respublika.lt

BFA vartininkas D. Valeckas „Šiemet esame brandesnė komanda“

2022 gegužės 12 12:02:20
„Baltijos futbolo akademijos“ info

Į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro aštuntfinalį patekusi Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos" (BFA) ekipa sužinojo savo priešininkus kitame taurės etape. Vyr. trenerio Haroldo Šidlausko komandą burtai suvedė su akademijos partneriu, A lygoje puikų žaidimą demonstruojančiu Kauno raj. „Hegelmann". Trečią sezoną ekipoje žaidžiantis 18-etis BFA vartininkas Dominykas Valeckas, kurio ir komandos laukia trys Pirmos lygos išvykos turai, sako, kad šiemet ekipa yra brandesnė.

×
nuotr. 1 nuotr.
Dominykas Valeckas. Elvio Žaldario nuotr.


Praėjusios savaitės gale BFA LFF taurės turnyre susitiko su taip pat Pirmoje lygoje rungtyniaujančiu Plungės „Babrungu". Tolima išvyka į Žemaitiją užtruko, nes nugalėtojui išaiškinti reikėjo pratęsimo, kuriame ilgą laiką atsilikinėjusi BFA 2:1 (0:1) po Martino Perveinio dublio palaužė varžovus.

„Kiekviena pergalė komandai reiškia labai daug. Kiekvienas laimėjimas, nesvarbu ar Pirmoje lygoje, ar taurėje, prideda daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Rungtynės buvo nervingos, pirmame kėlinyje atrodėme kiek pasimetę, praleidome ganėtinai greitą įvartį. Mūsų žaidimas „nesiklijavo", nepavyko laikytis plano. Tačiau antrajame kėlinyje parodėme visai kitą savo veidą. Iki pat galo tikėjome, kad galime pasiekti įvartį. Jį ir įmušėme, o pratesimo metu puolėjo individualus meistriškumas leido persverti rezultatą ir laimėti rungtynes", - nelengvą išvyką prisiminė D. Valeckas.

Šią savaitę ištraukti LFF taurės aštuntfinalio burtai BFA suvedė su Kauno raj. „Hegalmann", kuris A lygoje šiuo metu užima aukštą trečią lentelės poziciją. Žiemą organizacijos pasirašė bendradarbiavimo sutartį, o keli BFA žaidėjai važiavo stažuotis į „Hegelmann" treniruočių stovyklą.

„Nuotaikos dviprasmiškos: iš vienos pusės smagu, kad turėsime progą pasivaržyti su lyderiaujančia A lygos komanda, kuri šį sezoną demonstruoja puikų žaidimą. Tačiau, žinant kokios komandos vis dar dalyvauja taurėje, su mielu noru būtume sužaidę ir prieš žemesnėse lygose esančiomis ekipomis. Visgi, esame pasiruošę kautis su kiekviena komanda ir pažadame, kad noru ir pasiaukojimu tikrai nenusileisime bei eisime į aikštelę tik dėl pergalės", - ryžtą demonstravo BFA talentas.

D. Valeckas žaidimo laiką dalijasi su kitais BFA vartininkais Ernestu Černiavskiu bei Danieliu Bukeliu. Šiemet, palyginus su praėjusiu sezonu, komanda demonstruoja solidesnį žaidimą gynyboje ir praleidžia daug mažiau įvarčių.

„Konkurencija skatina tobulėti ir neužmigti ant laurų, tačiau su savo kolegomis vartininkais labai gerai sutariame ir palaikome vienas kitą. Apskritai, šiemet į komandą atėjo didesnė branda. Pagrindinis veiksnys, kodėl praleidžiame sąlyginai mažiau įvarčių, yra žaidėjų suvokimas, kad ginasi ne tik gynėjai ir vartininkas, o visa komanda. Komandos draugai suprato, jog teigiamą rezultatą galime pasiekti tik tada, kai žaisime ne sau, o dėl komandos, sirgalių", - pasakojo BFA komandos senbuvis, kurs intensyvias treniruotes derina su pasiruošimu brandos egzaminams ir neslepia, kad iššūkių yra tikrai daug.

Pirmoje lygoje BFA (9 vieta, 7 taškai) laukia trijų iš eilės išvykos rungtynių maratonas, kuris prasidės su kol kas lentelės dugne esančiu Panevėžio „Ekranu" (16 vieta, 2 taškai).

„Važiuosime tik laimėti. Šiemet norime ne tik išsilaikyti pirmajame dešimtuke, bet ir kilti aukščiau. Besidomintys futbolu supranta, kad „Ekrano" vieta tikrai nėra lentelės dugne. Jų žaidėjai turi potencialo, be to, juos rungtynėse visada labai palaiko sirgaliai, o tai panevėžiečiams pridės dar daugiau noro", - varžovo nenuvertino BFA vartininkas.

Pirmos lygos 7-ojo turo rungtynės gegužės 14 d., 15.00 val., bus žaidžiamos Panevėžio Žemynos progimnazijos stadione.

Laikraščių prenumerata internetu

  • RINKA: Būsto nuosavybės, kainų ir nuomos palyginamasis tyrimas parodė, kad Lietuva patenka į Europos šalių, kurių gyventojai valdo daugiausiai gyvenamojo nekilnojamojo turto, tačiau pagal būsto vertę ir nuomos kainas esame Europos vidutiniokai.
  • REIDAS: Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, birželio 24–27 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimus.
  • PAŽEIDĖJAI: Per tris mėnesius sostinėje priverstinai nuvežtos 755 ne pagal kelių eismo taisykles paliktos transporto priemonės – 480 iš neįgaliesiems skirtų vietų.
  • SPAUDA: Lietuvos paštui pranešus apie planus nuo kitų metų maždaug du-tris kartus didinti leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose, susisiekimo ministras sako, jog kainas didinti reikia, tačiau kartu ketinama keisti žiniasklaidos rėmimo modelį.
  • MAISTAS: Seimas nutarė nesvarstyti siūlymo taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą visiems maisto produktams.
  • AKCIZAI: Deklaruotos visų akcizinių prekių akcizų įplaukos per penkis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 4,3% – iki 640 mln. eurų, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija.
  • TVARKA: Ilgąjį Joninių savaitgalį dirbs gausesnės policijos pajėgos – jos užtikrins viešąją tvarką masiniuose renginiuose, organizuos reidus neblaiviems ir viršijantiems greitį vairuotojams išaiškinti.
  • POSĖDŽIAI: Pirmadienį, birželio 27 d., šaukiami nenumatyti Seimo plenariniai posėdžiai - juos sušaukti nutarė Seimo valdyba.
  • RIBOJIMAI: Europos Komisija patikslins išaiškinimą, kaip įgyvendinti ribojimus, susijusius su Europos Sąjungos sankcionuotų prekių gabenimu tranzitu tarp pagrindinės Rusijos dalies ir Kaliningrado srities, pranešė prezidentas Gitanas Nausėda.
  • PRAMONĖ: Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui skatinti ukrainiečių gynybos pramonės perkėlimą į Lietuvą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepytumėtės nuo beždžionių raupų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+18 +27 C

+20 +28 C

 

+19 +26 C

+29 +33 C

+24 +34 C

 

+22 +28 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-6 m/s