respublika.lt

Planas su daug nežinomųjų

(0)
Publikuota: 2020 gegužės 16 12:08:30, Arūnas ABROMAITIS
×
nuotr. 1 nuotr.
Tikimasi, kad futbolas Lietuvoje šią vasarą sulauks didesnio nei įprasta dėmesio. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Paskelbus, kad Lietuvos futbolo A lygos čempionatas bus atnaujintas gegužės 30 d., liko daug neatsakytų klausimų. Komandos nežino, ar galės žaisti draugiškas rungtynes, kaip bus testuojami futbolininkai ir kokių priemonių teks imtis, jei bent vienas testas bus teigiamas. Tačiau tarp problemų yra ir teigiamų dalykų. Futbolas grįš, kai kitas sportas dar bus sąstingyje, todėl tikimasi didesnio dėmesio A lygai. Galbūt net iš užsienio.

 

Sprendimas grįžti į aikštes priešpaskutinę pavasario dieną buvo priimtas vieningai. Pasak A lygos prezidento Jano Nevoinos, neprieštaravo nė vienas klubas. Dauguma iš jų karantino metu išlaikė futbolininkus Lietuvoje, todėl problemų dėl uždarytų sienų neturės. Išimtis - Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“. Dauguma jos legionierių išsivažinėjo po savo šalis. Be to, Marijampolės klube šiuo metu neužimtas svarbiausias - vyriausiojo trenerio - postas.

Posėdyje, kuriame buvo nuspręsta atnaujinti čempionatą, „Sūduva“ nuolaidų neprašė, taigi gegužės 30 d. turėtų startuoti visos šešios komandos. „Dabar visi dirba prie tvarkaraščio. Kiekvienas klubas turi pateikti savo pasiūlymus“, - sakė J.Nevoina. Tvarkaraštį turės patvirtinti Lietuvos futbolo federacija.

Aišku, kad čempionatas vyks keturių ratų sistema. Iki pandemijos sukeltos krizės buvo numatyti šeši ratai, taigi pirmenybės sutrumpės trečdaliu. Jei neiškils papildomų kliūčių, kiekviena komanda sužais po 20 rungtynių. „Mažoka, bet ką darysi“, - mačų skaičių įvertino J.Nevoina.

Jei ne pandemija, keturi Lietuvos klubai liepą startuotų Europos turnyrų atrankos varžybose. Dėl to A lygos tvarkaraštyje tradiciškai daroma pertrauka, bet kaip bus šiemet - neaišku. „Pirmadienį turime turėti galutinį tvarkaraščio variantą. Tada, dirbant su UEFA, gausime atsakymus. Dabar turbūt geriau nespėlioti, vėliau konkretumo bus daugiau“, - svarstė A lygos prezidentas.

Vienas iš opiausių klausimų - žaidėjų testavimas. Dalyje užsienio šalių, galvojančių apie sugrįžimą į stadionus, buvo patikrinti visi futbolininkai. Visuotinio testavimo reikalauja ir Lietuvos profesionalių futbolininkų asociacija. Sklando gandai, kad visus futbolininkus testavo Vilniaus „Žalgiris“, tačiau bendros klubų ir lygos praktikos nėra.

J.Nevoina lauks, ką pasakys šalies valdžia ir sveikatos apsaugos specialistai: „Turime bendradarbiavimo su Vyriausybe tęstinumą, laikomės nurodymų, dirbame su atitinkamomis institucijomis. Specialistai turi išaiškinti, kaip viską daryti. Ties šiuo klausimu dirbame jau kurį laiką, todėl tikėtina, kad iki gegužės 30 d. jis bus išspręstas.“

Jei vyks masinis testavimas, reiks nuspręsti, kaip vertinti jo rezultatus. Vokietijoje, kur elitinės komandos žais jau šį savaitgalį, laikomasi pozicijos, kad pavieniai užsikrėtimai proceso nesustabdys ir vis tiek bus rungtyniaujama. Neaišku, kaip bus Lietuvoje, ar vienas teigiamas testas grės visų planų griūtimi. „Apie tai dar nesvarstėme. Pirmas žingsnis buvo patvirtinti čempionato pratęsimą, antras - patvirtinti tvarkaraštį. Po to bus kiti darbai. Vyksta komunikacija, ką daryti, jei bus toks ar kitoks scenarijus, bet atsakymų kol kas nėra“, - pripažino J.Nevoina.

Vienu atžvilgiu ši vasara A lygai gali tapti pačia geriausia. Anksčiau buvęs kitų sporto šakų šešėlyje, šiemet futbolas tikrai atsidurs dėmesio centre, nes konkurencijos praktiškai nebus, o sirgaliai yra išsiilgę varžybų. Anot J.Nevoinos, vyksta derybos su ne viena televizija. Jų rezultatai turėtų paaiškėti per kitą savaitę.

Futbolo čempionato nesustabdžiusi Baltarusija gal ir tapo pajuokų objektu, bet sulaukė didelio dėmesio iš užsienio. Lietuva milžiniško dėmesio nesulauks, nes nebus pionierė. Šiandien startuoja vokiečiai, mus aplenks ir estai, pirmąsias rungtynes žaisiantys gegužės 23 d. Viena diena anksčiau už lietuvius čempionatą pradės lenkai. Visgi daugumoje Europos valstybių futbolas gegužės pabaigoje dar „snaus“, todėl užsieniečių dėmesio tikisi ir A lyga. „Kol kas jo nesulaukėme, bet tikimės. Apie tai kalbama, nors konkrečių pasiūlymų nėra“, - sakė J.Nevoina.

Iki čempionato pabaigos klubai norėtų sužaisti draugiškas rungtynes, bet neaišku, ar tai leis valdžios institucijos. Jei leis, gali būti, kad Lietuvos komandos rungtyniaus ne tik tarpusavyje. „Yra ir pokalbiai su kaimynais. Tikėtina, kad pirmadienį ar antradienį gausime atsakymus dėl draugiškų rungtynių. Matysime, kiek spėsime organizuotis, nes faktiškai turėsime tik vieną savaitgalį“, - teigė J.Nevoina. Teoriškai A lygos klubų varžovėmis iki čempionato starto gali tapti Lenkijos ir Latvijos komandos.

Iki karantino A lygoje sužaistas tik vienas turas. Jame pergales pasiekė „Sūduva“, Vilniaus „Žalgiris“ ir „Kauno Žalgiris“. Be minėtų komandų, čempionate dalyvaus Vilniaus „Riteriai“, „Panevėžys“ ir Gargždų „Banga“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+15 +26 C

+14 +21 C

+13 +20 C

+17 +28 C

+19 +26 C

+17 +22 C

0-6 m/s

0-4 m/s

0-7 m/s