Publikuota: 2021 kovo 11 13:20:14, Arūnas ABROMAITIS
×
nuotr. 2 nuotr.
Lionelis Mesis. EPA-Eltos nuotr.

Čempionų lygos ketvirtfinalyje sirgaliai neišvys dviejų garsiausių planetos futbolininkų - Lionelio Mesio (Lionel Messi) ir Krištiano Ronaldo (Cristiano Ronaldo), kurių klubai neperžengė aštuntfinalio barjero. L.Mesis nerealizavo 11 metrų baudinio, o jo atstovaujama „Barcelona" nesukurė stebuklo Paryžiuje. K.Ronaldas su Turino klubu "Juventus" neišgyveno pratęsimo dramoje mače su „Porto".

„Barsai" stebuklo reikėjo todėl, kad pirmą aštuntfinalio susitikimą su „Paris Saint-Germain" namie ji pralaimėjo 1:4. 2017 m. "Barcelona" buvo panašioje padėtyje, nes po pirmųjų aštuntfinalio rungtynių su paryžiečiais atsiliko 0:4, bet savo aikštelėje pasiekė revanšą 6:1. Dėl tokio pavyzdžio stebuklas atrodė įmanomas, tačiau šįkart jo siekti reikėjo išvykoje.

Nors Paryžiuje pirmieji įmušė šeimininkai, „Barsa" visgi privertė varžovus pasinervinti. L.Mesis išlygino rezultatą, o per pridėtą pirmojo kėlinio laiką gavo teisę mušti 11 metrų baudinį, tačiau smūgį atrėmė vartininkas Keiloras Navas (Keylor Navas). Pastarasis pripažintas geriausiu rungtynių futbolininku, o tai rodo, kad svečių atakos kėlė rimtą grėsmę. Visgi paversti progų įvarčiais atnrajame kėlinyje nepavyko.

„Pirmajame kėlinyje daug kentėjome, nesugebėdavome atlikti pirmojo perdavimo. Tai buvo psichologinis testas, nes žmonės daug kalbėjo apie praeitį. Antrajame kėlinyje parodėme jau kitokį veidą. Per pertrauką pasakiau žaidėjams, kad jie per daug galvoja apie patekimą į kitą etapą. Pasakiau, kad jie tiesiog žaistų", - teigė "Paris Saint-Germain" treneris Maurisijus Poketinas (Mauricio Pochettino).

„Barsos" strategas Ronaldas Kūmanas (Ronald Koeman) nebuvo nusivylęs savo komandos pasirodymu: "Mes iškritome, bet žaidimas paliko gerą įspūdį. Turėjome galimybių apsunkinti varžovams gyvenimą, dominavome pirmajame kėlinyje. Manau, nusipelnėme po jo pirmauti 2:1. Jei būtume įmušę antrąjį įvartį, galbūt antrasis kėlinys būtų buvęs kitoks".

Kitoje trečiadienį vykusioje akistatoje į ketvirtfinalį žengė „Liverpool" klubas, neutralioje aikštėje Vengrijos sostinėje Budapešte 2:0 nugalėjęs "Leipzig" futbolininkus. Tai buvo tarsi pirmojo susitikimo, vykusio vasario 16 d., pakartojimas. Pirmosios rungtynės taip pat žaistos Budapešte, „Liverpool" jas taip pat laimėjo 2:0 ir netgi įvarčius įmušė tie patys žmonės - Mohamedas Salahas bei Sadijus Manė (Sadio Mane).

Du ketvirtfinalio dalyviai paaiškėjo antradienį, jai tapo „Porto" ir Dortmundo „Borussia". „Porto" parodė charakterį Turine, kur po pratęsimo pralaimėjo 2:3, tačiau toks rezultatas tiko, nes pirmąsias rungtynes namie ši ekipa laimėjo 2:1. Antrajame susitikime „Juventus" nuo 54 min. žaidė daugumoje ir, pasiekus pratęsimą, atrodė, kad lieka tik pribaigti nusilpusius varžovus, bet svečiai sugebėjo įmušti įvartį, praktiškai sunaikinusį šeimininkų viltis.
Tą įvartį įmušė baudos smūgį atlikęs Serchijus Oliveira (Sergio Oliveira). Didžiausia „Juventus" žvaigždė K.Ronaldas stovėjo „sienelėje", bet smūgio metu susisuko ir kamuolys praskriejo jam tarp kojų. Taigi K.Ronaldas pats prisidėjo prie to, prarado šansus iškovoti trofėjų. Pirmą kartą nuo 2005 m. Čempionų lygos ketvirtfinalyje nebus nei jo, nei L.Mesio.

„Borussia" savo aikštėje sužaidė 2:2 su „Sevilla" ir to užteko, nes pirmąsias rungtynes Ispanijoje Dortmundo ekipa laimėjo 3:2. Dortmunde šeimininkų gretose sukart pasižymėjo 20-metis Erlingas Holandas (Erling Haaland), kuris toliau gerina rekordus. Norvegas tapo rezultatyviausiu jaunesniu nei 21 metų turnyro žaidėju. Iš viso Čempionų lygoje jis yra įmušęs 20 įvarčių. Ankstesnis rekordas priklausė Kilianui Mbapė (Kylian Mbappe), iki 21-ojo gimtadienio pasižymėjusiam 19 kartų.

Dar keturi kelialapiai į ketvirtfinalį bus išdalinti ateinančią savaitę.

Rezultatai

Turino „Juventus" (Italija) - „Porto" (Portugalija)* 3:2 (0:1, 2:1), po pratęsimo. Įvarčiai: Federikas Kjeza (49, 63 min.), Adrienas Rabio (117); Serchijus Oliveira (19 - iš 11 metrų, 115). Raudona kortelė - Mehdi Taremi ("Porto", 54). I rungtynės - 1:2.

Dortmundo „Borussia" (Vokietija)* - „Sevilla" (Ispanija) 2:2 (1:0). Erlingas Holandas (35, 54 - iš 11 metrų); Jusefas En Nesyris (69 - iš 11 metrų, 90+6). I rungtynės - 3:2.

„Paris Saint-Germain" (Prancūzija)* - „Barcelona" (Ispanija) 1:1 (1:1). Kilianas Mbapė (31 - iš 11 metrų); Lionelis Mesis (37). I rungtynės - 4:1.

„Liverpool" (Anglija)* - „Leipzig" (Vokietija) 2:0 (0:0). Mohamedas Salahas (70), Sadijus Manė (74). I rungtynės - 2:0.

* Žvaigždute pažymėtos komandos pateko į ketvirtfinalį.