„Real“ futbolininkai per dvi minutes sukūrė stebuklą ir pateko į finalą

2022 gegužės 05 12:27:00
Ugnius RŪKAS

UEFA Čempionų lygos pusfinalyje Madrido „Real" buvo atsidūręs ant bedugnės krašto, kai namie atsilikinėjo nuo „Manchester City" 0:1 ir, skaičiuojant dviejų rungtynių rezultatą, turėjo dviejų įvarčių deficitą. Visgi karališkasis klubas mačo pabaigoje įmušė dukart, išplėšė pratęsimą ir po jo laimėjo 3:1.

×
„Real“ futbolininkai per dvi minutes sukūrė stebuklą ir pateko į finalą. EPA-Eltos nuotr.

Madride paaiškėjo antrasis Čempionų lygos finalininkas. Pirmąjį bilietą, kaip jau skelbėme, iškovojo „Liverpool". Trūko vos poros minučių, kad jo varžovu finale taptų dar vienas Anglijos klubas, nes „Manchester City" laikė rungtynių vadžias savo rankose. Svečiams pirmaujant 1:0, Džekas Grylišas (Jack Grealish) turėjo puikią progą padvigubinti rezultatą ir galutinai palaidoti šeimininkų viltis.

Dabar Dž.Grylišas gali graužti nagus, nes už neišnaudotą progą svečiai buvo nubausti. Tai padarė po keitimo aikštėje pasirodęs 21-erių puolėjas iš Brazilijos Rodrigas (Rodrygo), pelnęs du įvarčius per dvi minutes. Pirmąjį susitikimą išvykoje „Real" pralaimėjo 3:4, Rodrigo smūgiai atstatė pusiausvyrą, tad teko žaisti pratęsimą. Jame rezultatyviausias Čempionų lygos futbolininkas Karimas Benzema išprovokavo 11 metrų baudinį ir pats jį realizavo. Šį sezoną prancūzas elitiniame turnyre yra įmušęs jau 15 įvarčių.

Apibūdinti tam, kas įvyko Madride, daugelis leidinių pavartojo žodį „stebuklas". „Real" gelbėtojas Rodrigas pasijuto Dievo išrinktuoju. „Negaliu to paaiškinti. Dievas pažvelgė į mane ir pasakė: šiandien - tavo diena", - džiūgavo brazilas.„Real" aštuntfinalyje eliminavo „Paris Saint-Germain", o ketvirtfinalyje - čempiono titulo neapgynusį Londono „Chelsea". Abiem atvejais kova buvo labai atkakli, taigi karališkasis spėjo užsigrūdinti ekstremaliose situacijose. „Jei reiktų išskirti vieną dalyką, kuris mums padėjo, tai būtų klubo istorija. Jis skatina nenuleisti rankų tada, kai atrodo, kad viskas prarasta. Sugebėjome pasitelkti energijos likučius. Po to, kai išlyginome rezultatą, pratęsime turėjome psichologinę persvarą", - svarstė „Real" treneris Karlas Ančelotis (Carlo Ancelotti).

„Pirmajame kėlinyje žaidėme prastai, bet po to, kai įmušėme įvartį, buvome geresnė komanda. Pagavome ritmą, žaidėjai aikštėje jautėsi patogiai. Nebuvo taip, kad „Real" nuolat atakuotų, tačiau futbolas - nenuspėjamas žaidimas. Daug varžovų žaidėjų susigrūdo baudos aikštelėje, jie perdavinėjo kamuolį iš kraštų ir įmušė du įvarčius. Mes nesužaidėme savo geriausių rungtynių, bet tai normalu, nes pusfinalyje futbolininkai jaučia didelį spaudimą. Tokia šių rungtynių specifika. Turime tai priimti", - teigė „Manchester City" treneris Chosepas Gvardiola (Josep Guardiola).

„Real" yra tituluočiausias Europos klubas, svarbiausią turnyrą jis laimėjo jau 13 kartų (paskutinį kartą - 2018 m.). Dėl 14-ojo titulo karališkasis klubas su „Liverpool" kausis gegužės 28 d. Paryžiuje.

Statistika

Madrido „Real" (Ispanija) - „Manchester City" (Anglija) 3:1 (0:0, 2:1), po pratęsimo. Įvarčiai: Rodrigas (90 ir 90+1 min.), Karimas Benzema (95 - iš 11 metrų baudinio); Riadas Mahrezas (73). I rungtynės - 3:4.

0
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?