Europos futbolo čempionatas: Čekija keliauja į ketvirtfinalį kur jų jau laukia Danijos rinktinė

(0)
Publikuota: 2021 birželio 27 18:30:00, Arūnas Abromaitis ir Matas Luckus
×
Nyderlandų rinktinės žaidėjas Marten de Roon. UEFA.com nuotr.

Jei vertintume tik rezultatus, reiktų konstatuoti, kad čekų kreivė sminga žemyn. Iš pradžių buvo pergalė prieš škotus (2:0), po to - lygiosios su kroatais (1:1), trečiajame ture - pralaimėjimas anglams (0:1). Pralaimėta vienai iš čempionato favoričių, bet žaidimo kreivę vis tiek reikia kelti aukštyn, nes aštuntfinalyje laukia kita favoritė - Nyderlandų rinktinė. Pastaroji grupės varžybose susitvarkė lengvai, pasiekdamas tris pergales iš tiek pat galimų. Kiek sunkesnė buvo tik pirmoji pergalė (3:2 su Ukraina).

Čekai vargu ar gali tikėtis varžovų atsipalaidavimo, nes olandai praleido du didžiuosius turnyrus iš eilės - 2016 m. Europos ir 2018 m. pasaulio čempionatus. Taigi motyvacijos „oranžiniams" tikrai netrūksta.

Tarpusavio rungtynių balansas - čekų naudai. Jie laimėjo 5 iš 11 mačų, 3 baigėsi olandų pergalėmis, o dar 3 - lygiosiomis.

Respublika.lt visų varžybų metu portale pateiks svarbiausius šių rungtynių įvykius. Kviečiame stebėti kartu!

Šio vakaro varžyboms teisėjaus arbitrų komanda iš Rusijos: Sergei Karasev, Igor Demeshko, Maksim Gavrilin.

Komandų startinės sudėtys

Nyderlandai: Stekelenburg, De Vrij, De Ligt, Blind, Dumfries, De Roon, F de Jong, Wijnaldum, Van Aanholt, Malen, Memphis.

Čekijos Respublika: Vaclik, Coufal, Celustka, Kalas, Kaderabek,  Holes, Soucek, Sevcik, Barak, Masopust, Schick.

Svarbiausi varžybų momentai

1 min. Teisėjo švilpukas skelbia varžybų pradžią.

8 min. Jau pačioje rungtynių pradžioje Nyderlandų žaidėjas Matthijs de Ligt turi nuostabią progą galva įmušti įvartį, tačiau jam šiek tiek pritrūksta taiklumo ir kamuolys skrieja šalia vartų.

24 min. Kadangi stadione karšta ne tik atmosfera tarp gausiai susirinkusių abiejų komandų aistruolių, bet ir oro temperatūra, teisėjas laikinai sustabdo varžybas, kad abiejų komandų žaidėjai galėtų atsigerti.

38 min. Vieną iš pavojingiausių varžybų progų susikuria Čekas Antonin Barak, tačiau smūgis tikslo nepasiekia.

45 min. Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą ir komandos išeina ilsėtis lygiu rezultatu 0 - 0.

46 min. Rungtynės tęsiasi. Po pirmo ganėtinai ramaus kėlinio, belieka tikėtis, kad antrasis bus pilnas netikėtimų.

52 min. Nyderlandų rinktinės žaidėjas Donyell Malen išbėga vienas prieš varžovų vartininką, bet vartininkas jį pergudrauja ir sugauna kamuolį prieš smūgiuojant jį į vartus

53 min. Prie pat savųjų vartų Olandas Matthijs de Ligt numuša kamuolį ranka ir užsidirba raudoną kortelę.

56 min. Čekas Vladimir Coufal stipriai prasižengia prieš varžovą ir gauna geltoną kortelę.

61 min. VAR peržiūra dėl galimo 11 metrų baudinio į Nyderlandų vartus. Tačiau teisėjas priėmė sprendimą, kad baudinys neskiriamas ir žaidimas tęsisasi toliau.

68 min. ĮVARTIS! Čekas Tomas Holes smūgiuoja galva iš prie pat vartų ir išveda komandą į priekį rezultatu 1 - 0.

72 min. Teisėjas trumpam sustabdo varžybas, leisdamas žaidėjams atsigerti ir atgauti kvapą.

80 min. ĮVARTIS! Patrik Schick muša antrajį Čekijos įvartį ir siunčia Olandus į nokdauną. Rezultatas 2 - 0.

85 min. Olandas Frenkie de Jong už ginčius su rungtynių teisėju gauna geltoną kortelę.

90 + 6 min. Teisėjas skelbia varžybų pabaigą ir Čekijos rinktinė tęsia savo nuostabią kelionę šiame Europos futbolo čempionate. Kitame etape jų jau laukia Danijos rinktinė.