Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas tvirtina neabejojantis, kad laikinasis įstatymo „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ projektas yra teisiškai tvarkingas. Pasak jo, tai patvirtina ir antradienio ryte vykęs balsavimas dėl įstatymo projekto atitikimo Konstitucijai Teisės ir teisėtvarkos komitete.
„Labai aiški yra TTK nuomonė, kur tik du komiteto nariai balsavo už tokią teisininkų išvadą, tuo tarpu šeši komiteto nariai nepalaikė tokios išvados, kas reiškia, kad neprieštarauja Konstitucijai“, – antradienį Seime žurnalistams teigė M. Majauskas.
„Net neabejoju, kad teisiškai tai yra tvarkinga. Taip pat neabejoju, kad Seimas rimtai įvertins šį įstatymo projektą ir priims atsakingą sprendimą“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad antradienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) nariai posėdyje priėmė sprendimą, jog laikinasis įstatymo „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ projektas atitinka šalies Konstituciją. Balsavimui buvo pateiktas klausimas, ar pritariama Teisės departamento išvadoms, kad įstatymo projektas galimai prieštarauja Konstitucijai.
Teisės departamento išvadoms pritarė 2, prieš balsavo 5, susilaikė 1 komiteto narys. Toks sprendimas leidžo įstatymo projektą pateikimo stadijoje svarstyti Seimo plenariniame posėdyje.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas pirmadienį tvirtino, kad jeigu TTK priims sprendimą, palankų įstatymo iniciatoriams, jis tuoj pat bus pateiktas Seimui.
Jis neatskleidė, ar įstatymas bus teikiamas jau antradienį būsiančiame Seimo plenariniame posėdyje. Anot NSGK pirmininko, tai priklausys tiek nuo TTK sprendimo, tiek nuo pačių įstatymo iniciatorių.
Tiesioginio LFF valdymo klausimą politikai iškėlė liepos pabaigoje vykusiame jungtiniame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo LFF atstovai.
Seimo narys Laurynas Kasčiūnas tuomet tvirtino, kad politikams prakalbus apie tiesioginį LFF valdymą, jie turi aiškų planą, kaip spręsti suformuotą problemą – LFF uždarumą ir nesąžiningas procedūras, renkant atstovus į Vykdomąjį komitetą (VK).
Rugpjūčio 3 d. LFF gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, jog LFF įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje Konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus. Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu Sporto įstatymu. UEFA ir FIFA tvirtino, kad LFF įstatai iš esmės atitinka nurodytas gaires bei pasiūlė pagalbą federacijai kuriant darbo grupę, kuri svarstytų galimus pokyčius dėl LFF valdymo gerinimo.
Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių ir klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.
Tačiau, praėjusį antradienį pranešta, kad LFF Specialioji darbo grupė darbinio posėdžio metu nutarė aukščiausiam LFF valdymo organui – visuotinei narių konferencijai – teikti įstatų pakeitimo projektą.
Vis tik, paskelbus apie planuojamą teikti federacijos įstatų pakeitimo projektą, Seimo nariai išliko griežti – LFF tiesioginio valdymo įstatymo likimas priklauso nuo to, ar jame įrašytos nuostatos bus pilnai įgyvendintos. Seimo narys M. Majauskas tvirtino, kad kompromisiniai LFF sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo. Jam pritarė ir L. Kasčiūnas, tikinęs, kad LFF sprendimai nereiškia, jog politikai sėdės sudėję rankas.
Įstatymo projektas yra įtrauktas į antradienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę.