Šventė Madride, šokas Miunchene

(0)
Publikuota: 2022 balandžio 13 11:31:00, Arūnas Abromaitis, „VŽ“ žurnalistas
×
„Real“ klubą išgelbėjo Karimas Benzema, įmušęs įvartį per pratęsimą. EPA-Eltos nuotr.

Į UEFA Čempionų lygos pusfinalį žengė du Ispanijos klubai - Madrido „Real" ir „Villarreal". Karališkasis Madrido klubas atsakomojoje ketvirtfinalio akistatoje su titulo neapgynusiu Londono „Chelsea" namie prarado dviejų įvarčių persvarą ir atsidūrė ties prarajos riba, bet išsigelbėjo per pratęsimą. „Villarreal" futbolininkai išvykoje rungtynių pabaigoje šokiravo vieną iš turnyro favoritų - Miuncheno „Bayern".

Elitinis turnyras turės naujus čempionus, nes pernykščiai nugalėtojai „Chelsea" futbolininkai nesukūrė stebuklo Madride. Po to, kai pirmąsias rungtynes su „Real" namie jie pralaimėjo 1:3, daug kas kalbėjo, kad išvykoje Londono klubą išgelbėtų tik stebuklas. Madride iki jo trūko labai nedaug.

Londono „aristokratai" išvykoje ne tik panaikino dviejų įvarčių deficitą, bet ir įmušė trečiąjį įvartį, po kurio gelbėtiss reikėjo jau šeimininkams. Pastarieji visgi pasiekė persilaužimą - 80 min. atliktas Rodrigo (Rodrygo) smūgis nulėmė pratęsimą, o per papildomą laiką „Real" didvyriu dar kartą tapo Karimas Benzema. Šis puolėjas pelnė visus tris komandos įvarčius Londone.

„Real" atstovai akcentavo, kad atsitiesti padėjo tribūnų palaikymas. „Pirmoje rungtynių pusėje mums trūko noro įmušti. Vėliau, atsiliekant 0:2, žaidėjai atsidūrė psichologinėje duobėje, tačiau šio stadiono magija suteikia jėgų nepasiduoti. Nė akimirkos nemaniau, kad rungtynės pralaimėtos. Buvo sunku, bet šiame stadione negali galvoti apie pralaimėjimą. Savo ruožtu „Chelsea" atidavė daug jėgų ir per pratęsimą mes jų turėjome daugiau", - svarstė treneris Karlas Ančelotis (Carlo Ancelotti).

„Neįmanoma nupasakoti šių rungtynių. Iki pirmojo savo įvarčio buvome ant bedugnės krašto. Negaliu sakyti, kad žaidėme blogai, bet varžovai pasinaudojo savo progomis ir mušė įvarčius. O mes nepasidavėme, nenustojome tikėti. Mus labai palaikė sirgaliai, jie padėjo pasiekti persilaužimą, atsiliekant 0-3", - sakė geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas saugas Luka Modričius.

„Chelsea" treneris Tomas Tuchelis (Thomas Tuchel) guodėsi tuo, kad komanda iš turnyro pasitraukė oriai: „Pralaimėti visada skaudu, bet kai kuriuos pralaimėjimus priimti lengviau. Šis yra iš tokių, nes neturime ko gailėtis. Žaidėme taip, kaip ir planavome, parodėme meistriškumą ir charakterį. Nusipelnėme žengti į pusfinalį, mums tiesiog pritrūko sėkmės".

Jei „Real" patekimas į pusfinalį nestebina, tai kitas Ispanijos klubas sukūrė sensaciją. Juk „Villarreal" Ispanijos čempionate užima tik septintąją vietą, o kitoje barikadų pusėje buvęs „Bayern" užpernai laimėjo Čempionų lygą. Ir tai - jau ne pirmoji šios komandos sensacija. Aštuntfinalyje „Villarreal" netikėtai eliminavo Turino „Juventus".

Bavarai išvykoje pralaimėjo 0:1, bet atrodė, kad namie susitvarkyti su išsišokėliais nebus sunku. Šeimininkai pagal smūgius pirmavo 24-4, pagal smūgius į vartų plotą - 4-1. Jie įmušė įvartį, turėjusį garantuoti bent pratęsimą, tačiau 88 min. pražiopsojo „Villarreal" kontrataką. Rungtynės baigėsi 1:1, o kartu baigėsi „Bayern" sezonas tarptautinėje arenoje.

„Mūsų iškritimą nulėmė blogos pirmosios rungtynės. Pralaimėjome ten, o čia žaidėme labai gerai, tai buvo vienas geriausių mūsų mačų per pastaruosius kelis mėnesius. Turėjome įmušti pirmajame kėlinyje, antrajame turėjome padvigubinti rezultatą. O varžovai disciplinuotai gynėsi ir, kai jie sulaukė savo šanso, mes nebuvome pasiruošę", - teigė „Bayern" treneris Julianas Nagelsmanas (Julian Nagelsmann).

„Villarreal" futbolininkai nusiteikę triukšmauti toliau. „Kad kažką pasiektume, turime įveikti favoritus. Pergalė prieš „Juventus" mums pridėjo daug pasitikėjimo savimi. Tikiu, kad ir pusfinalyje turėsime savo progas", - sakė treneris Unajus Emeris (Unai Emery).

Dar du Čempionų lygos pusfinalyje žaisiantys klubai paaiškėjo vakar vėlai vakare.

Rezultatai

Madrido „Real" (Ispanija) - Londono „Chelsea" (Anglija) 2:3 (0:1), po pratęsimo. Įvarčiai: Rodrigas (80 min.), Karimas Benzema (96); Meisonas Mauntas (15), Antonijus Riudigeris (51), Timas Verneris (75). I rungtynės - 3:1.

Miuncheno „Bayern" (Vokietija) - „Villarreal" 1:1 (0:0). Robertas Levandovskis (52); Samu Čukvuezė (88). I rungtynės - 0:1.