respublika.lt

„Kuršių marių regata“ įpusėjo: rezultatuose intrigos netrūksta, tačiau „gero vėjo“ kol kas buriuotojai nesulaukė

(0)
2021 liepos 29 13:03:42
Lietuvos buriuotojų sąjunga

Trečiadienį Nidoje vykusias „Kuršių marių regatos" lenktynes ir vėl pakoregavo permainingi vėjai - buriuotojams teko ilgiau palaukti pirmųjų lenktynių starto, o antrosios lenktynės dėl susilpnėjusio vėjo buvo sutrumpintos. Įpusėjus regatai intrigos kovoje dėl pergalės netrūksta ir kiekvienas startas kone visose jachtų grupėse vis dar gali turėti lemiamos įtakos galutiniams rezultatams.

×
nuotr. 3 nuotr.
Domo Rimeikos nuotr.

 

Trečiadienį vykęs „Volfas Engelman" etapas buvo sudarytas iš dviejų lenktynių vadinamojoje olimpinėje distancijoje, kurioje buriuojama siekiant apiplaukti tiksliai prieš vėją ir pavėjui pastatytus ženklus.

„Distancija šiandien buvo paprasta, joje nereikėjo naviguoti, bet sąlygos nebuvo paprastos. Vos atplaukėm į starto zoną - nurimo vėjas. Tiesa, tai - jau nieko naujo šių metų „Kuršių marių regatos" batalijose. Kol kas, ko gero, niekas iš buriuotojų negalėtų pasakyti, kad „turėjom gero vėjo". Jis toks, kad kiekvieną dieną vis kažką sujaukia",- po finišo teigė vyriausiasis varžybų teisėjas Rolandas Žentelis.

Jo teigimu, dėl susilpnėjusio vėjo šiame etape teko trumpinti antrųjų lenktynių distanciją, kad visos įgulos finišuotų bent su kokiu nors judesiu. Tokios permainingos lengvo vėjo sąlygos turėjo įtakos ir rezultatams - ne visi, kurie pirmavo jūrinėse distancijose sugebėjo išlaikyti pranašumą čia, Kuršių mariose. Pasak R. Žentelio, kai distancija tokia trumpa, bet kokia klaida vienus smarkiai išstumia į priekį, kiti atsilieka, nes „atsilošti" ir pasivyti konkurentus trumpoje distancijoje labai sunku.

Drauge su lenktynėmis, įpusėjo ir 54-osios „Kuršių marių regatos" metu vykdoma tvarumo programa „Gero vėjo be CO2", kurios metu siekiama sumažinti į aplinką išmetamo CO2 kiekius. Prie jos tvariais veiksmais aktyviai prisijungė ne tik buriuotojai, bet ir regatos partneriai. Štai „Volfas Engelman" į regatą dalį savo produkcijos iš Kauno į Nidą atgabeno burine jachta Nemunu ir Kuršių mariomis.

„Labai džiaugiamės, kad mūsų draugystė su buriuotojais trunka jau beveik dešimtmetį ir turi savų tradicijų, istorijų bei nuostabių atsiminimų. Šiemet ji persikėlė ir į dar vieną lygmenį - regatos metu įgyvendiname bendrą tvarumo projektą, kuriuo siekiame sumažinti į aplinką išmetamo CO2 kiekius bei stengiamės, kad mūsų veiksmai turėtų kuo mažiau įtakos gamtai ir klimato pokyčiams. Esu tikras, kad ši „Gero vėjo be CO2" iniciatyva - tik pradžia mūsų bendradarbiavime tvarumo temomis, nes tai - galbūt naujai atrasta, tačiau itin tvirtai mus su buriuotojais siejanti vertybė",- po etapo teigė „Volfas Engelman" generalinis direktorius Marius Horbačauskas.


Po keturių 54-osios „Kuršių marių regatos" etapų kovoje dėl didžiosios regatos taurės kovoja trys „X-35" klasės jachtos, kurias skiria vis dar įveikiamas atstumas. Šiuo metu pirmauja Algirdo Žižio vadovaujama „Te Kyla" įgula, antroje vietoje - „Nida III" (kpt. Arūnas Burkšas) įgula, trečioje - „Keturi vėjai" (kpt. Adomas Janulionis įgula).
Kovoje dėl absoliučiai greičiausios jachtos šiuo metu pirmauja naujoji Raimondo Šiugždinio vadovaujama „Arabela-Auga" įgula, o kovoje dėl Mažosios regatos taurės - „Mirage" (kpt. Albertas Lukšys) įgula.

Ne vienoje jachtų grupėje verda intensyvi kova dėl prizinių vietų. Štai gausiausioje jūrinių jachtų grupėje (1-ORC-RC) pirmoje vietoje esanti „Nida III" (10t.) turi tiek pat taškų kaip ir antroje pozicijoje esanti įgula „Keturi vėjai" (10 t.). Jiems ant kulnų lipa vos tašku atsiliekanti „Te Kyla" (11t.) įgula.

2-ORC-RC grupėje pirmoje pozicijoje esanti „Xxs" (kpt. Donatas Simkus) įgula su 8 taškais tik vienu tašku lenkia „Belone" (kpt. Tomas Niparas) įgulą (9 t.). Vos vienas taškas skiria ir 2-ORC-C grupės „Mirage" (kpt. Albertas Lukšys) (11.5) ir „Livingstonas Capital Group" (kpt. Sigitas Šmatavičius) (12.5) įgulas. Analogiška situacija susiklosčiusi ir 3-ORC grupėje tarp jachtų „Regina" (kpt. Edgaras Šabonas) (7 t.) ir „Alka" (kpt. Romualdas Kerinas) (8 t.) įgulų.

Kiek aiškesnė ir pastovesnė situacija vyrauja „Platu-25" grupėje, kur užtikrintai pirmauja „Itella TV3" (kpt. Aistis Kalanavičius) komanda (4 t.). „RS-280" jachtų grupėje pirmaujančiai „Legenda-Raganosis" (kpt. Saulius Pajarskas) (7t.) įgulai „Volfas Engelman" etapo diena nebuvo itin sėkminga, iki tol užtikrintai finišuodavusi pirma, čia įgula užėmė 2 ir 3 vietas, tačiau bendroje įskaitoje vis dar išlaiko solidų pranašumą.

54-oji „Kuršių marių regata" vyksta Smiltynėje ir Nidoje liepos 24-31 dienomis. Pilnus regatos rezultatus galima rasti čia.

VOLFAS ENGELMAN I lenktynių rezultatai grupėse:

1 grupė - „RS-280"
1. Alfeta-Dezifog (Domantas Juškevičius)
2. Zig Zag (Aivaras Mieliauskas)
3. Legenda-Raganosis (Saulius Pajarskas)

2 grupė - 1-ORC-RC
1. Arabela-Auga (Raimondas Šiugždinis)
2. Keturi vėjai (Adomas Janulionis)
3. Nida III (Arūnas Burkšas)

3 grupė - Platu-25
1. ItellaTV3 (Aistis Kalanavičius)
2. Bestija (Aidas Pivoriūnas)
3. Simona (Naglis Nasvytis)

4 grupė - 2-ORC-RC
1. Xxs (Donatas Simkus)
2. Belone (Tomas Niparas)
3. Jumpira (Andrius Virbickas)

5 grupė - 2-ORC-C
1. Stinta (Vilius Tamkvaitis)
2. Livingstonas-Capital Group
3. Mirage (Albertas Lukšys)

6 grupė - 3-ORC
1. Alka (Romualdas Kerinas)
2. Regina (Edgaras Šabonas)
3. Ave Vita (Vygantas Stankus)


VOLFAS ENGELMAN II lenktynių rezultatai grupėse:

1 grupė - „RS-280"
1. Levante (Karolis Valenta)
2. Legenda-Raganosis (Saulius Pajarskas) ir Presto (Marius Alekna)
3. Alfeta-Dezifog (Domantas Juškevičius)

2 grupė - 1-ORC-RC
1. IDEFIX (Tomas Barakauskas)
2. TE KYLA (Algirdas Žižys)
3. Keturi vėjai (Adomas Janulionis)

3 grupė - Platu-25
1. ItellaTV3 (Aistis Kalanavičius)
2. Bestija (Aidas Pivoriūnas)
3. LaRevoltosa (Aurelijus Grikinis)

4 grupė - 2-ORC-RC
1. Belone (Tomas Niparas)
2. Xxs (Donatas Simkus)
3. Jumpira (Andrius Virbickas)

5 grupė - 2-ORC-C
1. JOGA (Stanislovas Butkevičius)
2. GODA (Irmantas Felenderis)
3. Vilma (Vytis Dedonis)

6 grupė - 3-ORC
1.Alka (Romualdas Kerinas)
2. Regina (Edgaras Šabonas)
3. Vasara (Romualdas Janušauskas)


Po 4 etapų absoliučiai greičiausia jachta pagal tikrą laiką:
1. Arabela-Auga (Raimondas Šiugždinis) 13:48:00
2. TE KYLA (Algirdas Žižys) 14:03:32 (+932)
3. Nida III (Arūnas Burkšas) 14:11:51 (+1431)

Po 2 etapų greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje A:
1. TE KYLA (Algirdas Žižys) 14:35:22
2. Nida III (Arūnas Burkšas) 14:40:07 (+285)
3. Keturi vėjai (Adomas Janukionis) 14:42:29 (+427)

Po 2 etapų greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką distancijoje B:
1. Mirage (Albertas Lukšys) 13:27:45
2. Nerija (Marius Petraitis) 14:13:23
3. Vajana Magic (Kęstutis Vinicenko) 14:38:22

 

 

Laikraščių prenumerata internetu

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • RINKA: Būsto nuosavybės, kainų ir nuomos palyginamasis tyrimas parodė, kad Lietuva patenka į Europos šalių, kurių gyventojai valdo daugiausiai gyvenamojo nekilnojamojo turto, tačiau pagal būsto vertę ir nuomos kainas esame Europos vidutiniokai.
  • REIDAS: Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, birželio 24–27 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimus.
  • PAŽEIDĖJAI: Per tris mėnesius sostinėje priverstinai nuvežtos 755 ne pagal kelių eismo taisykles paliktos transporto priemonės – 480 iš neįgaliesiems skirtų vietų.
  • SPAUDA: Lietuvos paštui pranešus apie planus nuo kitų metų maždaug du-tris kartus didinti leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose, susisiekimo ministras sako, jog kainas didinti reikia, tačiau kartu ketinama keisti žiniasklaidos rėmimo modelį.
  • MAISTAS: Seimas nutarė nesvarstyti siūlymo taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą visiems maisto produktams.
  • AKCIZAI: Deklaruotos visų akcizinių prekių akcizų įplaukos per penkis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 4,3% – iki 640 mln. eurų, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija.
  • TVARKA: Ilgąjį Joninių savaitgalį dirbs gausesnės policijos pajėgos – jos užtikrins viešąją tvarką masiniuose renginiuose, organizuos reidus neblaiviems ir viršijantiems greitį vairuotojams išaiškinti.
  • POSĖDŽIAI: Pirmadienį, birželio 27 d., šaukiami nenumatyti Seimo plenariniai posėdžiai - juos sušaukti nutarė Seimo valdyba.
  • RIBOJIMAI: Europos Komisija patikslins išaiškinimą, kaip įgyvendinti ribojimus, susijusius su Europos Sąjungos sankcionuotų prekių gabenimu tranzitu tarp pagrindinės Rusijos dalies ir Kaliningrado srities, pranešė prezidentas Gitanas Nausėda.
  • PRAMONĖ: Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui skatinti ukrainiečių gynybos pramonės perkėlimą į Lietuvą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepytumėtės nuo beždžionių raupų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+17 +26 C

+18 +27 C

 

+19 +25 C

+28 +31 C

+30 +34 C

 

+26 +29 C

0-3 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s