Lietuvos futbolo rinktinės treneris E.Jankauskas: visiškai kontroliavome rungtynių eigą

(0)
Publikuota: 2018 birželio 05 21:41:19, Dominykas Genevičius ir Ingrida Petuchovaitė, Elta
×
nuotr. 2 nuotr.
Baltijos futbolo taurės rungtynės: Lietuva - Latvija. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas po lygiosiomis pasibaigusių Baltijos taurės turnyro rungtynių su Latvijos ekipa džiaugėsi savo auklėtinių žaidimu, bet apgailestavo dėl neišnaudotų progų.

Lietuvos futbolininkai antradienį Vilniuje sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:0) su Latvijos komanda, bet su vieninteliu tašku turnyre užėmė paskutinę - trečiąją - vietą. Latviai su 4 taškais tapo nugalėtojais ir į viršų kėlė nugalėtojų taurę.

„Manau, kad Lietuvos rinktinė sužaidė tikrai geras rungtynes. Visiškai kontroliavome rungtynių eigą, sukūrėme daug progų. Puolime prie varžovų vartų žaidėme taip, kaip ir planavome, komanda vykdė žaidimo planą. Žinoma, varžovų įvartis antrojo kėlinio pradžioje turėjo įtakos mūsų žaidimui. Apmaudžiai suklydome baudos aikštelėje ir mus nubaudė. Bet vyrai kovojo iki galo, atlikome daug smūgių į vartus, turėjome daug progų, bet daugumos jų neišnaudojome. Dėl motyvacijos vyrams priekaištų neturiu“, - kalbėjo E. Jankauskas.

Pirmajame kėlinyje latviai surengė ne vieną pavojingą ataką, kelis kartus lietuvių vartus gelbėjo vartininkas. E. Jankauskas pabrėžė, kad jo filosofija yra žaisti patrauklų atakuojantį futbolą, todėl tų spragų gynyboje gali atsirasti.

„Mes norime žaisti atakuojantį futbolą ir taip kartais atsiranda erdvių, kurias varžovai bandė išnaudoti. Tokia yra mūsų filosofija ir manau, kad toks žaidimas turėjo patikti žiūrovams“, - pabrėžė E. Jankauskas.

Naujasis Latvijos rinktinės treneris iš Suomijos Mixu Paatelainenas spaudos konferencijoje džiaugėsi iškovota Baltijos taure ir pripažino, kad su Lietuvos rinktine žaisti buvo sudėtinga. Strategas pripažino, kad šiame mače siekė ne palankių lygiųjų, o pergalės.

Lietuvos futbolininkai jau penktadienį žais draugiškas rungtynes Maskvoje (Rusija) su Irano ekipa, o birželio 12 dieną mūsiškiai išvykoje susitiks su Lenkijos komanda. Abi būsimos varžovės ruošiasi netrukus Rusijoje startuosiančiam pasaulio čempionatui.

Lietuvos futbolininkai sužaidė lygiosiomis su latviais

Antrosiose Baltijos futbolo taurės turnyro rungtynėse antradienį Lietuvos rinktinė Vilniuje, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione, sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:0) su Latvijos futbolininkais.

46-ąją min. Kaspars Dubra išvedė svečius į priekį, bet 86-ąją min. rezultatą išlygino Karolis Laukžemis.

Lietuvos sudėtyje debiutines rungtynes žaidė vartininkas Džiugas Bartkus, kuris pakeitė Ernestą Šetkų. Vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas atliko dar penkis keitimus nuo dvikovos su Estija - starto vienuoliktuke pasirodė Egidijus Vaitkūnas, Mantas Kuklys, Tomas Mikuckis, Simonas Paulius ir Darvydas Šernas.

Jau nuo susitikimo pradžios veiksmo netrūko prie abiejų vartų, bet abi ekipos demonstravo solidų žaidimą gynyboje. 21 minutę kilo pirmas rimtas pavojus prie Lietuvos vartų, bet puikiai sužaidė vartininkas Dž. Bartkus. Po lietuvių klaidos į baudos aikštelę įsiveržęs Janis Ikaunieks iš arti smūgiavo du kartus, bet vartų sargas atrėmė smūgius. Po šešių minučių Lietuvos rinktinė turėjo galimybę įmušti pirmąjį mačo įvartį - Rolandas Baravykas atliko ilgą perdavimą iš dešiniojo krašto, o prie kairiojo virpsto tykojęs Fiodoras Černychas vienu lietimu smūgiavo kiek netiksliai. Neilgai trukus lietuviai vėl pagrasino svečių vartams. Arvydas Novikovas kontratakoje techniškais judesiais suklaidino gynėją ir atliko stiprų smūgį į tolimąjį kampą, bet vartininkas Kaspars Ikstens nepriekaištingai sureagavo į smūgį. 38 minutę į vartus prie baudos aikštelės prieigų bandė smūgiuoti Ovidijus Verbickas, bet jo galingą smūgį blokavo varžovas. Kėlinys baigėsi sausu rezultatu 0:0.

Antrasis kėlinys Lietuvos rinktinei prasidėjo blogiausiu įmanomu scenarijumi. Po sumaišties baudos aikštelėje latvių kapitonas Kaspars Dubra pirmasis suskubo prie kamuolio ir pasiuntė jį į vartus. Po praleisto įvarčio E. Jankausko auklėtiniai pradėjo didelėmis pajėgomis spausti oponentus. 57 minutę realią galimybę išlyginti rezultatą turėjo Darvydas Šernas. R. Baravykas atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelės vidurį, bet puolėjas prašoko perduotą kamuolį. Netrukus pats D. Šernas iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį prie artimojo virpsto išnirusiam Mantui Kukliui, bet jo smūgis tikslo nepasiekė.

Lietuva toliau spaudė varžovus prie jų vartų. 65 minutę po Arvydo Novikovo pakelto kampinio galva pavojingai į vartus smūgiavo M. Kuklys, bet smūgiuotas kamuolys praskriejo virš skersinio. Latvijos vartų sargui K. Ikstenui toliau teko intensyviai darbuotis po nuolatinių šeimininkų perdavimų į baudos aikštelę, o kamuolys retai kada buvo mūsų komandos aikštės pusėje. Spaudimas pagaliau davė vaisių - 86 minutę Karolis Laukžemis galva tiksliai pasiuntė kamuolį į kairįjį vartų kampą ir išlygino rezultatą.

Pirmosiose rungtynėse mūsiškiai 0:2 pralaimėjo estams, o pastarieji 0:1 nusileido latviams.

4 taškus surinkusi Latvija tapo turnyro nugalėtoja, Estija su 3 taškais užėmė antrąją vietą, o 1 tašką pelniusi Lietuva liko trečia.

Paskutinį kartą lietuviai Baltijos taurę laimėjo 2010 metais.