Į Europos čempionato aštuntfinalį viena po kitos žengė dviejų kaimyninių valstybių - Belgijos ir Nyderlandų - futbolininkai. B grupėje belgai sulaukė rimto iššūkio Kopenhagoje, bet po keitimo aikštėje pasirodęs Kevinas de Breinė (Kevin de Bruyne) padėjo 2:1 įveikti danus. C grupėje Nyderlandų rinktinė namie užtikrintai 2:0 nugalėjo austrus ir pirmą kartą nuo 2014 m. pateko į vieno iš didžiųjų turnyrų atkrintamąsias varžybas.
Danijos rinktinės saugas Kristianas Eriksenas (Christian Eriksen) po širdies smūgio gydosi ligoninėje, o komanda kaunasi ir už save, ir už jį. Palaikymą K.Eriksenui išreiškė tiek sausakimšos tribūnos, tiek abi rinktinės. Sužaidus 10 min., rungtynės abipusiu sutarimu buvo trumpam nutrauktos. 10, nes būtent tokiu numeriu pažymėtus marškinėlius vilki K.Eriksenas.
Iki 10-osios minutės daug kas įvyko, nes danai puolė FIFA reitingo lyderius belgus su vikingų įniršiu. Jusufas Poulsenas (Yussuf Poulsen) įmušė antrą greičiausią įvartį Europos čempionatų istorijoje, jis pasižymėjo sužaidus vos 1 min. 39 sek. Iki rekordo, 2004 m. pasiekto ruso Dmitrijaus Kiričenkos, trūko 32 sek.
Danai galėjo įmušti ir daugiau įvarčių, o reitingo lyderiai buvo visiškai pasimetę. "Seniai neturėjome tokio sunkaus išbandymo", - po mačo pripažino belgų treneris Robertas Martinesas (Roberto Martinez). Per pertrauką jis išsitraukė stebuklingą lazdelę - išleido į aikštę traumą išsigydžiusį K. de Breinę, ir viskas pasikeitė. K. de Breinė atliko rezultatyvų perdavimą, o paskui pats įmušė įvartį smūgiu nuo baudos aikštelės linijos.
Beje, įvartį saugas šventė labai santūriai. "Be abejo, aš džiaugiausi, tačiau pernelyg gerbiu stadione susirinkusius žmones, kad švęsčiau kaip beprotis. Todėl nuėjau į tą vietą, kur nukrito K.Eriksenas, ir ramiai pastovėjau", - savo elgesį paaiškino K. de Breinė.
Belgai pasiekė antrą pergalę, o danų sąskaita liko tuščia, bet jų viltys dar gyvos. Birželio 21 d. trečiajame ture danai Kopenhagoje žais su rusais, o belgai Sankt Peterburge susitiks su suomiais. Jei įveiktų rusus ir sulauktų suomių pralaimėjimo, Danijos rinktinė galėtų pakilti į antrąją vietą. Gali prireikti paskaičiuoti ir šių trijų rinktinių įvarčių santykį.
Olandai antrajame ture nesurengė tokio atakuojančio futbolo fejerverko kaip pirmajame, kai 3:2 įveikė ukrainiečius, bet su austrais susitvarkė užtikrintai. Didžiausia grėsme varžovams tapo ne kažkuris iš puolėjų, o krašto gynėjas Denzelis Dumfris (Denzel Dumfries). Pirmajame kėlinyje jį baudos aikštelėje nugriovė Austrijos rinktinės lyderis Davidas Alaba, dėl to skirtas 11 metrų baudinys. "Turiu prisiimti atsakomybę. Labai gailiuosi", - sakė austrų kapitonas. Antrajame kėlinyje D.Dumfris įmušė pats ir šiame čempionate pasižymėjo jau antrą kartą.
Olandai didžiųjų turnyrų - pasaulio ir Europos čempionatų - atkrintamosiose varžybose nežaidė nuo 2014 m. Į 2016 m. Europos ir 2018 m. pasaulio pirmenybes jie apskritai nepateko. Dabar olandai jau yra užsitikrinę pirmąją vietą C grupėje. Dėl antrosios birželio 21 d. Bukarešte susikaus Ukraina ir Austrija. Primename, kad į aštuntfinalį pateks ir keturios geriausios trečiąsias vietas užimsiančio ekipos.
Čempionato finalas liepos 11 d. turėtų įvykti Londone, bet Didžiosios Britanijos žiniasklaida skelbia, kad dėl pablogėjusios epidemiologinės padėties planai gali pasikeisti. Britai esą negali garantuoti didelio tribūnų užimtumo, todėl finalas gali būti perkeltas į Budapeštą.
Rezultatai
B grupė
Danija - Belgija 1:2 (1:0). Jusufas Poulsenas (2 min.); Torganas Azaras (55), Kevinas de Breinė (70).
C grupė
Nyderlandai - Austrija 2:0 (1:0). Memfis Depajus (11 - iš 11 metrų), Denzelis Dumfris (67).
Lentelės
B grupė
1. Belgija 2 0 0 5:1 6
2. Rusija 1 0 1 1:3 3
3. Suomija 1 0 1 1:1 3
4. Danija 0 0 2 1:3 0
C grupė
1. Nyderlandai 2 0 0 5:2 6
2. Ukraina 1 0 1 4:4 3
3. Austrija 1 0 1 3:3 3
4. Šiaurės Makedonija 0 0 2 0:5 0
(vieta, komanda, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)
Tvarkaraštis
Birželio 19 d.
16 val. Vengrija - Prancūzija (Budapešte)
19 val. Vokietija - Portugalija (Miunchene)
22 val. Ispanija - Lenkija (Sevilijoje)
Birželio 20 d.
19 val. Italija - Velsas (Romoje)
19 val. Šveicarija - Turkija (Baku)
Birželio 21 d.
19 val. Ukraina - Austrija (Bukarešte)
19 val. Nyderlandai - Šiaurės Makedonija (Amsterdame)
22 val. Suomija - Belgija (Sankt Peterburge)
22 val. Danija - Rusija (Kopenhagoje)