respublika.lt

„Kuršių marių regata“ įpusėjo: rezultatuose intrigos netrūksta, tačiau „gero vėjo“ kol kas buriuotojai nesulaukė (0)

2021 liepos 29 13:03:42
Lietuvos buriuotojų sąjunga

Trečiadienį Nidoje vykusias „Kuršių marių regatos" lenktynes ir vėl pakoregavo permainingi vėjai - buriuotojams teko ilgiau palaukti pirmųjų lenktynių starto, o antrosios lenktynės dėl susilpnėjusio vėjo buvo sutrumpintos. Įpusėjus regatai intrigos kovoje dėl pergalės netrūksta ir kiekvienas startas kone visose jachtų grupėse vis dar gali turėti lemiamos įtakos galutiniams rezultatams.

×
nuotr. 3 nuotr.
Domo Rimeikos nuotr.

 

Trečiadienį vykęs „Volfas Engelman" etapas buvo sudarytas iš dviejų lenktynių vadinamojoje olimpinėje distancijoje, kurioje buriuojama siekiant apiplaukti tiksliai prieš vėją ir pavėjui pastatytus ženklus.

„Distancija šiandien buvo paprasta, joje nereikėjo naviguoti, bet sąlygos nebuvo paprastos. Vos atplaukėm į starto zoną - nurimo vėjas. Tiesa, tai - jau nieko naujo šių metų „Kuršių marių regatos" batalijose. Kol kas, ko gero, niekas iš buriuotojų negalėtų pasakyti, kad „turėjom gero vėjo". Jis toks, kad kiekvieną dieną vis kažką sujaukia",- po finišo teigė vyriausiasis varžybų teisėjas Rolandas Žentelis.

Jo teigimu, dėl susilpnėjusio vėjo šiame etape teko trumpinti antrųjų lenktynių distanciją, kad visos įgulos finišuotų bent su kokiu nors judesiu. Tokios permainingos lengvo vėjo sąlygos turėjo įtakos ir rezultatams - ne visi, kurie pirmavo jūrinėse distancijose sugebėjo išlaikyti pranašumą čia, Kuršių mariose. Pasak R. Žentelio, kai distancija tokia trumpa, bet kokia klaida vienus smarkiai išstumia į priekį, kiti atsilieka, nes „atsilošti" ir pasivyti konkurentus trumpoje distancijoje labai sunku.

Drauge su lenktynėmis, įpusėjo ir 54-osios „Kuršių marių regatos" metu vykdoma tvarumo programa „Gero vėjo be CO2", kurios metu siekiama sumažinti į aplinką išmetamo CO2 kiekius. Prie jos tvariais veiksmais aktyviai prisijungė ne tik buriuotojai, bet ir regatos partneriai. Štai „Volfas Engelman" į regatą dalį savo produkcijos iš Kauno į Nidą atgabeno burine jachta Nemunu ir Kuršių mariomis.

„Labai džiaugiamės, kad mūsų draugystė su buriuotojais trunka jau beveik dešimtmetį ir turi savų tradicijų, istorijų bei nuostabių atsiminimų. Šiemet ji persikėlė ir į dar vieną lygmenį - regatos metu įgyvendiname bendrą tvarumo projektą, kuriuo siekiame sumažinti į aplinką išmetamo CO2 kiekius bei stengiamės, kad mūsų veiksmai turėtų kuo mažiau įtakos gamtai ir klimato pokyčiams. Esu tikras, kad ši „Gero vėjo be CO2" iniciatyva - tik pradžia mūsų bendradarbiavime tvarumo temomis, nes tai - galbūt naujai atrasta, tačiau itin tvirtai mus su buriuotojais siejanti vertybė",- po etapo teigė „Volfas Engelman" generalinis direktorius Marius Horbačauskas.


Po keturių 54-osios „Kuršių marių regatos" etapų kovoje dėl didžiosios regatos taurės kovoja trys „X-35" klasės jachtos, kurias skiria vis dar įveikiamas atstumas. Šiuo metu pirmauja Algirdo Žižio vadovaujama „Te Kyla" įgula, antroje vietoje - „Nida III" (kpt. Arūnas Burkšas) įgula, trečioje - „Keturi vėjai" (kpt. Adomas Janulionis įgula).
Kovoje dėl absoliučiai greičiausios jachtos šiuo metu pirmauja naujoji Raimondo Šiugždinio vadovaujama „Arabela-Auga" įgula, o kovoje dėl Mažosios regatos taurės - „Mirage" (kpt. Albertas Lukšys) įgula.

Ne vienoje jachtų grupėje verda intensyvi kova dėl prizinių vietų. Štai gausiausioje jūrinių jachtų grupėje (1-ORC-RC) pirmoje vietoje esanti „Nida III" (10t.) turi tiek pat taškų kaip ir antroje pozicijoje esanti įgula „Keturi vėjai" (10 t.). Jiems ant kulnų lipa vos tašku atsiliekanti „Te Kyla" (11t.) įgula.

2-ORC-RC grupėje pirmoje pozicijoje esanti „Xxs" (kpt. Donatas Simkus) įgula su 8 taškais tik vienu tašku lenkia „Belone" (kpt. Tomas Niparas) įgulą (9 t.). Vos vienas taškas skiria ir 2-ORC-C grupės „Mirage" (kpt. Albertas Lukšys) (11.5) ir „Livingstonas Capital Group" (kpt. Sigitas Šmatavičius) (12.5) įgulas. Analogiška situacija susiklosčiusi ir 3-ORC grupėje tarp jachtų „Regina" (kpt. Edgaras Šabonas) (7 t.) ir „Alka" (kpt. Romualdas Kerinas) (8 t.) įgulų.

Kiek aiškesnė ir pastovesnė situacija vyrauja „Platu-25" grupėje, kur užtikrintai pirmauja „Itella TV3" (kpt. Aistis Kalanavičius) komanda (4 t.). „RS-280" jachtų grupėje pirmaujančiai „Legenda-Raganosis" (kpt. Saulius Pajarskas) (7t.) įgulai „Volfas Engelman" etapo diena nebuvo itin sėkminga, iki tol užtikrintai finišuodavusi pirma, čia įgula užėmė 2 ir 3 vietas, tačiau bendroje įskaitoje vis dar išlaiko solidų pranašumą.

54-oji „Kuršių marių regata" vyksta Smiltynėje ir Nidoje liepos 24-31 dienomis. Pilnus regatos rezultatus galima rasti čia.

VOLFAS ENGELMAN I lenktynių rezultatai grupėse:

1 grupė - „RS-280"
1. Alfeta-Dezifog (Domantas Juškevičius)
2. Zig Zag (Aivaras Mieliauskas)
3. Legenda-Raganosis (Saulius Pajarskas)

2 grupė - 1-ORC-RC
1. Arabela-Auga (Raimondas Šiugždinis)
2. Keturi vėjai (Adomas Janulionis)
3. Nida III (Arūnas Burkšas)

3 grupė - Platu-25
1. ItellaTV3 (Aistis Kalanavičius)
2. Bestija (Aidas Pivoriūnas)
3. Simona (Naglis Nasvytis)

4 grupė - 2-ORC-RC
1. Xxs (Donatas Simkus)
2. Belone (Tomas Niparas)
3. Jumpira (Andrius Virbickas)

5 grupė - 2-ORC-C
1. Stinta (Vilius Tamkvaitis)
2. Livingstonas-Capital Group
3. Mirage (Albertas Lukšys)

6 grupė - 3-ORC
1. Alka (Romualdas Kerinas)
2. Regina (Edgaras Šabonas)
3. Ave Vita (Vygantas Stankus)


VOLFAS ENGELMAN II lenktynių rezultatai grupėse:

1 grupė - „RS-280"
1. Levante (Karolis Valenta)
2. Legenda-Raganosis (Saulius Pajarskas) ir Presto (Marius Alekna)
3. Alfeta-Dezifog (Domantas Juškevičius)

2 grupė - 1-ORC-RC
1. IDEFIX (Tomas Barakauskas)
2. TE KYLA (Algirdas Žižys)
3. Keturi vėjai (Adomas Janulionis)

3 grupė - Platu-25
1. ItellaTV3 (Aistis Kalanavičius)
2. Bestija (Aidas Pivoriūnas)
3. LaRevoltosa (Aurelijus Grikinis)

4 grupė - 2-ORC-RC
1. Belone (Tomas Niparas)
2. Xxs (Donatas Simkus)
3. Jumpira (Andrius Virbickas)

5 grupė - 2-ORC-C
1. JOGA (Stanislovas Butkevičius)
2. GODA (Irmantas Felenderis)
3. Vilma (Vytis Dedonis)

6 grupė - 3-ORC
1.Alka (Romualdas Kerinas)
2. Regina (Edgaras Šabonas)
3. Vasara (Romualdas Janušauskas)


Po 4 etapų absoliučiai greičiausia jachta pagal tikrą laiką:
1. Arabela-Auga (Raimondas Šiugždinis) 13:48:00
2. TE KYLA (Algirdas Žižys) 14:03:32 (+932)
3. Nida III (Arūnas Burkšas) 14:11:51 (+1431)

Po 2 etapų greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje A:
1. TE KYLA (Algirdas Žižys) 14:35:22
2. Nida III (Arūnas Burkšas) 14:40:07 (+285)
3. Keturi vėjai (Adomas Janukionis) 14:42:29 (+427)

Po 2 etapų greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje B:
1. Mirage (Albertas Lukšys) 13:27:45
2. Nerija (Marius Petraitis) 14:13:23
3. Vajana Magic (Kęstutis Vinicenko) 14:38:22

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SUTARTIS: Vyriausybės įgaliota socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė bei keturios profesinių sąjungų organizacijos pasirašė Nacionalinę kolektyvinę sutartį 2022 metams.
  • FINIŠAS: Lietuvos-Lenkijos dujotiekio projektas pasiekė finišo tiesiąją. Atlikus vieną svarbiausių paskutinių darbų – pasienyje suvirinus auksinę GIPL dujotiekio siūlę – sujungtos abiejų valstybių dujų perdavimo sistemos.
  • NEKETINA: K. Navickas (žemės ūkio ministras): neketinu atsistatydinti ir atsisakyti žaliojo kurso.
  • TAISYKLĖS: JAV Federalinis rezervų bankas (FED) paskelbė naujas griežtas taisykles, draudžiančias centrinio banko vadovams prekiauti konkrečiomis akcijomis ir obligacijomis, taip pat apribojo kitas investicines veiklas.
  • NUŠOVĖ: JAV aktorius Alecas Baldwinas iš rekvizitinio pistoleto kino filmavimo aikštelėje Naujojoje Meksikoje nušovė operatorę ir sužeidė režisierių, ketvirtadienį pranešė JAV teisėsaugos pareigūnai.
  • SRAUTAI: Mažesnės, iki 1.500 kv. metrų parduotuvės ir turgavietės, aptarnaujančios pirkėjus be galimybių paso, nuo penktadienio privalo reguliuoti jų srautus ir užtikrinti bent 30 kv. metrų prekybos plotą vienam žmogui.
  • GINČAS: Lenkija yra „pasirengusi dialogui“ ginče su Briuseliu dėl ES teisės viršenybės, tačiau atmeta „šantažą“, ketvirtadienį pareiškė ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, atvykęs į ES aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame dominuoja šis klausimas.
  • SIŪLYMAS: Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas siūlo Darbo kodekse nustatyti, kad ne tik viešojo sektoriaus, bet visiems darbuotojams, kurie grįžta į darbą nepasibaigus atostogoms vaikui prižiūrėti, būtų nustatoma sutrumpinta 32 valandų per savaitės darbo laiko norma, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.
  • FACEBOOK: „Facebook“ ketvirtadienį pranešė, kad pasiekė susitarimą su kai kuriais Prancūzijos laikraščiais dėl mokėjimo už naujienų turinį, kuriuo dalijasi jo vartotojai.
  • INICIATYVA: Vokietija kartu su kitomis keturiomis valstybėmis narėmis (Suomija, Nyderlandai, Portugalija ir Slovėnija) ėmėsi iniciatyvos sukurti Europos Sąjungos greitojo reagavimo pajėgas.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Prezidentas G. Nausėda vetuos įstatymą dėl testavimo apmokėjimo iš darbuotojų kišenės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1 +9 C

+1 +9 C

 

+5 +10 C

+4 +9 C

+5 +11 C

 

+8 +12 C

0-7 m/s

0-6 m/s

 

0-10 m/s