respublika.lt

Startuoja 54-oji „Kuršių marių regata“: pusšimtis startui pasiruošusių įgulų ir įkvepianti tvarumo programa

2021 liepos 25 16:42:13
LBS

Jau visą savaitę Smiltynės jachtklube - sujudimas, mat čia stipriausios Lietuvos buriuotojų įgulos ruošiasi šiandien, liepos 24-ąją, startuojančiai „Kuršių marių regatai". 54-ąjį kartą organizuojamas giliausias tradicijas Lietuvoje turintis tarptautinis buriuotojiškas renginys bus atidarytas 18:30 val. iškilmingos ceremonijos metu Smiltynės jachtklube ir šiais metais pasižymės ne tik įtemptomis sportinėmis lenktynėmis Baltijos jūroje bei Kuršių mariose, bet ir išplėtota bei geriausiomis pasaulinėmis praktikomis besiremiančia tvarumo programa.

×
nuotr. 1 nuotr.
Startuoja 54-oji „Kuršių marių regata“: pusšimtis startui pasiruošusių įgulų ir įkvepianti tvarumo programa. Eduardo Bareikos nuotr.

 

„Be galo džiaugiamės tuo, kad į „Kuršių marių regatą" susirenkantis Lietuvos laivynas kasmet prie starto linijos stoja atsinaujinęs, pasipildęs naujomis, vis didesnėmis, greitesnėmis ir konkurencingesnėmis lenktyninėmis jachtomis. Šiemet šiame laivyne iš viso startuos visas pusšimtis jachtų. Mūsų sportinis meistriškumas ir ambicijos sparčiai auga - tą rodo ir faktas, kad net 9 Lietuvos įgulos po „Kuršių marių regatos" skubės į Taline šiemet vyksiantį ORC pasaulio čempionatą. Belieka tiek joms, tiek visiems kitiems 54-osios „Kuršių marių regatos" dalyviams palinkėti gero vėjo",- prieš regatos startą džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis, pats regatoje startuojantis su „Platu 25" klasės jachta „Simona".

Tarp naujų regatos laivyno jachtų - „Beneteau first 36.7" klasės jachta „Tango II", kuria buriuos praėjusiais metais Mažąją regatos taurę su mažesne jachta „Tango" iškovojusi kapitono Aido Narbuto įgula. Pasak kapitono, įgula ėmė jaustis „išaugę" savo senąją jachtą ir priėmė sprendimą žengti į didesniųjų jachtų grupę.

Nauja šių metų laivyne ir lenktyninė „Italia 11.98" klasės jachta „Arabela-Auga", kuria buriuos naujai susibūrusi, kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama įgula. Būtent tokios pat - „Italia 11.98" - klasės estų jachta praėjusiais metais tapo pasaulio ORC čempionais.

„„Kuršių marių regatos" varžybos mūsų įgulai - pačios pirmos. Patį laivą į Lietuvą iš Italijos parsigabenome mažiau nei prieš mėnesį. Čia laukė be galo daug laivo paruošimo, sukalibravimo, išmatavimo, įgulos pasiruošimo darbų. Didelė dalis šių darbų tęsis dar ir varžybų metu, tačiau pirmieji startai - jau rytoj ir mes tikrai pasistengsime daryti viską, ką galime geriausiai, bei pateisinti į šią lenktyninę jachtą dedamus lūkesčius",- prieš atidarymo ceremoniją teigė R. Šiugždinis.

Iš viso regatos dalyviai varžysis net 5 skirtinguose etapuose Baltijos jūroje ir Kuršių mariose. Liepos 24-26 dienomis startai vyks ties Smiltynės jachtklubu ir juos bus galima stebėti gyvai tiek nuo Smiltynės pusės, tiek nuo Klaipėdos pusės kruizinių laivų terminale. Liepos 27 d. regata persikels į Nidą, kur karaliaus iki liepos 31 d.

Šiemet buriuotojai aktyviai plėtos ir jau tradicija tampančią buriuotojišką tvarumo programą. Remdamiesi gerąją pasaulinės buriavimo organizacijos „World Sailing", „The Ocean Race" lenktynių aplink pasaulį bei „Ambersail 2" įgulos patirtimi, regatos organizatoriai, partneriai ir visos įgulos imasi aktyvių veiksmų, kad regatos metu į aplinką būtų išmesta kuo mažiau CO2. Šiųmetinis regatos devizas - „Gero vėjo be CO2!" - ragina visus gyventi tvariai ir tokiu būdu mažinti globalius klimato pokyčius.

Remdamiesi Jungtinių tautų ir „The Ocean Race" metodologija, organizatoriai taip pat skaičiuos regatos metu dalyvių bei organizatorių į aplinką išmestą CO2 kiekį dėl transporto, nakvynės, elektros bei laivuose naudojamo kuro sunaudojimo, ir šį kiekį įsipareigoja kompensuoti sodinant medžius ar diegiant saulės elektrines.

Antradienį, liepos 27 d., Nidoje įvyks ir jau tradicija tapęs „NE plastiko bangai" paplūdimių tvarkymas drauge su regatos partneriais „Gamtos ateitis". Visi norintys prisidėti Nidos gyventojai bei svečiai kviečiami rinktis 12:00 val. prie regatos scenos.

Atsižvelgdami į vis dar sudėtingą ir sunkiai nuspėjamą „Covid-19" situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, regatos organizatoriai atsisakė didelių masinių renginių krante ir visą regatą organizuoja atsižvelgdami į visus „Covid-19" pandemijos valdymo reikalavimus. Vis dėlto, galimybė stebėti pusšimčio jachtų startą gyvai Smiltynėje bei kasvakariniai regatos vaizdo dienoraščiai Nidoje, Regatos scenos ekrane, turėtų išsaugoti buriuotojiškai šventišką tradicinės regatos nuotaiką.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s