Savaitės apžvalga: L.Kochanausko ir jaunųjų vartininkų pareiškimai

(0)
Publikuota: 2021 kovo 23 11:35:09, alyga.lt
×
Rungtynių akimirka. Elvio Žaldario nuotr.

Po praėjusią savaitę sužaistų rungtynių „Optibet A lygoje" ir toliau pirmauja „Kauno Žalgiris", o šalia jo - taip pat trečią kartą laimėjęs „Panevėžys".

Pergalės. Praėjusią savaitę čempionas Vilniaus „Žalgiris" per du mačus į savo sąskaitą įsirašė 6 taškus - identišku rezultatu 2:0 nugalėjo tiek to paties miesto „Riterius", tiek Kauno rajono „Hegelmann Litauen" ekipą.

Antrose rungtynėse strategas Vladimiras Čeburinas nusprendė rezultatyviausią praėjusio sezono žaidėją Hugo Videmontą palikti ant suolo ir metė prancūzą į kovą po pertraukos, o jam prireikė vos minutės, kad tolimu smūgiu pasiųstų kamuolį į vartus. Pozityviai „Žalgirio" sirgalius turėjo nuteikti ir sėkmingi saugo Ogenyi Onazi pasirodymai.

Dvivaldystė. „Kauno Žalgiris" po atkaklios kovos rezultatu 2:1 įveikė Vilniaus „Riterius" ir dėl geresnio įmuštų bei praleistų įvarčių santykio išsaugojo vietą turnyro lentelės viršūnėje.

Prie to taikliu smūgiu prisidėjo žalgirietis Philipas Otele, pasižymėjęs trečią kartą šiame sezone. Puolėjas iš Nigerijos kartu su Linu Pilibaičiu šiuo metu yra rezultatyviausi čempionato žaidėjai. Įdomu tai, kad Ph. Otele per 2018-2019 metus iš viso „Optibet A lygoje" pelnė vos 3 įvarčius.

Įrodė. „Riterių" atstovas Lukas Kochanauskas jau antrose sezono rungtynėse nukreipė kamuolį į varžovų vartus, tą „Riterių" gretose atlikdamas pirmą kartą nuo 2015 metų. 2017-aisiais puolėjas pelnė įvartį žaisdamas „Kauno Žalgiryje", tad taikliu smūgiu Lietuvos čempionate džiaugėsi po daugiau nei trejų metų pertraukos.

Rezervas. Marijampolės „Sūduva" turėjo vargo - vos 1:0 palaužė Kėdainių „Nevėžį", kuris pralaimėjo antrą kartą iš eilės. Vicečempionams dvikova galėjo klostytis kur kas lengviau, tačiau puolėjas Kule Mbombo neišnaudojo kelių puikių progų.

Visgi sykį legionierius iš Kongo Demokratinės Respublikos sugebėjo pasižymėti ir savo sąskaitoje turi 2 įvarčius.

Pajėgos. „Nevėžio" vyr. treneris Vitalijus Stankevičius liko patenkintas komandos pasirodymu dvikovoje su „Sūduva" bei tikėjosi, kad po rinktinių pertraukos ekipa galės verstis beveik optimalia sudėtimi.

„Liūdna, kad kapitono Evaldo Kugio artimiausiu metu tikrai nematysime, bet kitame ture, tikiuosi, atsistos Maksimas Jevstignejevas ir Mindaugas Butkus. Ateis laikas, kada ir Evaldas atsistos. Manau, kitame ture matysime kitokią komandą", - pasakojo ilgametis „Nevėžio" vairininkas.

Iššovė. Du mačus šešėlyje tūnojęs „Panevėžio" puolimo potencialas trečiose rungtynėse sukėlė varžovams labai daug rūpesčių. Ambicijų neslepiantis klubas namuose 4:2 įveikė įprastai daug įvarčių nepraleidžiančią Gargždų „Bangą" bei pratęsė pergalių seriją iki trijų.

Pirmaisiais taikliais smūgiais atsižymėjo Elivelto, Jorge Eliasas ir Tautvydas Eliošius, o rezultatyviais perdavimais išsiskyrė Eligijus Jankauskas.

Nuopelnas. „Panevėžiui" dvikova galėjo klostytis ne pagal norimą scenarijų, jei ne labai geras 17-mečio vartininko Dano Šimkevičiaus pasirodymas. Nepaisant dviejų praleistų įvarčių, vartų sargas ne sykį gelbėjo savo komandą ir džiaugėsi jau antruoju laimėjimu.

Debiutai. Praėjusią savaitę pamatėme ne vieną į „Optibet A lygą" sugrįžusį futbolininką. „Bangos" gretose pasirodė buvęs „Riterių" puolėjas Etienne'as Mukanya, o „Hegelmann Litauen" ekipoje - ne vieną sezoną Lietuvos čempionate žaidęs Rokas Krušnauskas. Trumpai pasireikšti gavo ir į „Panevėžį" sugrįžęs 23-ejų saugas Svajūnas Čyžas.

Susidūrimas. Futbolo savaitę užbaigė nuožmi akistata, kurioje susigrūmė Alytaus DFK „Dainava" ir Telšių „Džiugas" - įdomios rungtynės tarp dviejų buvusių Pirmos lygos klubų baigėsi lygiosiomis 1:1. „Džiugą" į priekį išvedė bulgaras Nasko Milevas, o dvikovos pabaigoje rezultatą išlygino „Dainavos" legionierius iš Rusijos Danilas Makejevas.

Nenuginklavo. Alytaus ekipoje itin aktyviai rungtyniavo pirmą mačą starto sudėtyje pradėjęs Paulius Golubickas, kuris kūrė šansus patyrusiam puolėjui Deivydui Matulevičiui. Tiesa, alytiškis nepasinaudojo puikiomis galimybėmis ir neįveikė į vartų stačiakampį sugrįžusio Povilo Survilos.

Tik praėjusį mėnesį 20-ąjį gimtadienį atšventęs P. Survila šiame „Optibet A lygos" sezone per du mačus praleido vos 1 įvartį ir gali pasigirti solidžia atremtų smūgių statistika.