respublika.lt

Auksinės Krištiano Ronaldo ašaros

(0)
Publikuota: 2014 sausio 18 08:27:37, Evaldas GELUMBAUSKAS, „Respublikos“ žurnalistas
×
nuotr. 1 nuotr.
JAUSMAI. Po ketverių metų pertraukos geriausiam planetos futbolininkui skirtą apdovanojimą iškovojęs Krištianas Ronaldas sunkiai tramdė emocijas. EPA-Eltos nuotr.

Ketverius metus laukęs savo šanso, Madrido „Real“ ir Portugalijos rinktinės lyderis Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo) pagaliau gali lengviau atsikvėpti. 28-erių portugalas Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) kartu su Prancūzijos žurnalu „France Football“ rengiamuose rinkimuose buvo pripažintas geriausiu 2013 metų pasaulio futbolininku.

Praėjusį pirmadienį K.Ronaldui Ciuriche surengtose iškilmėse buvo įteiktas „Auksinis kamuolys“. Atsiėmęs prizą, 28-erių portugalas nesulaikė ašarų. K.Ronaldas laureatu tapo antrą kartą. Pirmą kartą geriausiu pasaulio futbolininku jis buvo išrinktas 2008 metais. Vėliau ketverius metus iš eilės geriausio pasaulio futbolininko rinkimuose triumfavo argentinietis Lionelis Mesis (Lionel Messi). Šį kartą pagrindiniu K.Ronaldo konkurentu buvo vadinamas ne Barselonos „FC Barcelona“ ekipos lyderis, o Miuncheno „Bayern“ ir Prancūzijos rinktinės narys Frankas Riberi (Franck Ribery).

Praėjusiais metais 30-metis prancūzas su klubu laimėjo beveik visus įmanomus titulus: Vokietijos čempionatą ir taurę, Čempionų lygą ir Europos Supertaurę, o metus vainikavo „Bayern“ pergalė FIFA pasaulio klubų čempionate. Iš Miuncheno komandos gniaužtų išsprūdo tik Vokietijos Supertaurė. K.Ronaldas su Madrido „Real“ ekipa pernai liko be titulų: antra vieta Ispanijos čempionate, pralaimėtas Ispanijos taurės finalas, o Čempionų lygos pusfinalyje nusileista Dortmundo „Borussia“ ekipai. Rinktinių lygiu abiejų futbolininkų pasiekimai buvo panašūs - tiek Portugalija, tiek Prancūzija po papildomų atkrintamųjų varžybų iškovojo kelialapius į 2104 metų pasaulio futbolo čempionatą.

Vis dėlto individualūs statistiniai K.Ronaldo rodikliai 2013-aisiais buvo geresni nei jo konkurentų. Per 66-erias klube ir rinktinėje sužaistas oficialias rungtynes 28-erių futbolininkas pelnė 56 įvarčius ir atliko 15 rezultatyvių perdavimų. Ypatingu rezultatyvumu

K.Ronaldas blykstelėjo antroje metų pusėje: 20 įvarčių Ispanijos čempionate, 9 tikslūs smūgiai Čempionų lygos varžybose ir 1 įvartis Ispanijos taurės turnyre. Dar 4 vinis K.Ronaldas įkalė į Švedijos rinktinės karstą lemiamuose mūšiuose dėl vietos pasaulio futbolo čempionate. F.Riberi per visus metus „tesukrapštė“ 22 įvarčius. Tiesa, 30-metis prancūzas atliko 18 rezultatyvių perdavimų, ir, sprendžiant iš sausos statistikos, aktyviau dalyvavo kūrybiniame komandos žaidime.

Vis dėlto įspūdingas metų finišas, L.Mesį persekiojusios traumos ir FIFA sprendimu pratęstas balsavimo laikotarpis suteikė

K.Ronaldui unikalią galimybę iškovoti „Auksinį kamuolį“. 184 nacionalinių komandų trenerių ir 184 kapitonų bei 173 futbolo apžvalgininkų apklausoje jis surinko 1365 taškus. Antras liko 1205 taškus surinkęs L.Mesis, tik trečias - 1127 taškus gavęs F.Riberi.

„Sporto gyvenimas“ siūlo skaitytojams geriausiojo 2013 metų pasaulio futbolininko interviu, išspausdintą oficialioje FIFA interneto svetainėje.

- Per apdovanojimo ceremoniją buvote labai emocingas, nesulaikėte ašarų. Ką jums reiškia galimybė priimti šį prizą iš Pele ir Mišelio Platini (Michel Platini) rankų?

- Supratęs, kad laimėjau, jaučiausi labai laimingas. Puikiai žinau, kiek prakaito reikia išlieti treniruotėse ir varžybose, kad galėtum savo rankose laikyti geriausiam pasaulio futbolininkui skirtą apdovanojimą. Aš tikrai norėjau laimėti „Auksinį kamuolį“ antrą kartą, o tai, kad man jį įteikė tokie legendiniai futbolininkai, yra didžiulė garbė. Dabar tikiuosi, kad galėsiu visa tai pakartoti ir kitais metais bei iškovoti dar vieną geriausio metų futbolininko titulą.

- 2013-aisiais netrūko ryškių įvykių. Kokios rungtynės jums asmeniškai buvo įsimintiniausios?

- Net nežinau, ar galėčiau ką nors išskirti. Nors ne... Tai atrankos į 2014 metų pasaulio čempionatą varžybų finišas. Sakyčiau, kad tos paskutinės rungtynės su Švedija buvo įsimintiniausias ir daugiausiai emocijų sukėlęs įvykis.

- Visai neseniai jūs pasiekėte 400 per profesionalo karjerą pelnytų įvarčių ribą. Kuris įvartis jums buvo svarbiausias?

- Man kiekvienas įvartis yra ypatingas. Be abejo, svarbiose rungtynėse, finaluose ar tarptautinėse varžybose pelnytų įvarčių reikšmė yra didesnė. Vis dėlto man asmeniškai visi jie yra svarbūs, nes tie įvarčiai yra neatsiejama mano asmenybės dalis. Man patinka mušti įvarčius, o jei tai nutinka ypatingos svarbos rungtynėse ir padeda komandai laimėti - tik dar geriau.

- Šiuo metu Portugalijos futbolas išgyvena itin emocingus laikus. Nacionalinė rinktinė užsitikrino teisę žaisti pasaulio čempionate, tačiau prieš kelias savaites anapus išėjo legendinis Portugalijos futbolininkas Eusebijas (Eusebio).

- Ši netektis tikrai labai nuliūdino. Mes visi praradome svarbų Portugalijos futbolo žmogų, tikrą lyderį ir legendą. Natūralu, kad dėl Eusebijo mirties liūdi visa Portugalija. Tačiau mirtis yra gyvenimo dalis ir mes neturėtume to pamiršti. Anksčiau ar vėliau kiekvienam ateis metas atsisveikinti, būtent todėl mes privalome pažvelgti atgal ir pasidžiaugti tais gerais dalykais, kurie nutiko praeityje. Tas pats pasakytina ir apie Eusebiją. Per savo gyvenimą jis padarė daugybę gerų darbų, o per karjerą nacionalinėje rinktinėje ir klubuose laimėjo daug svarbių rungtynių, iškovojo daugybę titulų. Todėl mūsų širdyse jis išliks amžinai.

- Sėkmingas Portugalijos rinktinės pasirodymas pasaulio pirmenybėse būtų tinkamas būdas pagerbti šią futbolo legendą?

- Mes visi tikimės, kad pademonstruosime geriausią savo futbolą pasaulio čempionate, tačiau turime būti realistai. Visi matėme, kaip sunkiai įveikėme atrankos barjerus, be to, ir akistata su Švedijos rinktine buvo labai sudėtinga. Be abejo, pasaulio čempionatas yra visai kitokio masto įvykis, iššūkis, kuriam mes ruošimės visai kitaip nei paprastoms rungtynėms. Labai norėjome patekti į šias varžybas, pirmiausia todėl, kad jos rengiamos Brazilijoje. Tai yra mums labai artima šalis, be to, futbolas Brazilijoje yra pati populiariausia sporto šaka. Todėl mums tai ir didelė garbė, ir ypatingas iššūkis. Nenoriu spėlioti, kaip seksis, galiu tik pasakyti, kad pirmasis tikslas - patekti į atkrintamąsias varžybas, o ten visų galimybės bus apylygės.

- Madridas jau senokai laukia jubiliejinės dešimtosios pergalės Čempionų lygos varžybose. Ar tai nesukuria papildomos įtampos „Real“ futbolininkams?

- Be abejo, tam tikras spaudimas, įtampa yra jaučiama. Tačiau tai yra ir papildomas jaudulys, džiaugsmas. „Real“ kiekvienais metais siekia laimėti Čempionų lygą, nes tai yra bene svarbiausios pasaulio klubinio futbolo varžybos. Kita vertus, pergalės trokšta ir visi kiti Čempionų lygos dalyviai. Tikiuosi, kad šiais metais mus lydės sėkmė ir mes pagaliau papildysime klubo trofėjų galeriją dešimtuoju Čempionų lygos nugalėtojų trofėjumi.

- Ir paskutinis klausimas, užbaikite šį sakinį: 2014-aisiais Krištianas Ronaldas bus...

- ...toks pats žmogus kaip ir 2013-aisiais.

Žydrūnas Grudzinskas, futbolo komentatorius:

Manau, kad ši K.Ronaldo pergalė rinkimuose yra dėsninga. L.Mesiui laimėti sutrukdė praėjusiais metais jį persekiojusios traumos, tad pagrindiniai varžovai buvo K.Ronaldas ir F.Riberi. Reikia pripažinti, kad Miuncheno „Bayern“ prancūzas individualiai yra šiek tiek silpnesnis nei K.Ronaldas. Kita vertus, praėjusių metų rezultatai rodo, kad F.Riberi žaidžia pajėgesnėje komandoje, tad jam dar ryškiau atsiskleisti buvo gerokai sunkiau. Vis dėlto „Bayern“ ekipoje netrūksta įvarčius pelnyti galinčių futbolininkų, tad F.Riberi asmeninė statistika nebuvo tokia įspūdinga, kaip K.Ronaldo. Kita vertus, niekas negali paneigti fakto, kad pernai šis portugalas demonstravo fantastišką sportinę formą ir įvarčių skaičiumi pranoko visus konkurentus. O „Auksinis kamuolys“ juk skiriamas būtent geriausiam metų futbolininkui, įvertinant jo asmeninį pasirodymą, o ne tik komandines pergales.

Mindaugas Kalonas, geriausias 2013 metų Lietuvos futbolininkas:

Man labiau imponuoja F.Riberi žaidimas. Manau, kad būtent jis svariausiai prisidėjo prie visų Miuncheno „Bayern“ per praėjusius metus iškovotų titulų ir pergalių. Kita vertus, reikia atsižvelgti į individualius rezultatus. Nors K.Ronaldas pernai nei su klubu, nei su rinktine jokių titulų neiškovojo, vargu ar kas galėtų jį dėl to kaltinti. Jis kiekvienose rungtynėse žaidė iš visų jėgų, stengėsi, bet tai buvo ne „Real“, o „Bayern“ metai. Todėl kaip asmenybei šis geriausio metų futbolininko titulas jam atiteko pelnytai. Vis dėlto asmeniniais pasiekimais jis pranoksta visus kitus futbolininkus. Be to, šio prizo jis siekė ne vienus metus, tad galiu tik pasidžiaugti, kad jis buvo taip įvertintas.

2013 m. statistika


Krištianas Ronaldas 56 66 15 1901 296 (160) 40 10 6

Lionelis Mesis 45 42 15 2136 146 (87) 26 14 5

Frankas Riberi 52 22 18 2903 92 (56) 45 4 3

(Futbolininkas, rungtynės, įvarčiai, rezultatyvūs perdavimai, iš viso perdavimų, smūgiai (į vartų plotą), pergalės, lygiosios, pralaimėjimai)

Geriausi pasaulio futbolininkai

1991 Lothar Matthaeus (Vokietija/Milano „Inter“)

1992 Marco van Basten (Olandija/„AC Milan“)

1993 Roberto Baggio (Italija/Turino „Juventus“)

1994 Romario (Brazilija/„FC Barcelona“)

1995 George Weah (Liberija/„AC Milan“)

1996 Ronaldo (Brazilija/„FC Barcelona“)

1997 Ronaldo (Brazilija/Milano „Inter“)

1998 Zinedine Zidane (Prancūzija/Turino „Juventus“)

1999 Rivaldo (Brazilija/„FC Barcelona“)

2000 Zinedine Zidane (Prancūzija/Turino „Juventus“)

2001 Luis Figo (Portugalija/Madrido „Real“)

2002 Ronaldo (Brazilija/Madrido „Real“)

2003 Zinedine Zidane (Prancūzija/Madrido „Real“)

2004 Ronaldinho (Brazilija/„FC Barcelona“)

2005 Ronaldinho (Brazilija/„FC Barcelona“)

2006 Fabio Cannavaro (Italija/Madrido „Real“)

2007 Kaka (Brazilija/„AC Milan“)

2008 Cristiano Ronaldo (Portugalija/„Manchester United“)

2009 Lionel Messi (Argentina/„FC Barcelona“)

2010 Lionel Messi (Argentina/„FC Barcelona“)

2011 Lionel Messi (Argentina/„FC Barcelona“)

2012 Lionel Messi (Argentina/„FC Barcelona“)

2013 Cristiano Ronaldo (Portugalija/„Real“).

 

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą  „Sporto gyvenimas“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar stebėsite Paryžiaus olimpines žaidynes?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip praleidžiate savo atostogas?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+15 +20 C

+13 +20 C

+13 +21 C

+18 +25 C

+20 +28 C

+22 +28 C

0-4 m/s

0-5 m/s

0-4 m/s