respublika.lt

Kapitonas laukia žvaigždžių ir žiūrovų (0)

2021 spalio 22 19:15:56
Arūnas ABROMAITIS

Mažiau nei trys savaitės praėjo nuo Lietuvoje vykusio salės futbolo pasaulio čempionato, o Kaunas jau ruošiasi priimti dar vieną aukšto lygio turnyrą - ateinančią savaitę „Žalgirio" arenoje vyks UEFA Čempionų lygos pagrindinio etapo kovos. „Kauno Žalgiris" turnyre susitiks su dviem stipriausiais Ispanijos klubais ir Baltarusijos čempionais. Tai reiškia, kad vėl atvyks salės futbolo žvaigždės, o susitikimas su garsiausiais žaidėjais, pasak žalgiriečių kapitono Justino Zagursko, visada prideda papildomos motyvacijos. Kalbėdamas apie savų sienų pranašumą, J.Zagurskas akcentavo, kad jis bus juntamas tik tuo atveju, jei tribūnose netrūks žiūrovų.

×
nuotr. 1 nuotr.
Pasaulio čempionate Justinas Zagurskas pasižymėjo dviem įvarčiais. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

 

J.Zagurskas yra tiek Lietuvos rinktinės, tiek „Kauno Žalgirio" kapitonas. Rinktinės kelias pasaulio pirmenybėse buvo neilgas, ji pralaimėjo visus tris mačus, bet su „Žalgirio" arena salės futbolininkai atsisveikino neilgam. Visas būrys nacionalinės komandos žaidėjų - J.Zagurskas, Lukas Sendžikas, Tomas Bučma, Ernestas Macenis, Andrius Kaulinis, Deividas Reimaris ir Albertas Voskunovičius - dalyvaus ir Čempionų lygos turnyre. Lietuviai talkins braziliškam legionui su treneriu Dentinju (Dentinho) priešakyje.

Į kitą, elitiniu vadinamą, etapą, kuriame dalyvaus 16 geriausių Europos klubų, pateks trys komandos. Taigi, kauniečiams savo aikštelėje reikia aplenkti bent vieną ekipą. Viena vertus, „Kauno Žalgirio" šansai atrodo geresni nei rinktinės, nes jis jau du kartus dalyvavo elitiniame etape, o šiuo metu UEFA reitinge užima devintąją vietą.

Kita vertus, varžovai bus labai stiprūs. Ispanijos čempionė „Barcelona" pirmauja UEFA reitinge, praėjusį sezoną ji žaidė Čempionų lygos finale. Su „Barsa" į Kauną grįš brazilas Ferao (Ferrao), dvejus metus iš eilės rinktas geriausiu pasaulio salės futbolininku, o planetos pirmenybėse Lietuvoje tapęs rezultatyviausiu žaidėju. Ispanijos vicečempionė Valensijos „Levante" UEFA reitinge yra ketvirta, o Baltarusijos čempionė Oršos „Viten" - 19-a.

Turnyras „Žalgirio" arenoje prasidės antradienį. Jam artėjant, su J.Zagursku kalbėjomės apie salės futbolo specifiką, rinktinės reikalus ir „Kauno Žalgirio" laukiantį iššūkį.

- Turbūt niekas netampa salės futbolininku iškart, iš pradžių reikia tapti tiesiog futbolininku. Koks buvo jūsų kelias į salės futbolą?

- Lietuvoje išties viskas vyksta per lauko futbolą, nors kitose šalyse būna ir atvirkščiai - pradžioje futbolininkas pažaidžia salėje, o paskui persikvalifikuoja į lauko futbolą. Mano tėtis - treneris, tad futbolą žaidžiau ir vaikystėje, ir paauglystėje. Paskui sužinojau, kad yra sveikatos problemų ir perėjau į salės futbolą. Aišku, jį žaisdavau ir anksčiau, tik tai buvo labiau vaikiškas futbolas - vaikų čempionatai su kitokiomis taisyklėmis. Bet vis tiek žaisdavome salėje. O žaisti tikrą salės futbolą pradėjau nuo 16-os.

Pasiūlė žaisti antroje lygoje - Vievio „Žiede". Po truputį salės futbolas „užkabino" vis labiau ir dabar tikrai nenorėčiau jo iškeisti į lauko futbolą.

- Kur salės futbole yra daugiau skirtumų, palyginti su didžiuoju futbolu - taktikoje ar žaidimo technikoje?

- Niuansų yra ir technikoje, bet skirtumų gal daugiau - taktikoje. Erdvė yra mažesnė, sprendimus reikia priimti greičiau. Reikia mokėti derinius, ginantis žinoti, kada pasaugoti komandos draugą, o kada galima rizikuoti. Tokių taktinių niuansų yra nemažai.

- Ar Lietuvoje įmanoma pragyventi iš salės futbolo ir, jei taip, ar daug yra iš jo pragyvenančių žmonių?

- Turbūt nėra nė vieno tokio žaidėjo. Salės futbolas pas mus nėra profesionalus, žaidėjai negauna tokių atlyginimų, kad galėtų niekur nedirbti. Futbole kažkiek „prisiduri" pinigėlių, jei komandos moka kažkokias algas, bet žmonės vis tiek turi darbus. Aš dirbu kūno kultūros mokytoju ir futbolo treneriu. Mano veikla susijusi su futbolu, tačiau Lietuvos rinktinėje yra tik keli žaidėjai, kurių darbai irgi susiję su futbolu. Visi kiti turi su futbolu nesusijusius darbus.

- Pasaulio čempionate pasižymėjote dviem įvarčiais. Ar tai buvo įsimintiniausi momentai jūsų karjeroje?

- Įsimintinas buvo pats žaidimas pasaulio čempionate, tai buvo svajonės išsipildymas. Aišku, norėjosi pratęsti tą svajonę, bet išėjo, kaip išėjo. Smagu pasižymėti pasaulio čempionate, bet jau geriau būtų įmušęs kažkuris kitas žaidėjas ir laimėtume 1:0. Į tai iškeisčiau abu savo įvarčius. Nors, žinoma, įmušti įvarčius smagu. Juo labiau kad esu labiau gynėjas. Tik gaila, kad įvarčiai neatnešė teigiamo rezultato.

- Pasaulio čempionate galėjote palyginti Lietuvos rinktinės ir kitų komandų lygį. Tikite, kad galite patekti į pasaulio ar Europos čempionatus ir nebūdami šeimininkai, per atranką?

- Pamatėme, kad esame pajėgūs žaisti. Labai daug kas priklauso nuo pasiruošimo, kiek dažnai rinksimės, kiek žaisime rungtynių. Prieš pasaulio čempionatą pasiruošimas buvo labai intensyvus, bet šiaip rungtynių nebūna daug. Jeigu dažniau susirinktume, sistemingai dirbtume, ateityje būtų galima tikėtis patekimo į čempionatus. Nors prasidėti viskas turėtų nuo vaikų futbolo. Nuo vaikų salės futbolo akademijų kūrimo, specialistų pritraukimo.

Pavyzdžiui, lauko futbole Kaune turime akademiją Be1, į kurią atvažiuoja specialistai iš Portugalijos, kitų šalių. Ten vaikai tikrai tobulėja. Jei kažką panašaus turėtume salės futbole, ateityje galėtume pakovoti dėl aukštų vietų.

- Ar rinktinei čempionate netrukdė skandalai? Prieš turnyrą kilo skandalas dėl Jurijaus Jeremejevo neįtraukimo į sudėtį, prieš paskutines rungtynes komandą paliko Artūras Juchno. Nejautėte psichologinio diskomforto?

- Ne, mes koncentravomės tik rungtynėms. Prieš mačą su Kosta Rika treneris akcentavo, kad gali būti visokių dalykų. Pasirodo, ir buvo rungtynių dieną. Tačiau vis tiek koncentravomės į rungtynes, jas pradėjome tikrai gerai, įmušėme įvartį ir užsidirbome raudoną kortelę. Paskui kažkur praradome koncentraciją, praleidome porą įvarčių ir turėjome rizikuoti. Ta rizika nepasiteisino ir skaudžiai pralaimėjome (rezultatu 2:6, - red. past.). Bet šiaip mūsų neveikė pašaliniai dalykai.

- Federacija nepratęsė sutarties su treneriu iš Ukrainos Jevgenijumi Ryvkinu. Norėjote, kad jis liktų rinktinėje?

- Sportas yra sportas. Mes esame labai dėkingi treneriui, jaučiame, kad patobulėjome. Kaip jau minėjau, nesame profesionalai, bet įdėjome daug darbo, pastangų ir už tai reikia padėkoti treneriui. Tačiau sporte taip jau būna - treneris turbūt nepateisino lūkesčių ir su juo buvo atsisveikinta. Mes, žaidėjai, nieko nepakeisime.

- Ar įmanoma surasti naują rinktinės trenerį Lietuvoje, čia yra pakankamai aukštos kvalifikacijos salės futbolo specialistų?

- Sunkus klausimas. Norėtųsi, kad būtų daugiau kursų, galimybių pagilinti žinias. Šiuo metu, sakyčiau, rasti trenerio Lietuvoje nepavyktų, tačiau ateityje - galbūt. Yra salės futbolui atsidavusių žmonių, kurie galėtų tapti neblogais specialistais.

- Pereikime prie „Kauno Žalgirio" reikalų. Sudėtyje daug brazilų ir tas nestebina, nes jų yra ir kai kurių rinktinių sudėtyse. Ar salės futbolo klubų varžybose apskritai įmanoma išsiversti be brazilų?

- Mes praėjusį sezoną vertėmės su ukrainiečiais. Legionieriai pagerina žaidimą ir treniruočių procesą. Ir mes, lietuviai, žaisdami su stipresniais partneriais, tobulėjame.

Kiekvienas aukšto lygio legionierius yra gerai - ar tai būtų brazilas, ar portugalas, ar ispanas. Galima išsiversti ir be brazilų, bet legionierių komandoje vis tiek reikia, kad procesas vyktų sklandžiai.

- Artėjančiame turnyre turėsite aplenkti bent vieną komandą, kad patektumėte į kitą etapą. Verčiau iškart nusitaikyti į baltarusius ar įmanoma nugalėti ir Ispanijos komandas?

- Ruoštis turnyrui komandos pradėjo skirtingu laiku. Mes ir baltarusiai pradėjome anksčiau, o „Barcelona" ir „Levante" futbolininkai žaidė pasaulio čempionate. Jie grįžo į klubus tik prieš porą savaičių, turbūt turėjo kažkokią pertrauką ir tik neseniai pradėjo pasiruošimą. Matysime, kiek tos komandos bus pasiruošusios. Aišku, tie futbolininkai yra labai aukšto meistriškumo ir pas juos viskas vyksta greičiau. Negalvojame tik apie baltarusius, šiuo metu galvojame apie pirmąsias rungtynes su „Levante". Kita vertus, „būkime biedni, bet teisingi" - žinome, kad Baltarusijos komandą įveikti yra realiausia.

- Turėjote jau ne vieną progą susidurti su salės futbolo žvaigždėmis. Kiek jums svarbu susitikti aikštelėje su tokiais žaidėjais kaip Ferao, ar tai vis dar prideda papildomos motyvacijos?

- Tikrai prideda. Manau, ir lauko futbole žaidėjai pajunta didesnę motyvaciją, kai susitinka su Krištianu Ronaldu (Cristiano Ronaldo). Ferao yra geriausias salės futbolininkas pasaulyje. Be to, jis žaidžia puolėjo, vadinamojo stulpo, pozicijoje, o aš esu paskutinis gynėjas, todėl dažniausiai man reikia dengti tokio tipo žaidėjus. Tikrai didelis išbandymas ir galimybė patikrinti savo jėgas. Žaisti su tokio lygio futbolininkais yra ir malonumas, ir atsakomybė, ir didelė patirtis.

- Pasaulio čempionate pajutote, ką reiškia žaisti „Žalgirio" arenoje. Kaip manote, žaidimas tokioje didelėje arenoje Čempionų lygoje bus pranašumas ar geriau būtų rungtyniauti mažesnėje salėje?

- Viskas priklauso nuo žiūrovų. Jeigu jie užpildytų bent pirmąjį arenos aukštą, atmosfera „Žalgirio" arenoje būtų pasakiška. Paskutinėse mūsų rungtynėse pasaulio čempionate buvo 3 tūkst. žiūrovų ir žaisti buvo tikrai malonu. Paskui teko stebėti finalą, kuriame susirinko beveik 9 tūkst. žiūrovų. Tai buvo fantastika. Arena netgi atrodo mažesnė, kai joje tiek žmonių.

Manau, žaidimas „Žalgirio" arenoje bus pranašumas, bet tą pranašumą turime susikurti, pritraukdami žiūrovus. Tikiuosi, jie ateis mūsų palaikyti. Atvyksta dvi geriausios Ispanijos komandos ir Baltarusijos čempionai. Žiūrovai turėtų nepraleisti šanso ir palaikyti „Žalgirio" organizaciją. Juk mes atstovaujame visai „Žalgirio" organizacijai ir visai Lietuvai.

Turnyro tvarkaraštis

Spalio 26 d.

16.30 val. „Barcelona" - „Viten"

19.00 val. „Kauno Žalgiris" - „Levante"

Spalio 27 d.

16.30 val. „Barcelona" - „Levante"

19.00 val. „Kauno Žalgiris" - „Viten"

Spalio 29 d.

16.30 val. „Levante" - „Viten"

19.00 val. „Kauno Žalgiris" - „Barcelona"

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • REFERENDUMAS: Kviečiame pasirašyti elektroniniu būdu.

 • PENSIJA: Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė Socialinio draudimo pensijų įstatymo kelių straipsnių pakeitimo įstatymą. Šiuo įstatymu tęsiamas papildomas pensijų didinimas, kuris pagal 2019 metais prezidento inicijuotą įstatymą, buvo vykdomas 2020 ir 2021 metais.
 • BAUDA: Italijos konkurencijos prievaizdė jau antrą kartą šią savaitę skyrė baudą amerikiečių technologijų milžinėms – šį kartą „Apple“ ir „Google“ – bendrai 20 mln. Eur.
 • APRIBOJIMAS: Penktadienį įsiteisėjo Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas, kuriuo buvo patenkintas Konkurencijos tarybos prašymas ir buvusiai bendrovės „NCG Distribution“ vadovei Laurai Gaigalienei apribota teisė 3 metus eiti vadovaujamas pareigas.
 • ESKALACIJA: Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį teigė, kad jo šalis yra pasirengusi galimai konflikto su Rusija eskalacijai.
 • RENOVACIJA: 83 proc. šalies gyventojų, gyvenančių senuose daugiabučiuose, norėtų juos atnaujinti.
 • ATLYGINIMAS: Vidutinis neto atlyginimas valstybės sektoriuje didėjo 7,8%, iki 1.055,7 Eur, privačiame – 9,9% iki 994 Eur.
 • SKIEPAI: Čilės Visuomenės sveikatos institutas davė leidimą skiepyti Kinijos kompanijos „Sinovac“ pagaminta „CoronaVac“ vakcina nuo koronaviruso vaikus nuo trejų metų amžiaus.
 • ŽUVO: Vienoje Sibiro anglių kasykloje daugiau kaip 50 žmonių žuvo ketvirtadienį per numanomą metano sprogimą ir gaisrą, pranešė vietos pareigūnai.
 • ŠVENTĖ: Penktadienį Kauno rajone, Naujuosiuose Muniškiuose, rengiama Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Laukinių gyvūnų globos centro laiko kapsulės įkasimo šventė.
 • RINKIMAI: Libijos rinkimų komisija gruodį vyksiančiuose prezidento rinkimuose neleido dalyvauti buvusio diktatoriaus Muammaro al-Gaddafio sūnui.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar lankysitės savo miesto, miestelio mugėse, šventiniuose renginiuose, eglės įžiebimo ceremonijoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Lietuvoje bus įvestas privalomasis skiepijimas kaip Austrijoje, kokie bus Jūsų veiksmai?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +2 C

-1 +1 C

 

-1 +4 C

0 +1 C

0 +2 C

 

-1 +2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

 

0-7 m/s