Publikuota: 2020 rugsėjo 26 11:34:38, Arūnas ABROMAITIS
×
nuotr. 7 nuotr.
„Bayern“ žaidėjai Robertas Levandovskis (kairėje) ir Tomas Miuleris džiaugiasi ketvirtuoju šiemet iškovotu titulu. EPA-Eltos nuotr.

Miuncheno „Bayern" futbolininkai iškovojo jau ketvirtą titulą šiais metais. Nauju laimikiu tapo UEFA supertaurė, mūšyje dėl šio trofėjaus bavarai Budapešte tik po pratęsimo 2:1 palaužė „Sevilla" ekipą.

Vasarą bavarų kolekcijoje atsidūrė Vokietijos čempionato auksas, šalies taurė ir Čempionų lygos taurė. Kad komplektas būtų pilnas, reikėjo Vengrijos sostinėje nugalėti Europos lygos laimėtoją „Sevilla". Mačas Budapešte buvo ypatingas tuo, kad UEFA pirmą kartą po ilgos pertraukos išdrįso įleisti į tribūnas žiūrovus. Rungtynes galėjo stebėti 7,5 tūkst. abiejų komandų gerbėjų.

Istorija rodo, kad kova dėl Supertaurės būna atkakli. Šešiuose iš aštuonių paskutinių mačų prireikė pratęsimo. Budapešte tradicija nebuvo sulaužyta, vėl buvo žaidžiamas pratęsimas, kurio metu „Bayern" didvyriu tapo gynėjas Chavis Martinesas (Javi Martinez). Ispanas aikštėje pasirodė tik 99 min., o 104 min. jis po kampinio galva įmušė lemiamą įvartį.

Bavarai Supertaurę iškovojo antrą kartą per klubo istoriją. 2013 m. jie po 11 metrų baudinių serijos įveikė Londono „Chelsea" ir tada taip pat pasižymėjo Ch.Martinesas, per pratęsimą išlyginęs rezultatą. „Kartais futbole kuriamos tokios istorijos - gražios istorijos. Dar neseniai žiniasklaida skelbė, kad Chavis palieka komandą, o dabar jis įmušė pergalingą įvartį", - sakė „Bayern" treneris Hansis Flikas (Hansi Flick).

Naudiniausiu mačo žaidėju buvo pripažintas bavarų saugas Tomas Miuleris (Thomas Muller). „Kietai kovojome ir pademonstravome nugalėtojų mentalitetą, nors nežaidėme savo geriausio žaidimo", - teigė T.Miuleris.

Puikiai padirbėjo ir bavarų vartininkas Manuelis Nojeris (Manuel Neuer). „Sevilla" saugas Ivanas Rakitičius akcentavo būtent jo svarbą: „Rezultatas nuvylė, bet toks yra futbolas. Pamatėme, koks svarbus varžovų komandai yra M.Nojeris. Turėjome dvi puikias progas išsiveržti į priekį, bet M.Nojeris neleido jomis pasinaudoti. O paskui varžovai įmušė po kampinio. Kad ir kaip būtų, galime didžiuotis tuo, kaip žaidėme su geriausia Europos komanda". Treneris Chuljenas Lopetegis (Julien Lopetegui) taip pat sakė, kad komanda gali didžiuotis savo pasirodymu. „Sevilla" dėl Supertaurės kovojo šeštą kartą, bet laimėjo tik 2006 m.

Statistika:

Miuncheno „Bayern" (Vokietija) - „Sevilla" (Ispanija) 2:1 (1:1), po pratęsimo. Įvarčiai: Leonas Gorecka (34), Chavis Martinesas (104); Lukas Okampas (13 - iš 11 metrų).