinei nepavyko to padaryti. Valdo Ivanausko auklėtiniai sužaidė trečiąsias šio sezono UEFA Tautų lygos rungtynes ir patyrė trečiąjį pralaimėjimą, kai C diviziono 1-os grupės mače išvykoje 1:2 nusileido Farerų salų komandai. „Nemanau, kad šis pralaimėjimas pelnytas, bet tai vis tiek yra pralaimėjimas", - teigė V.Ivanauskas.

Rungtynių pradžia Lietuvos rinktinei nieko blogo nežadėjo. Priešingai, jau 6 susitikimo minutę mūsiškiai išsiveržė į priekį, kai pasižymėjo Fiodoras Černychas. 31-erių puolėjui tai buvo dvyliktasis tikslus smūgis nacionalinėje komandoje. Tačiau persvara lietuviai džiaugėsi tik beveik 15 minučių. Už pražangą mūsų baudos aikštelėje arbitras skyrė 11 m baudinį, šeimininkai jį realizavo ir rezultatas tapo lygus.

Vėliau abi komandos turėjo galimybių pelnyti įvarčius, Lietuvos ekipos gretose arčiausiai tikslo buvo Justas Lasickas, kurio smūgį atrėmė vartininkas. O kai jau atrodė, kad pirmasis kėlinys baigsis taikiai, paskutinę pagrindinio laiko minutę Farerų salų rinktinės atstovas galingu smūgiu nuo virpsto pelnė įvartį. Antrojoje mačo dalyje savo bandymus atliko F.Černychas ir Vykintas Slivka, bet jų smūgiai buvo blokuoti. Galiausiai mūsiškiams teko pripažinti eilinę nesėkmę.

„Skaudus pralaimėjimas, po įmušto įvarčio tikrai valdėme situaciją. Jų primityvus, vyriškas futbolas davė rezultatą. Mes tokio futbolo nesame matę. Toks futbolas gana sunkus. Prieš pat pertrauką praleidome įvartį, kaip ir su Liuksemburgu, skaudu išeiti atsiliekant vienu įvarčiu", - kalbėjo V.Ivanauskas.

Treneris, paklaustas apie 11 m baudinį, sakė, jog jis nieko tokio, už ką būtų galima skirti baudinį, nematė. „Jis skaudus, nes turėjome iniciatyvą, jie kažkokių galimybių neturėjo, išskyrus tuos ilgus kamuolius, bet tada ta 45 minutė... Tai turbūt bus metų įvartis, bet mums nuo to geriau tikrai nėra, antrame kėlinyje turėjome šansų, bet tokia mūsų dalia", - teigė Lietuvos rinktinės strategas.

V.Ivanauskas dar pridūrė, jog charakterio šį kartą iš savo auklėtinių nepasigedo. Nebuvo nei vieno aikštėje, kuris nenorėtų laimėti: „Noras buvo. Tačiau yra ir daugiau niuansų. Be noro dar turi būti ir futbolo galimybės, progų išnaudojimas. O jų didelėse rungtynėse daug nebūna."

Į klausimą, kodėl, jo nuomone, šiai rinktinei vis dėlto nepavyksta laimėti net prieš tokius varžovus kaip Farerų salų futbolininkai, V.Ivanauskas atsakė, jog meistriškumu lietuviai tikrai yra geresni ir tai matėsi aikštėje. Tačiau reikia tą meistriškumą įrodyti įvarčiais, kurių buvo tik vienas. „Žaidėjai daro, ką gali, stengiasi, bet šiandien nepavyko", - pridūrė treneris.

„Ar komanda tiki jumis?" - ir tokio klausimo sulaukė V.Ivanauskas. Stratego teigimu, visa komanda dirba savo darbą, visi yra profesionalai, visi žaidžia už Lietuvą: „Atsidavimas yra, jokių priekaištų, manau, neturėtų būti."

Lietuvos rinktinei šiame lange liko sužaisti dar vienerias rungtynes. Šiandien 21.45 val. išvykoje mūsiškiai susitiks su Turkijos komanda. Pastaroji trečiojo turo mače svečiuose 2:0 pranoko Liuksemburgo ekipą. Prieš Tautų lygos varžybas Lietuvos futbolo federacija buvo rinktinei iškėlusi tikslą užimti antrąją vietą, šiuo metu mūsiškiai yra 1-os grupės dugne. Tačiau treneris apie savo braškančią kėdę kalbėti nenorėjo. „Nespręskite mano likimo. Yra didesnių problemų, karas vyksta", - teigė V.Ivanauskas.

Statistika

Farerų salos - Lietuva 2:1 (2:1). Įvarčiai: Viljormuras Davidsenas (20 min. - iš 11 m), Jakupas Andreasenas (45); Fiodoras Černychas (6).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Džiugas Bartkus, Dominykas Barauskas (46 min. Pijus Širvys), Linas Klimavičius, Edgaras Utkus, Rolandas Baravykas (82 min. Ignas Kružikas), Vykintas Slivka, Linas Mėgelaitis (82 min. Vilius Armanavičius), Justas Lasickas (71 min. Titas Milašius), Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas, Augustinas Klimavičius (64 min. Karolis Laukžemis).