Puikiai pasirodžiusi Lietuvos jaunimo rinktinė nugalėjo Graikiją

Publikuota: 2020 spalio 08 22:50:21, LFF.lt inf.
×
nuotr. 2 nuotr.
Puikiai pasirodžiusi Lietuvos jaunimo rinktinė nugalėjo Graikiją. LFF.lt nuotr.

Atrankos į 2021 metų Europos U-21 čempionatą septintose rungtynėse Lietuvos jaunimo rinktinė 2:0 nugalėjo Graikijos ekipą bei iškovojo antrąją pergalę. Įvarčius Donato Vencevičiaus treniruojamai komandai pelnė Svajūnas Čyžas ir Linas Mėgelaitis.

Nuo pat susitikimo pradžios lietuviai varžovams atidavė iniciatyvą bei patys galimybių ieškojo greituose išpuoliuose. Ypač aktyvus buvo kairysis kraštas, kuriame žaidė jau minėtas S. Čyžas bei Ernestas Stočkūnas.

Pirmasis rimtas pavojus prie jaunųjų lietuvių vartų kilo sužaidus vos penkias minutes. Dvikovos teisėjos sprendimas skirti pražangą prie Tito Krapiko ginamų vartų pirmąsyk į žaidimą įtraukė ir Lietuvos rinktinės vartininką. T. Krapikas puikiu šuoliu neutralizavo pavojų.

Graikams ir toliau priklausė žaidybinė persvara, tačiau jų atakos dažniausiai baigdavosi ties trisdešimtuoju metru iki Lietuvos rinktinės vartų. Savo ruožtu, patys lietuviai vis dažniau ir dažniau atrasdavo laisvas erdves aikštėje, kurios suteikdavo puikias kontraatakos galimybes. Viename tokių epizodų Pijus Širvys preciziškai tiksliu perdavimu S. Čyžui išvedė pastarąjį vieną prieš varžovų vartininką. S. Čyžas kaire koja užtikrintai smūgiavo į tolimąjį apatinį vartų kampą ir rezultatas tapo 1:0 lietuvių naudai.

Kol graikai bandė suvokti kas įvyko, lietuviai galėjo pasižymėti ir dar kartą. Tiek Benas Šatkus, tiek P. Širvys vienos atakos metu dukart smūgiavo kamuolį galvomis, tačiau graikai apsigynė. Maža to, iškart po šio epizodo jie sužaidė geriausią penkiolikos minučių atkarpą.

Vaizdas kardinaliai pasikeitė po pertraukos. Labai aukštai ir labai drąsiai pradėję žaisti lietuviai per dvidešimt minučių prie varžovų vartų sukūrė net tris itin pavojingus epizodus. Dviejuose jų sudalyvavo geriausias antrojo kėlinio žaidėjas Eligijus Jankauskas.

Iš pradžių jis nepasinaudojo proga atsidūręs vienas prieš varžovų vartininką, o dar po kelių minučių atliko įspūdingą šešiasdešimties metrų reidą bei atliko užtikrintą smūgį į vartus. Graikus išgelbėjo tik nuo vartų linijos kamuolį išmušęs gynėjas.

Trečioji antrojo kėlinio proga virto įvarčiu. Domantas Antanavičius perėmė kamuolį, atliko puikų perdavimą ką tik aikštėje pasiriodžiusiam Renatui Banevičiui, o visiškai šalia atsidūręs L. Mėgelaitis maždaug iš aštuonių metrų įmušė į tuščius vartus.

Per likusį laiką graikai ir toliau ilgiau valdė kamuolį, tačiau rimtesnio pavojaus prie T. Krapiko ginamų vartų nesukūrė.

Po šios pergalės lietuviai su septyniais taškais per septynerias rungtynes lieka penktoje turnyro lentelės vietoje, o į pirmą poziciją galėję pakilti graikai su trylika taškų nukrito žemyn ir yra treti. Dar labiau pagerinti savo pozicijas lietuviai galės ateinantį antradienį, kai Marijampolėje susikaus su grupės lyderiais čekais.

Lietuvos rinktinės sudėtis: T. Krapikas, E. Stočkūnas, B. Šatkus, P. Širvys, E. Kloniūnas, S. Čyžas (64 min. R. Banevičius), B. Anisas (90 min. T. Milašius), L. Mėgelaitis (90 min. V. Armalas), E. Jankauskas, E. Utkus, D. Antanavičius (78 min. I. Kružikas).