respublika.lt

Buriuotojas Rytis Jasiūnas Europos čempionate pakilo per 16 pozicijų – artėja prie geriausiųjų dešimtuko

2022 gegužės 20 10:00:00
Respublika.lt inf.

Europos olimpinės IQFoil burlentės čempionatui įpusėjus Lietuvai atstovaujantis buriuotojas Rytis Jasiūnas per vieną dieną iš 30 vietos pakilo į 14-ąją. Šiuo metu jį nuo geriausiųjų dešimtuko, taigi ir nuo galimybės paskutinę čempionato dieną kovoti Medalių lenktynėse, skiria 18 taškų.

×
nuotr. 3 nuotr.
Rytis Jasiūnas. Chiara Socin nuotr.

 

„Tai buvo dar viena sudėtinga diena ant vandens. Buriavimo sąlygos išliko labai apgaulingos ir „perskaityti" ežerą buvo tikrai sunku. Nepaisant to, stengiausi išlikti susikoncentravęs ir tai atsipirko tikrai neblogais rezultatais. Vienose priešvėjinėse/pavėjinėse lenktynėse užėmiau 11 vietą ir tokią pat vietą ilgojoje Maratono rungtyje, kurios rezultatas įskaičiuojamas kaip dvejų lenktynių", - džiaugėsi Rytis Jasiūnas.

Su tokiais rezultatais R. Jasiūną nuo geriausiųjų dešimtuko šiuo metu skiria 18 taškų. Būtent tie sportininkai, kurie paskutiniąją čempionato dieną užims pirmąsias dešimt pozicijų, turės teisę varžytis Medalių lenktynėse ir kovoti dėl Europos čempionato podiumo.

Kiek sudėtingiau trečiąją čempionato dieną sekėsi kitam auksiniame Europos čempionato laivyne buriuojančiam Lietuvos atstovui, olimpiečiui Juozui Bernotui, kuris po Maratono rungties iš 43 pozicijos nusileido į 54-ąją.

Vis dėlto, abu sportininkai pripažįsta, kad kol prieš akis dar kelios dienos lenktynių, daryti kažkokias išvadas ir apibendrinimus labai sunku.

„Galimybė kovoti Medalių lenktynėse išlieka, lygiai kaip ir galimybė nusileisti bendrojoje įskaitoje į žemesnę poziciją. Todėl svarbiausia - stengtis išlaikyti susikaupimą ir atiduoti visas jėgas", - teigė R. Jasiūnas.

Pasak sportininko, Gardos ežere buriavimo sąlygos Europos čempionato dalyviams negaili taktinių iššūkių, o dėl didelės konkurencijos už kiekvieną klaidą sportininkams tenka sumokėti labai daug.

„Vėjas čia labai gūsiuotas ir besisukinėjantis. Taip pat smarkiai veikia reljefo efektai - kadangi ežeras yra siauras ir apsuptas kalnų, vėjas yra labai jų paveikiamas. Prie vieno kranto jis labai sustiprėja, tačiau kiek žemiau, įlankoje, susilpnėja. Ežero viduryje vėjas dažnai yra silpnesnis, tačiau retkarčiais, tam tikru paros metu, jis irgi gali sustiprėti ir pasisukti. Tai yra labai sudėtingos sąlygos taktiškai pasirinkti geriausią kelią per distanciją, dėl to sunku stabiliai atplaukti gerose, aukštose vietose", - dalinosi R. Jasiūnas.

Olimpinės IQFoil burlentės Europos čempionate šiemet startuoja rekordinis skaičius dalyvių - virš 150 vyrų ir apie 100 moterų. Čia susirinko stipriausi žemyno ir pasaulio buriuotojai, tarp kurių - ir pasaulio čempionato, ir olimpiniai medalininkai. Europos čempionatas vyksta gegužės 17-22 dienomis Gardos ežere, Italijoje. Rezultatus galima sekti čia.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s