respublika.lt

Rugpjūčio mėnesį Žemaitijoje laukia net du mažojo futbolo festivaliai

2022 rugpjūčio 10 10:03:19
minifutbolas.lt informacija

Praėjusiais metais Lietuvos mažojo futbolo asociacija į Lietuvą atvedė visame pasaulyje žinoma mažojo futbolo franšizę - „Leisure Leagues". Tai buvo atlikta „Laisvalaikio lyga tavo mieste" projekto pagalba, kuris yra finansuojamas Sporto rėmimo fondo (SRF) lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Vienas iš šio trijų metų projekto tikslų - surengti mažojo futbolo festivalius, supažindinti Lietuvos gyventojus su mažojo futbolo nauda bei skatinti jų fizinį aktyvumą.

×
nuotr. 4 nuotr.
Akimirka iš paskutinio festivalio Domeikavoje. Evaldo Šemioto nuotr.

 

Šešis mažojo futbolo „Leisure Leagues" festivalius šiais metais spėjusi surengti Lietuvos mažojo futbolo asociacija vasarą palydėti ketina surengdama dar du mažojo futbolo festivalius. Jie abu įvyks rugpjūčio mėnesį ir abu jie bus surengti Žemaitijoje.

Jau šį penktadienį, rugpjūčio 12 dieną, mažojo futbolo ir fizinio aktyvumo festivalis pasieks Naująją Akmenę. Festivalio pradžia - 18 valandą, o pats festivalis vyks Naujosios Akmenės dirbtinės dangos stadione.

Į Naująją Akmenę mažasis futbolas atvyksta jau ne pirmą kartą. Tokio tipo festivalis šiame mieste buvo suorganizuotas ir praėjusiais metais. Įdomu tai, kad tąkart festivalis taip pat vyko Žolinių savaitgalio metu, tad vienos gyventojams Žolinių savaitgalis su futbolo kamuoliu jau tampa tradicija.

„Puikiai prisimename praėjusius metus Naujojoje Akmenėje. Susirinko daug žmonių, nuo pačių jauniausių iki tikrai garbaus amžiaus ir visi smagiai žaidė mažąjį futbolą, o gerai pasportavę po to galėjo mėgautis Žolinių koncertais. Šiais metais visus Naujosios Akmenės ir šalia jos gyvenančius žmones kviečiame mažąjį futbolą pažaisti jau penktadienio vakarą. Garantuojame, kad vėl smagiai praleisite laiką, o dar šiais metais lauks ir naujos, įdomios rungtys bei mūsų rėmėjų „Arimex" sveikuoliški prizai", - sakė projekto „Laisvalaikio lyga tavo mieste" vadovas Tomas Butkus.

Po festivalio Naujojoje Akmenėje praėjus dvejoms savaitėms, „Leisure Leagues" vardas pirmą kartą bus ištartas Kelmėje. Būtent šiame Žemaitijos mieste rugpjūčio 26 dieną, penktadienį, pirmą kartą bus surengtas mažojo futbolo ir fizinio aktyvumo festivalis. Jo pradžia - taip pat 18 valandą, o festivalio vieta - Raseinių g. 15, Kelmė.

„Kelmėje lankysimės pirmą kartą, bet puikiai žinome, kad čia futbolas yra mėgstamas. Kelmės komanda yra dalyvavusi Lietuvos mažojo futbolo Taurės turnyre, o tai indikuoja, kad šiame mieste populiarus ne tik didysis, bet ir mažasis futbolas, su kurio nauda ir norime supažindinti vietos gyventojus. Pažadame jiems tikrai aktyvų ir smagų penktadienio vakarą", - teigė T.Butkus.

Tiek Naujosios Akmenės, tiek Kelmės gyventojų festivaliuose lauks smagios veiklos: apšilimo pratimai, kamuolio žongliravimo rungtis, estafetės, netradicinis kryžiukų - nuliukų žaidimas, mažojo futbolo rungtynės, tikslumo bei bulitų iššūkis. Būtent bulitai yra įdomioji mažojo futbolo dalis, kuri naudojama net ir mažojo futbolo Pasaulio čempionatuose - ten mušami ne baudiniai, o kaip ledo ritulyje atliekama bulitų serija. Tuo pat metu gerą nuotaiką festivalyje padės palaikyti futbolo entuziastas ir didele meile šiai sporto šakai pasižymintis Juozas Liesis.

„Leisure Leagues" - tai Jungtinėje Karalystėje dar 1990 metais atsiradusi organizacija, kuri suteikia puikias galimybes varžytis įvairiose mažojo futbolo formato lygose ir siūlo išmanią platformą lygų, žaidėjų bei teisėjų administravimui. Nuo 2017 metų „Leisure Leagues" franšizė pradėjo sparčiai plisti po visą pasaulį ir jau yra tokiose valstybėse kaip JAV, Prancūzija, Olandija, Belgija, Graikija, Lenkija, Vokietija, Meksika, Lenkija ir daug kitų, o praėjusių metų startavo ir Lietuvoje. „Leisure Leagues" ambasadorius mūsų šalyje yra buvęs garsus Lietuvos futbolininkas Deividas Šemberas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • SKUNDAS: Valstybinei mokesčių inspekcijai ir pagrindiniam „Vilniaus prekybos“ akcininkui Nerijui Numai pasiekti taikų susitarimą dėl nesumokėtos milijoninės verslininko gyventojų pajamų mokesčio skolos sutrukdė skundas prokurorams dėl galimo tokio sandorio žalos viešajam interesui.
  • DIPLOMATAS: Ketvitradienį į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas - jam įteikta nota, skelbianti vieną ambasados darbuotoją nepageidaujamu asmeniu Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu.
  • TEISĖJAS: Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl prof. dr. Egidijaus Šileikio skyrimo vyriausiojo administracinio teismo teisėju ir priėmė jo priesaiką.
  • NAFTA: Europos Sąjungos svarstoma viršutinė kainų riba Rusijos eksportuojamai naftai yra per aukšta, sako premjerė Ingrida Šimonytė - tačiau kokia turėtų būti ši riba, ji neįvardijo.
  • KAINA: Jokio nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams garantinio tiekimo paslauga gruodį, palyginti su lapkričiu, brangsta 14,7% iki 43,6 centų už kilovatvalandę (kWh) (lapkritį – 38 ct/kWh), skelbia „Energijos skirstymo operatorius“.
  • ATOSTOGOS: Anksčiau galiojusi tvarka, kai vieni vaiką iki 14 metų auginę pareigūnai negaudavo papildomų kasmetinių atostogų, prieštaravo Konstitucijai - tokį sprendimą priėmė Konstitucinis Teismas.
  • LAUREATĖS: Paskelbtos 2022 m. Meilės Lukšienės premijos mokslininkams konkurso laimėtojos - jomis tapo prof. habil. dr. Jūratė Baranova (po mirties) ir prof. dr. Lilija Duoblienė.
  • PAKUOTĖS: Europos Komisija siūlo griežtinti reikalavimus pakuotėms, numatant, kad visos jos Bendrijoje nuo 2030-ųjų galėtų būti perdirbamos - ant pakuočių turėtų atsirasti ir naujas specialus žymėjimas, palengvinantis jų rūšiavimą.
  • ANIMACIJA: Gruodžio 1 d. 11 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje prasideda tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ - programoje numatyta trylika seansų, per kuriuos išvysite pačius naujausius viso pasaulio animacinio kino kūrėjų filmus.
  • SĄSAJOS: Seimo Ekonomikos komitetas ketvirtadienį su Susisiekimo ministerijos atstovais ir „Lietuvos geležinkelių“ grupės įmonių vadovais aiškinsis grupės bendrovių sąsajas su Rusija ir Baltarusija.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pastebite kai kurių vaistų trūkumą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s