Savaitės rungtynių apžvalga: „Žalgirio“ sugrįžimas į viršūnę (2)

2021 birželio 21 21:50:13
alyga.lt

Po praėjusios savaitės rungtynių „Optibet A lygoje" pasikeitė pirmaujanti komanda.

×
Elvio Žaldario nuotr.

Rokiruotė. Turnyro lentelės viršūnėje po praėjusios savaitės dvikovų įsitaisė Vilniaus „Žalgiris". Pastaruoju metu taškų beveik nebarstantys vilniečiai svečiuose 3:0 nugalėjo Telšių „Džiugą", visus tris įvarčius įmušdami antrame kėlinyje.

37 taškus turintys žalgiriečiai tašku lenkia „Kauno Žalgirį" ir dviem Marijampolės „Sūduvą".

Jaunuolis. Dėl kiek praretėjusios sudėties „Džiugo" vyr. treneris Marius Šluta jau ne pirmą kartą į rungtynes įtraukia labai jaunus žaidėjus. Dvikova su „Žalgiriu" tikrai įsimins 16-mečiui Eridanui Bagužui, kuris debiutavo Lietuvos čempionate.

Laimėjimai. Po ilgokų pertraukų „Optibet A lygoje" pergalės skonį prisiminė Vilniaus „Riteriai" bei Gargždų „Banga". Sostinės klubas praėjusios savaitės pradžioje gargždiškius nugalėjo 3:0, savo ruožtu, Davido Afonso kariauna itin svarbiose rungtynėse 2:0 palaužė priartėjusį Kėdainių „Nevėžį".

Po šios pergalės penkių pralaimėjimų serijos buvusi pakirsta „Banga" pakilo į 8-ąją poziciją - turi po 14 taškų su Alytaus DFK „Dainava".

Apmaudas. Lygiose rungtynėse nuo „Nevėžio" nusisuko sėkmė: nemažai kamuolį kontroliavę šeimininkai praleido įvarčius nemaloniose situacijose ir dėl to vyr. treneriui Dariui Gvildžiui beliko tik apgailestauti.

„Emocijų daug. Pasakysiu, kad rezultatas neatitinka tikrovės - vaikinai tikrai žaidė gerai. Komandai, kuri neturi kozirių, duodame į rankas ir praleidžiame kvailoką įvartį", - kalbėjo D. Gvildys.

Lenktynės. Kurį laiką gana užtikrintai rezultatyviausių žaidėjų įskaitoje pirmavę du žaidėjai - Kule Mbombo bei Philipas Otele - buvo pavyti kelių konkurentų. Praėjusią savaitę taikliais smūgiais pasižymėjo Francis Kyeremeh, Linas Pilibaitis, Nauris Petkevičius bei Simonas Urbys.

Šis ketvertas prisijungė prie 7 įvarčius pelniusio Ph. Otele, o kartą daugiau tą padarė K. Mbombo.

Keitimai. Akistatoje Alytuje tarp vietos „Dainavos" ir „Sūduvos" netrūko emocijų - abu mačo įvarčiai buvo įmušti 77-ąją bei 80-ąją minutėmis. Tą padarė abu po keitimo aikštėje pasirodę žaidėjai - Deivydas Matulevičius ir Aleksandras Makasis.

„Sūduva" nutraukė trijų pralaimėjimų seriją, tačiau nelaimėjo jau ketvirtą sykį iš eilės. Victoro Basadre kariauna gali džiaugtis nebent tuo, kad taškus prarado „Kauno Žalgiris" bei „Panevėžys".

Lyderis. „Riteriai" per pastarąsias šešerias rungtynes pralaimėjo tik kartą, bet vos sykį nugalėjo, nors žaidė su apatinės turnyro lentelės dalies ekipomis. Svečiuose sostinės klubas sužaidė 1:1 su „Panevėžiu", o 376 minutes sužaidusio Angelio Lezamos sąskaitoje - jau 4 įvarčiai.

Produktyvumas. „Panevėžio" puolėjas Jorge Eliasas ir šiemet savo gaunamas minutes aikštėje išnaudoja naudingai. Išlyginamąjį įvartį į „Riterių" vartus pasiuntęs brazilas pasižymėjo penktą kartą, šiame sezone praleisdamas 391 minutę.

Benefisas. Ryškiausią savo pasirodymą surengė Kauno rajono „Hegelmann Litauen" ekipos atstovas Nauris Petkevičius. Čempionato debiutantų atakų lyderis derbyje su „Kauno Žalgiriu" įmušė 2 įvarčius ir išplėšė komandai lygiąsias.

Per šešerias pastarąsias rungtynes Kauno rajono klubas iškovojo 14 taškų - tokiu pačiu rodikliu gali pasigirti ir „Kauno Žalgiris".

Skaityti komentarus (2)
  • KROVINIAI: Kauno intermodaliniam terminalui (KIT) prisijungus prie europinės vėžės, Lietuvos krovinių vežėjams atsivėrė  naujos galimybes gabenti krovinius traukiniais iš Europos ir į ją, išvengiant sustojimo pasienyje su Lenkija ir krovinių perkrovimo.
  • SUKČIAI: „Swedbank“ duomenimis, per vieną dieną banko klientų konsultacijų centras gauna iki 400 gyventojų skambučių ir pranešimų apie sukčių bandymus išvilioti asmeninius interneto bankininkystės, mokėjimo kortelių duomenis ir reikalavimus patvirtinti mokėjimus, kurių gyventojai patys neinicijavo.
  • MEDŽIAI: valstybinių miškų urėdijos miškininkai per šią savaitę apžiūrėjo miškus ir įvertino savaitgalį didelio vėjo bei lietaus padarytą žalą – iš viso buvo išversta ir išlaužyta beveik 10 000 kubinių metrų medžių daugiau nei 100 hektarų plote.
  • BIOGRAFIJA: nevyriausybinės asociacijos Mažosios Lietuvos reikalų tarybos ir Lietuvos valstybės istorijos archyvo iniciatyva susibūrė neformali Martyno Mažvydo biografijos tyrimo iniciatyvinė grupė, siekianti aktualizuoti ir suteikti impulsą naujiems M. Mažvydo biografijos tyrimams.
  • VERTINS: Europos vaistų agentūra antradienį pranešė pradėjusi Prancūzijos farmacijos bendrovės „Sanofi“ sukurtos vakcinos nuo COVID-19 peržiūrą, po kurios ji gali būti patvirtinta naudoti Europos Sąjungoje.
  • PAVYKO: Rusija antradienį paskelbė sėkmingai išbandžiusi naują S-500 oro gynybos raketinę sistemą, ji pataikė į dideliu greičiu skriejantį balistinį taikinį - S-500 sistema, kurios maksimalus veikimo nuotolis – 600 km, yra pati pažangiausia raketų gynybos sistema pasaulyje, gebanti atremti atakas į kosmosą.
  • KEIČIASI: kartu su pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo pokyčiais prasideda ir priešmokyklinio ugdymo programos atnaujinimas - nacionalinėje švietimo agentūroje darbą pradėjo 14 ekspertų, kurie parengs atnaujintą programą.

• ATSIVERIA: pirmą kartą po devynių mėnesių pertraukos Eifelio bokštas Paryžiuje penktadienį vėl laukia lankytojų - Prancūzijos sostinės simbolis buvo uždarytas dėl koronaviruso pandemijos.
  • SIAUTĖJA: Rytų Rusijoje plečiasi dideli miškų gaisrai - Sibiro Jakutijos regione trečiadienį ugniagesiai kovojo su liepsnomis daugiau kaip 600 000 hektarų plote, pranešė miškų apsaugos tarnyba.
  • REKORDAS: Pietų Prancūzijoje esantis kino teatras „l’Eden“, kur buvo rodomi pirmieji brolių Lumiere`ų filmai, oficialiai pripažintas seniausiu pasaulyje veikiančiu kino teatru ir įrašytas į Gineso rekordų knygą - jis buvo atidarytas prieš 132 metus.