Persvaros neišsaugojusios Lietuvos čempionės pergalę iškovojo po baudinių serijos

(0)
Publikuota: 2021 liepos 29 11:10:38, fkgintra.lt
×
Pranešimo autorių nuotr.

Šiaulių „Gintros" komanda tęsia pasirengimą UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyrui ir sužaidė dar vienas kontrolines rungtynes Šiauliuose.

Po pirmo kėlinio pirmavusios Lietuvos čempionės sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0) prieš viešnias iš Lenkijos - Konino „Medyk", o baudinių serijoje buvo tikslesnės ir šventė pergalę rezultatu 4:3.

Įvarčiai:

„Gintra": M. Gibson (25′ min.) - 1.

„Medyk": S. Zuniga-Hererra (82′ min.) - 1.

Sudėtis: G.Lukjančukė, A.Mikutaitė, T.Corneil, A. Keene, N. Nikolič, T. Carter, K.Miksone, D.Gailevičiūtė (C), M.Gibson, J.Ayers, R.Jonušaitė.

Po keitimo aikštėje pasirodė: V.Neverdauskaitė, M.Šeškutė, S. Veličkaitė, A.Ročane, P.Sarkanaitė, G. Toropovaitė, A. Comani (dalyvauja peržiūroje), T. Romanovskaja.

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo aikštės šeimininkės. Pirmasis pavojus prie varžovių vartų kilo po Jessicos Ayers reido, kuris baigėsi netiksliu smūgiu. Netrukus savo šansą pabėgti nuo oponenčių gynėjų turėjo Rimantė Jonušaitė, tačiau perdavimas puolėjai nebuvo tikslus.

Kairiajame krašte lenkių gynybą draskė Madison Gibson, o vienas iš jos išpuolių 25-ąją minutę baigėsi tiksliu smūgiu į varžovių vartų tinklą - 1:0.

Amerikietė sukūrė dar vieną realią progą pasižymėti, tačiau mūsiškių smūgiuotas kamuolys įstrigo sutankintoje varžovių gynyboje. Iki pertraukos daugiau itin pavojingų atakų komandoms sukurti nebepavyko - 1:0.

Prasidėjus antrajam kėliniui aktyviausia „Gintros" gretose buvo Trudi Carter. Vis dėlto jamaikietės tolimi smūgiai skriejo virš vartų. Po vieno iš retų „Medyk" futbolininkių išpuolių į greitą kontrataką pabėgo Rimantė Jonušaitė. Deja, puolėjos smūgiuotas kamuolys buvo blokuotas lenkių gynėjos.

Vieną pavojingiausių atakų oponentės surengė sužaidus apie 15 minučių antrajame kėlinyje. Dominikos Kolecnikovos smūgiuotą kamuolį užtikrintai atrėmė po pertraukos Gretą Lukjančukę šiauliečių vartuose pakeitusi Meda Šeškutė.

„Gintros" atakos ir toliau vilnijo varžovių baudos aikštelės prieigose, tačiau visi bandymai pelnyti antrąjį įvartį nebuvo sėkmingi. Kovą antrajame aukšte laimėjusi Karlina Miksone smūgiavo virš skersinio.

Sužaidus 26 minutes neblogą šansą smūgiui iš už baudos aikštelės turėjo ta pati varžovių puolėja D. Kolecnikova, tačiau kamuolys skriejo aukščiau vartų.

Simonos Veličkaitės perdavimas R. Jonušaitei pasiekė adresatę, bet patikimai sužaidusi „Medyk" vartininkė neleido padvigubinti rezultato.

82-ąją minutę pasinaudojusi šiauliečių gynėjų klaidomis technišku smūgiu į tolimąjį vartų kampą M. Šeškutę nuginklavo Stephanie Zuniga-Hererra - 1:1.

Rungtynės baigėsi lygiosiomis, tačiau po pagrindinio laiko komandos stojo išsiaiškinti šio vakaro nugalėtojų 11 metrų baudinių serijoje. Prie šios žymos tikslesnės buvo šiaulietės, kurios susirinkusių žiūrovų džiaugsmui dramatišką seriją laimėjo 4:3.

Primename, kad lygiųjų scenarijus, po kurių būtų stojama prie 11 metrų atžymos yra realus ir šių metų UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyre. Šiais metais keturios komandos yra suskirstytos į pusfinalių poras ir iš vienų rungtynių spręsis kuri komanda rugpjūčio 21 dieną žais atrankos turnyro finale bei kovos dėl vienintelio kelialapio į pagrindinį Čempionių lygos turnyrą.

Rugpjūčio 18 dieną 18:00 val. „Gintra" Šiaulių miesto centriniame stadione stos į kovą su Talino „Flora" futbolininkėmis. Kitoje pusfinalio poroje tą pačią dieną 12:00 val. susitiks Koupavoguro „Breidablik" iš Islandijos su Farerų salų lygos laimėtoja Klaksviko „KI".