Europos futbolo čempionatas: Danija tęsia savo fantastišką žygį čempionate

(0)
Publikuota: 2021 liepos 03 18:30:00, Matas Luckus ir Arūnas Abromaitis
×
Čekija - Danija. uefa.com nuotr.

Ar laukti dar vieno sutriuškinimo, - toks klausimas turėtų iškilti prieš Danijos rinktinės rungtynes. Aštuntfinalyje varžovus triuškino tik danai, 4:0 nušlavę Velso futbolininkus. Prieš tai, grupės varžybose, jie 4:1 nugalėjo rusus, taigi komanda yra "ant bangos". Visgi tą patį galima pasakyti ir apie čekus, kurie aštuntfinalyje be didesnių problemų 2:0 įveikė favoritais vadintus olandus.

Rytoj abi komandos sieks to, ko iš jų niekas nesitikėjo. "Tai yra šansas, kokio daugiau galime ir neturėti, kažkas, dėl ko tiek daug dirbome. Tai yra vaikystės svajonė. Turime atiduoti visas jėgas ir panaudoti visus sugebėjimus", - sakė Danijos rinktinės strategas Kasperas Hjulmandas. Lygiai tą patį gali pasakyti ir čekai.
Iš 11 tarpusavio rungtynių 3 laimėjo čekai, 2 - danai, 6 baigėsi lygiosiomis. Šioms komandoms yra tekę susidurti ir Europos čempionato ketvirtfinalyje. Tai įvyko 2004 m., čekai sutriuškino skandinavus 3:0. Nuo 2004-ųjų danai didžiųjų turnyrų ketvirtfinaliuose apskritai nežaidė.

A.Narbekovo komentaras: Manau, po pirmųjų rungtynių ir Kristiano Erikseno (Christian Eriksen) nelaimės danai tapo beveik visų palaikoma, mylima komanda. Ir kodėl gi jų nepalaikyti? Jie žaidžia tikrai gražų futbolą. Svarbiausia, kad danai išlaiko tempą visas 90 min. Matosi, kad komanda puikiai pasiruošusi fiziškai. Labai įdomi rinktinė.

O Čekijos komanda yra labai gerai organizuota, puikiai ginasi. Praradę kamuolį, visi drausmingai grįžta į savo aikštės pusę, nepalieka varžovams laisvų plotų. Čekai stiprūs ir asmeninėse dvikovose. Beje, pažiūrėkime, kiek daug į ketvirtfinalį pateko trečiąsias vietas grupėse užėmusių komandų - ir šveicarai, ir čekai, ir ukrainiečiai. Reiškia, visi turi galimybių.

Respublika.lt visų varžybų metu portale pateiks svarbiausius šių rungtynių įvykius. Kviečiame stebėti kartu!

Varžyboms teisėjaus arbitrų komanda iš Nyderlandų: Björn Kuipers, Sander van Roekel ir Erwin Zeinstra.

Startinės komandų sudėtys:

Čekija: Vaclik, Coufal, Celustka, Kalas, Boril, Holes, Soucek, Masopust, Barak, Sevcik, Schick.

Danija: Schmeichel, Christensen, Kjaer, Vestergaard, Stryger, Hojbjerg, Delaney, Maehle, Braithwaite, Dolberg, Damsgaard.

1 min. Teisėjas skelbia varžybų pradžią.

2 min. Pačioje varžybų pradžioje danas Joakim Maehle patiria traumą, tačiau panašu varžybas tęsti galės.

5 min. ĮVARTIS! Danijos ekipą į priekį išveda Jens Stryger Larsen.

13 min. Danija turi dar viena pavojingą progą, tačiau šį kartą kamuolys vartų tinklo nesudrebina.

17 min. Thomas Delaney turi dar vieną progą Danijai padvigubinti rezultatą, tačiau ir šį kartą įvartis tikslo nepasieka.

22 min. Tomas Holes sukuria pirmą pavojingą Čekijos rinktinės progą, tačiau smūgis tikslo nepasiekia.

34 min. Žaidimas šiek tiek apslygina ir nei vienai komandai nepavyksta susikurti pavojingų progų prie priešininkų vartų.

42 min. ĮVARTIS! Kasper Dolberg nuostabiu smūgiu dvigubina Danijos persvarą ir rezultatas tampa 2 - 0.

45 min. Pirmasis kėlinys baigiasi Danijai pirmaujant rezultatu 2 - 0.

46 min. Komandos grįžta į aikštele ir rungtynės tęsiasi.

49 min. ĮVARTIS! Čekas Patrik Schick švelnina rezultatą nuostabiu įvarčiu. 1 - 2.

60 min. Nors ir Čekija ir antrame kėlinyje susikuria daugiau progų, tačiau pakankamai geros pelnyti įvarčiui dar nebuvo.

63 min. Čekas Ondrej Celustka patiria traumą ir yra keičiamas.

77 min. Danija ir toliau pavyzdingai žaidžia ir Čekijos rinktinė niekaip nesusikuria progos pavojingam smūgiui.

78 min. Danas Yussuf Poulsen turėjo neblogą progą padidinti persvarą tačiau savosios progos išnaudoti nepavyko.

82 min. Joakim Maehle turėjo dar vieną puikią progą įtvirtinti persvarą, tačiau čekų vartininikas juos gelbėja.

84 min. Čekas Michael Krmencik užsidirba geltoną kortelę už ginčus su šoninės linijos teisėju.

86 min. Ir dar viena geltona kortelė keliauja Čekijos rinktinei, šį kartą ją gauna Tomas Kalas už pražangą prieš varžovą.

90 min. Prie pagrindinio varžybų laiko pridedamos 6 minutės.

90 min. Teisėjas skelbia rungtynių pabaigą ir fantastiškai šiame čempionate žaidžiantys danai keliauja toliau, jų pusfinalyje laukia Ukrainos ir Anglijos poros nugalėtojas.