respublika.lt

Čempiones sudrebino kardinalūs pokyčiai

2022 vasario 26 13:07:07
Aistė LABINAITĖ

Daug metų Lietuvos moterų futbolo padangėje karaliavusi Šiaulių „Gintra" naujajame sezone bus visiškai pasikeitusi. Komandą paliko beveik visos lyderės, kurių gretas užėmė legionierės naujokės bei perspektyvus Lietuvos jaunimas. „Gintra" jau turi ir naująjį vyriausiąjį trenerį. „Klubas pasikeitė kardinaliai. Tai bus naujas lapas klubo istorijoje", - „Vakaro žinioms" sakė „Gintros" direktorius Mantas Radavičius.

×
nuotr. 1 nuotr.
Nors Šiaulių „Gintra“ 2022 m. sezone ir bus pasikeitusi, tikslai išliks tie patys. Sauliaus Čirbos nuotr.

 

Iš JAV į Šiaulius

Pastaruoju metu, beveik kas antrą dieną, „Gintra" pranešdavo apie naują komandą papildžiusią narę. M.Radavičiaus teigimu, Šiaulių ekipoje iki šiol žaidusių futbolininkių liko tikrai nedaug. Pernai Saulės miestas turėjo dvi komandas - pagrindinę „Gintrą", kuri žaidžia Lietuvos A lygoje, bei jaunimo ekipą „Gintrą-ŠSG" iš Pirmosios lygos. Būtent iš pastarosios komandos nemaža dalis jaunimo ir perėjo į „Gintrą".

„Aišku, tai tarsi dalis „Gintros" šeimos, tačiau jos vis tiek naujokės pagrindinėje komandoje. Dabar tokių jaunų lietuvaičių turime dešimt. O legionierių jau yra septynios. Galima sakyti, komandą paliko beveik visos mūsų lyderės. Kažkas išvažiavo į užsienį, kažkas perėjo į kitą Lietuvos komandą", - pasakojo „Gintros" klubo direktorius.

Tarp naujokių užsieniečių yra nemažai amerikiečių. Iš JAV į Šiaulius atvyko Šenon Aviza (Shannon Aviza). 23-ejų 175 cm ūgio centro gynėja pernai baigė studijas Sirakūzų universitete, kurio komandoje žaidė ketverius metus ir buvo kapitone. Po mokslų ji atstovavo NEFC („New England Football Club") akademijos ekipai. 22-ejų 170 cm ūgio centro saugė amerikietė Atina Kjuen (Athena Kuehn), turinti Vokietijos pasą, atvyko iš Kolorado „Pride" ekipos. 24 metų krašto gynėja amerikietė Samata Rozetė (Samantha Rosette) praėjusį sezoną gynė Šymkento „BIIK-Kazygurt" komandos garbę. 22-ejų 178 cm ūgio gynėja iš JAV Reni Gujon (Renee Guion) pernai baigė studijas Klemsono universitete, kur buvo „Tigers" komandos kapitone. „Gintroje" bus ir 24-erių 170 cm ūgio kanadietė centro saugė Serena Dolan. Praėjusį sezoną ji žaidė Pamplonos „C.A Osasuna" (Ispanija) ekipoje.

M.Radavičiaus teigimu, naujasis treneris irgi galėjo tarti žodį renkantis legionieres. Pasak jo, pagal galimybes buvo atsirinkti tikrai neblogi variantai: „Esame patenkinti tuo, ką matome dabar."

Iš „Gintros-ŠSG" į pagrindinę komandą pastaruoju metu persikėlė 14-metė gynėja Andžela Vaičytė, 17-metė vidurio gynėja Gintarė Raznauskaitė, 16-metė puolėja Saulutė Railaitė ir 16-metė saugė Santa Lichareva.

„Iš tiesų komandos sudėčiai dar trūksta puolėjų. Iki Lietuvos čempionato pradžios jos turėtų atvykti. Žinoma, daugiausiai žiūrime į užsienio futbolininkes, Lietuvoje nelabai turime, iš ko rinktis. Vietinės merginos yra labai jaunos. Prieš tai mūsų komandoje žaidė pagrindinės Lietuvos rinktinės narės, o dabar turime visai naują, jauną komandą. Taigi pastarąjį jaunimą reikia iš naujo treniruoti, grūdinti. Kaip įprastai, šiame sezone mūsų lauks ne tik šalies čempionatas, tačiau ir UEFA Čempionių lygos kovos. Todėl mums reikia ir legionierių, nes lietuvaičių dabar tokių pajėgių nėra. Jos taip greitai neužauga ir nepasiekia tokio lygio. Tačiau, tiesą sakant, esame patenkinti mūsų jaunimu, jo motyvacija, pastangomis. Manau, laikui bėgant, jos puikiai pakeis buvusias mūsų lyderes lietuvaites. Jos tikrai turi daug potencialo", - kalbėjo M.Radavičius.

Bulgaro pamokos

Vasario 4 d. Šiaulių klubas paskelbė ir apie naują strategą. Juo tapo 49-erių bulgaras Kalojanas Petkovas (Kaloyan Petkov). Patyręs specialistas į Lietuvos čempionių gretas atvyko iš Kazachstano, kur pastaruosius 10 metų treniravo šalies čempionę „BIIK-Kazygurt" komandą. Su šia ekipa treneris ne kartą buvo atvykęs į Šiaulius, kur buvo žaidžiamos kontrolinės rungtynės. K.Petkovas Kazachstano čempiones net keturis kartus išvedė į UEFA moterų Čempionių lygos „Round of 16" (aštuntfinalis) etapą. Primename, jog 2021 m. rugpjūčio pabaigoje „Gintra" atleido ilgametį trenerį 60-metį Rimantą Viktoravičių, o jo vietą laikinai buvo užėmęs asistentas Darius Jankauskas.

„Treneris mums buvo šiek tiek žinomas. Jis daug metų su moterų komanda dirbo Kazachstane. Su šia ekipa esame žaidę ne kartą, jie ir Lietuvoje yra stovyklavę. Buvęs treneris čia dirbo 18 metų, norėjosi „naujų vėjų". Taip pat jau trejus metus nieko nenuveikiame UEFA Čempionių lygoje. Pastaraisiais metais pralaimėjimai buvo ypač skaudūs, pavyzdžiui, 1:8 ar 0:7. Taigi reikėjo ir norėjome permainų", - sakė M.Radavičius.

Klubo direktorius dar pridūrė, jog, ieškant vyriausiojo stratego, buvo kandidatų ir iš kitų šalių, pavyzdžiui, Švedijos, Norvegijos. Tačiau, anot M.Radavičiaus, klubas įsivaizdavo, kad K.Petkovas labiausiai supras „Gintros" mentalitetą, lygą: „Kazachstane jie irgi neturėjo stiprios lygos, bet komandą paruošė UEFA Čempionių lygai. Taigi pasirinkome bulgarą ir esame labai juo patenkinti, žaidėjoms jis irgi labai patinka. Matysime, kaip bus toliau, kaip seksis. Beje, kandidatų užimti trenerio postą iš Lietuvos nebuvo, net nesvarstėme. Tiesiog norėjome visiškai kitokios „virtuvės". Nors iš tiesų galbūt lietuvių nelabai ir yra. Tarp kandidatų turėjome K.Petkovą, jo ir siekėme."

Gera mokykla

Aišku, kai viskas kardinaliai keičiasi, bent jau pradžia, „įsivažiavimas" būna sunkus. Tačiau klubo vadovas vis tiek džiaugėsi, jog kelios jų auklėtinės pakėlė sparnus į užsienį. Be abejonės, garsiausiai nuskambėjo puolėjos Rimantės Jonušaitės persikėlimas į prestižinį „AC Milan" (Italija) klubą iš „Serie A". Į Italiją, tik „Serie B" pirmenybes, ir Bario „Pink Bari" komandą išvyko centro saugė Dovilė Gailevičiūtė. Gynėja Algimantė Mikutaitė žais Leridos AEM ekipoje iš Ispanijos „Segunda" lygos.

„Žinoma, jog džiaugiamės už jas. Tiesiog jos, būdamos 25-26 metų, jau baigė visus mokslus ir norėjo paragauti legionierių duonos. Gražiai su jomis išsiskyrėme. Aišku, neatmetame galimybės, jog kada nors kuri nors iš jų grįš. O tos merginos, kurios išėjo į naująją Joniškio komandą, matysime, kokias turės perspektyvas. Dabar sunku pasakyti", - teigė „Gintros" direktorius.

Artimiausias startas Šiaulių klubo laukia jau šį šeštadienį, kai Žiemos taurės turnyro pusfinalio rungtynėse namie teks kovoti su Vilniaus MFA „Žalgirio-MRU" komanda. „Aišku, tikimės pergalės šiose rungtynėse. O žvelgiant į naują sezoną, mums dabar daugiausiai trūksta laiko, kad galėtume viską „susilipdyti", „susistyguoti". Tačiau manau, jog mums viskas pavyks. Mūsų tikslai nesikeičia - triumfas Lietuvos čempionate, laimėjimas Baltijos pirmenybėse (jeigu jos vyks) bei bandyti įveikti grupių etapą UEFA Čempionių lygoje", - teigė M.Radavičius.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s