Namų sienas apgynusios čempionės užtikrintai pranoko vilnietes

(1)
Publikuota: 2022 balandžio 25 08:18:07, FK Šiaulių „Gintros” inf.
×
Namų sienas apgynusios čempionės užtikrintai pranoko vilnietes. E.Černiausko nuotr.

Šiaulių „Gintros" futbolininkės 2022 metų „Spark Energy" moterų A lygos sezone iškovojo antrąją pergalę. „Sausus" vartus išsaugojusios šiaulietės dominavo aikštėje ir įrodė savo pranašumą prieš varžoves iš sostinės.

Kalojano Petkovo auklėtinės Šiauliuose, Gytarių dirbtinės dangos stadione pelnytai 3:0 (1:0) nugalėjo Vilniaus MFA „Žalgirio-MRU" vienuolikę.

Deja, rungtynėse nebuvo išvengta traumų. Jau mačo pradžioje dėl kelio skausmų aikštę buvo priversta palikti vartininkė Aušrinė Bikutė, o antrojo kėlinio pradžioje traumą patyrė ir Andžela Vaičytė. Atlikus išsamesnius medicininius tyrimus paaiškės patirtų sužeidimų rimtumas.

Kitose turo rungtynėse FK „Vilnius" išvykoje 4:0 įveikė Kauno rajono FC „Hegelmann" žaidėjas, o Joniškio „Saned" 1:0 palaužė Gargždų „Bangos" futbolininkių pasipriešinimą. Kol kas lygoje pirmauja čempionių titulą ginančios šiaulietės ir FK „Vilnius" ekipa. Abiejų komandų kraičiuose 6 taškai.

„Gintros" komanda trečiajame ture susikaus su gargždiškėmis. Rungtynės vyks kitą sekmadienį, gegužės 1-ąją Gargžduose.

Įvarčiai:

FC „Gintra": S. Rosette (68′ min. iš 11 m. baudinio), E. Partikaitė (73′ min.) po 1, K. Jasaitytė (36′ min. į savo vartus).

Sudėtis: A. Bikutė (8′ min. M. Less), S. Rosette, T. Romanovskaja, H. DeBose, S. Aviza, N. Klezaitė (46 min. A. Vaičiytė, 61′ min. S. Lichareva), E. Partikaitė (87′ min. D. Bikutė), G. Raznauskaitė, A. Kuehn, T. Carter ('46 min. K. Oluwadamilola), V. Ikechukwu.

Aikštės šeimininkės rungtynes pradėjo užtikrinčiau. Dažniau prie varžovių vartų besilankiusios šiaulietės atakavo vartus iš baudos aikštelės prieigų, bet Meda Šeškutė kontroliavo situacijas. Dešiniuoju kraštu spurtavusi Trudi Carter dar sykį išbandė opnenčių vartų sargės budrumą, bet ji buvo pasiruošusi.

Pirmąjį rungtynių įvartį „Gintros" žaidėjoms pavyko pelnyti po puikaus Samanthos Rosette reido į baudos aikštelę. Gynėja ieškodama atsidengusių komandos draugių atliko perdavimą pažeme, o žalgiriečių gynėja nesėkmingai pasiuntė kamuolį į savo vartus.

Vos pelniusios įvartį čempionės ėmė dar aktyviau spausti varžoves. S. Rosette tolimas smūgis sudrebino skersinį. Vis dėlto iki pertraukos komandoms daugiau pasižymėti nebepavyko.

Per pertrauką „Gintros" strategas atliko porą keitimų - puolime pasirodė Koku Oluwadamilola, o aikštės viduryje Nedą Klezaitę pakeitė A. Vaičytė. Tiesa, pastarajai žaidimo atkarpa buvo trumpa. Jaunoji futbolininkė nesėkmingai pasuko kelį ir skausmo išraiškoje buvo priversta palikti aikštę.

Antrasis susitikimo įvartis buvo pasiektas 68-ąją minutę, kai varžovių gynėjai baudos aikštelėje sužaidus ranka, mačo arbitrė parodė į 11 metrų žymą. Baudinį sėkmingai realizavo S. Rosette, kuriai tai buvo antrasis įvartis šių metų pirmenybėse - 2:0.

Neilgai trukus tašką šiose rungtynėse padėjo Eitvydė Partikaitė. Laiku ir vietoje atsidūrusi saugė galva nukreipė kamuolį į M. Šeškutės ginamų vartų tinklą ir rezultatas tapo 3:0.