respublika.lt

Buriuotojas Rytis Jasiūnas Europos čempionate pakilo per 16 pozicijų – artėja prie geriausiųjų dešimtuko

2022 gegužės 20 10:00:00
Respublika.lt inf.

Europos olimpinės IQFoil burlentės čempionatui įpusėjus Lietuvai atstovaujantis buriuotojas Rytis Jasiūnas per vieną dieną iš 30 vietos pakilo į 14-ąją. Šiuo metu jį nuo geriausiųjų dešimtuko, taigi ir nuo galimybės paskutinę čempionato dieną kovoti Medalių lenktynėse, skiria 18 taškų.

×
nuotr. 3 nuotr.
Rytis Jasiūnas. Chiara Socin nuotr.

 

„Tai buvo dar viena sudėtinga diena ant vandens. Buriavimo sąlygos išliko labai apgaulingos ir „perskaityti" ežerą buvo tikrai sunku. Nepaisant to, stengiausi išlikti susikoncentravęs ir tai atsipirko tikrai neblogais rezultatais. Vienose priešvėjinėse/pavėjinėse lenktynėse užėmiau 11 vietą ir tokią pat vietą ilgojoje Maratono rungtyje, kurios rezultatas įskaičiuojamas kaip dvejų lenktynių", - džiaugėsi Rytis Jasiūnas.

Su tokiais rezultatais R. Jasiūną nuo geriausiųjų dešimtuko šiuo metu skiria 18 taškų. Būtent tie sportininkai, kurie paskutiniąją čempionato dieną užims pirmąsias dešimt pozicijų, turės teisę varžytis Medalių lenktynėse ir kovoti dėl Europos čempionato podiumo.

Kiek sudėtingiau trečiąją čempionato dieną sekėsi kitam auksiniame Europos čempionato laivyne buriuojančiam Lietuvos atstovui, olimpiečiui Juozui Bernotui, kuris po Maratono rungties iš 43 pozicijos nusileido į 54-ąją.

Vis dėlto, abu sportininkai pripažįsta, kad kol prieš akis dar kelios dienos lenktynių, daryti kažkokias išvadas ir apibendrinimus labai sunku.

„Galimybė kovoti Medalių lenktynėse išlieka, lygiai kaip ir galimybė nusileisti bendrojoje įskaitoje į žemesnę poziciją. Todėl svarbiausia - stengtis išlaikyti susikaupimą ir atiduoti visas jėgas", - teigė R. Jasiūnas.

Pasak sportininko, Gardos ežere buriavimo sąlygos Europos čempionato dalyviams negaili taktinių iššūkių, o dėl didelės konkurencijos už kiekvieną klaidą sportininkams tenka sumokėti labai daug.

„Vėjas čia labai gūsiuotas ir besisukinėjantis. Taip pat smarkiai veikia reljefo efektai - kadangi ežeras yra siauras ir apsuptas kalnų, vėjas yra labai jų paveikiamas. Prie vieno kranto jis labai sustiprėja, tačiau kiek žemiau, įlankoje, susilpnėja. Ežero viduryje vėjas dažnai yra silpnesnis, tačiau retkarčiais, tam tikru paros metu, jis irgi gali sustiprėti ir pasisukti. Tai yra labai sudėtingos sąlygos taktiškai pasirinkti geriausią kelią per distanciją, dėl to sunku stabiliai atplaukti gerose, aukštose vietose", - dalinosi R. Jasiūnas.

Olimpinės IQFoil burlentės Europos čempionate šiemet startuoja rekordinis skaičius dalyvių - virš 150 vyrų ir apie 100 moterų. Čia susirinko stipriausi žemyno ir pasaulio buriuotojai, tarp kurių - ir pasaulio čempionato, ir olimpiniai medalininkai. Europos čempionatas vyksta gegužės 17-22 dienomis Gardos ežere, Italijoje. Rezultatus galima sekti čia.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s