„Gintros” puolimo mašina nepaliko jokių šansų žalgirietėms

(0)
Publikuota: 2021 balandžio 04 11:38:16, fkgintra.lt
×
„Gintros” puolimo mašina nepaliko jokių šansų žalgirietėms. Lino Grikiečio nuotr.

Šiaulių „Gintros" komanda iškovojo antrą pergalę 2021 metų Lietuvos moterų futbolo A lygos pirmenybėse ir įsitvirtino turnyrinės lentelės viršuje.

Rungtynėse, kuriose susitiko po pirmo turo pergales iškovojusios komandos intrigos nebuvo - Lietuvos čempionės Vilniaus MFA „Žalgirio-MRU" futbolininkes sutriuškino rezultatu 8:0 (5:0).

Įvarčiai:

„Gintra": R.Jonušaitė - 2, J.Čubrilo (iš 11 m. baudinio), K.Miksone, M.Gibson, P.Sarkanaitė, S.Veličkaitė po 1, Viktorija Čiapaitė - į savo vartus.

Sudėtis: M.Šeškutė (46′ min. A.Bikutė), A.Keene, T.Corneil, A.Mikutaitė (57′ min. D.Dockaitė), D.Gailevičiūtė (57′ min. L.Žižytė), T.Romanovskaja, P.Sarkanaitė (46′ min. M.Gibson), K.Miksone, S.Veličkaitė, J.Čubrilo (57′ min. G.Toropovaitė), R.Jonušaitė (74′ min. E.Partikaitė).

Šiame susitikime komandai negalėjo padėti traumą vis dar besigydanti kapitonė Vestina Neverdauskaitė bei Jessica Ayers ir Anastasija Ročane, tuo tarpu į rikiuotę sugrįžo Gabija Toropovaitė, aikštėje pasirodžiusi antrajame kėlinyje.

Nors šios rungtynės buvo pasitinkamos su galima intriga, jos neliko jau mačo pradžioje. Kuriozinis įvartis į viešnių vartus krito jau 5-ąją minutę, kai nesėkmingai sužaidus varžovių vartininkei kamuolį į savo vartus pasiuntė Viktorija Čiapaitė.

Po kelių akimirkų puikiomis progomis pasižymėti nepasinaudojo pirmąjį turą priverstinai turėjusi praleisti Rimantė Jonušaitė ir Karlina Miksone. Vis dėlto 20-ąją minutę rezultatą šiauliečių naudai padvigubino Paulina Sarkanaitė - 2:0.

Pastarųjų dviejų metų rezultatyviausia A lygos žaidėja R.Jonušaitė savo šio sezono įvarčių sąskaitą atidarė 38-ąją mačo minutę. Labai tiksliai baudos aikštėje kamuolį susistabdžiusi puolėja pasiuntė kamuolį į tinklą - 3:0.

Prabėgus trims minutėms į visišką nokdauną varžoves pasiuntė tolimas ir tikslus Karlinos Miksones smūgis - 4:0. Paskutinėmis pirmo kėlinio akimirkomis ta pati R.Jonušaitė pasinaudojo spraga gynyboje ir dar kartą nuginklavo oponenčių vartininkę. Į rūbines komandos patraukė Lietuvos čempionėms pirmaujant daugiau nei solidžiai - 5:0.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Kamuolį ir toliau varžovių aikštės pusėje kontroliavo užsivedusios šiaulietės, o progas kūrė beveik visos aikštėje buvusios žaidėjos. Antrojo kėlinio įvarčių kraitį gintrietėms atidarė Jelena Čubrilo realizavusi Simonos Veličkaitės išprovokuotą 11 metrų baudinį - 6:0.

Po dviejų minučių S.Veličkaitė pati pasižymėjo įvarčiu - 7:0. Įvarčių sąskaitą A lygoje atsidarė ir po traumos sulig kiekvienomis rungtynėms geriau rungtyniaujanti Madison Gibson - 8:0. Pastarajai juvelyrinį rezultatyvų perdavimą atliko Dovilė Dockaitė.

Per likusį laiką Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės dar sukūrė keletą progų, tačiau galutinis rezultatas nebepasikeitė - 8:0.

Jau rytoj net septynios „Gintros" futbolininkės ir treneriai R.Viktoravičius bei Tatjana Veržbickaja su Lietuvos nacionaline moterų rinktine išvyksta į Armėniją, kur vyks tarptautinis turnyras. Jame dalyvauja Libanas, šeimininkė Armėnija ir Jordanija. Su pastarąją rinktinė žais ateinantį trečiadienį.

A lygos kovos sugrįš balandžio 18 dieną. Trečiojo turo rungtynėse „Gintra" išvykoje susitiks su „Kauno Žalgirio" vienuolike, kuri kol kas žygiuoja pergalingai.