(0)
Publikuota: 2020 gegužės 30 19:00:43, LFF.lt inf.
×
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Pirmose po karantino A lygos rungtynėse „Riteriai“ Vilniaus derbyje 1:0 nugalėjo „Žalgirį“ bei į turnyro lentelę įsirašė pirmuosius tris taškus. Pergalingą įvartį po puikaus Aleksandro Levšino perdavimo 19 minutę pelnė Justinas Marazas, skelbia „Riteriai“.

„Riterių“ vyriausiasis treneris Mindaugas Čepas rungtynes pradėjo lietuviška sudėtimi. Donatas Kazlauskas buvo perkeltas į puolimo grandį, Valentinas Jeriomenko atitrauktas į vidurio gynėjo poziciją, likę žaidėjai žaidė sau įprastose vietose.

Dvikovą žalgiriečiai pradėjo drąsiau. Net kelis kartus dešiniuoju kraštu pavojingai prasiveržė Richlordas Enninas, tačiau  netrukus puikų šansą „atsidaryti“ susikūrė D. Kazlauskas. Maždaug iš dešimties metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Nors įvartis nebuvo pasiektas, sukurta proga „Riteriams“ atnešė ramybės. Jie kur kas daugiau pradėjo žaisti su kamuoliu bei kontratakose ieškojo savųjų šansų. Viena tokia kontrataka kaip tik baigėsi įvarčiu. A. Levšinas iš kairiojo krašto tolimojo virpsto link atliko perdavimą, kurį galva „uždarė“ J. Marazas.

Įvartis žaidimo pernelyg nepakeitė. „Riteriai“ atsitraukė šiek tiek giliau, „Žalgiris“ kamuolį laikė ilgiau, tačiau itin pavojingų situacijų daug nebuvo. Arčiausiai įvarčio pirmajame kėlinyje buvo Mindaugas Grigaravičius.

Pirmoji rungtynių pusė dar įsiminė ir tuo, kad geltona kortele buvo nubaustas M. Čepas. Tiek treneris, tiek D. Kazlauskas reikalavo 11 metrų baudinio, tačiau jų prašymai liko neišgirsti.

Iškart po pertraukos žalgiriečiai pernelyg įvykių neforsavo. Tiesa, kiekvieną minutę jų žaidimas darėsi aktyvesnis ir aktyvesnis. Įpusėjus kėliniui, žaidimas vyko vienoje aikštės pusėje, o „Žalgirio“ superprogas gesino arba puikias rungtynes sužaidęs Tadas Simaitis, arba patys į vartus nesugebėję pataikyti žalgiriečiai.

Didysis gaisras prie „Riterių“ vartų pradėjo kilti 77 minutę, kai atsidūręs prieš T. Simaitį nepataikė Mantas Kuklys. Per likusį laiką „Žalgiris“ turėjo dar tris idealias galimybes, įskaitant ir epizodą per pridėtinį laiką. Šįkart sėkmė buvo „Riterių“ pusėje. Kaip sakė rungtynių didvyris T. Simaitis – žaidžiant prieš „Žalgirį“ be sėkmės laimėti neįmanoma.