respublika.lt

Antrame Lietuvos Respublikos vėjaračių čempionato etape buriuotojus lepino stiprus vėjas

2021 balandžio 28 21:26:45
lbs.lt info.

Nidos aerodrome pučiant žvarbiam šiaurės vakarų vėjui, balandžio 24 d., šeštadienį, įvyko 2-asis ir paskutinis, dėl pandemijos iš praeitų metų atkeltas, 2020 m. Lietuvos respublikos vėjaračių čempionato etapas. Vienos dienos varžybas be žiūrovų organizavo Lietuvos ledo jachtų ir vėjaračių asociacija ir Šiaulių miesto buriuotojų klubas ir VšĮ Vėjo trejetas.

×
nuotr. 1 nuotr.
Vėjaračiai. Ramunės Bernotaitės nuotr.

 

2-ajame etape užsiregistravo beveik 30 sportininkų, tačiau su stipriu vėju, kuris gūsiuose siekė iki 10 m/s greičio, Nidos aerodrome susikauti išdrįso ne visi. Vėjaratininkai startavo 5 svorio kategorijose (Ultra lengvasvoriai, lengvasvoriai, vidutinio svorio, sunkiasvoriai ir super sunkiasvoriai).

Teisėjai varžyboms išstatė techniškai sudėtingiausią, tačiau buriuotojams įdomiausią - distanciją iš dviejų ženklų - priešvėjinio ir pavėjinio. Distancijos ilgis siekė apie 300 metrų, tačiau zigzaguojant susidarydavo gerokai daugiau.

Kiekvieno važiavimo metu, nuaidėjus paruošiamajam signalui, sportininkai 2 minutes buriuodami žemiau starto linijos kovojo dėl geresnės starto pozicijos. Idealiu atveju, sportininkai kirsdavo starto liniją leidžiantis starto vėliavai ir buriuodami maksimaliu greičiu ženklo link. Visgi ir šįkart pasitaikė buriuotojų taip vadinamų „falšstartų", kuomet pusės ar daugiau sekundžių neapskaičiavęs sportininkas į distanciją išlėkdavo per anksti, turėdavo apsisukti, grįžti atgal į priešstartinę zoną ir vėl iš naujo kirsti starto liniją. Padariusiems tokią klaidą, pasivyti į priekį nurūkusius, jau būdavo sunku.

Po starto sportininkai buriuodavo zigzaguodami nuo vieno aerodromo krašto iki kito (nes tiesiai prieš vėją nei viena burinė transporto priemonė judėti negali) ir taip pasiekdavo pirmąjį - priešvėjinį ženklą, kurį apsukę, pasileisdavo pavėjui. Tik padarius posūkį, teisingai valdomas vėjaratis, gauna vėjo „smūgį" ir per kelias akimirkas įsilekia iki 35-45 km/h. Būtent pavėjinėje atkarpoje tarp buriuotojų užvirdavo aršiausia kova, nes kiekvienas sugautas vėjo gūsis būdavo paverčiamas į dešimtis metrų pranašumo, o praleistas - tiek pat praradimų. Besikeičianti vėjo kryptis čia taipogi neleisdavo „užmigti" - sportininkams reikdavo daryti posūkius, kad pagautų geresnį kampą vėjo atžvilgiu, ir lėktų 2 kartus greičiau už vėją.

Stiprus ir gūsingas vėjas lėmė, kad ant lygaus Nidos aerodromo asfalto netrūko ir kontaktinės kovos, virtimų. Visgi, saugios „Blokart" klasės vėjaračių konstrukcijos dėka, buriuotojai sužeidimų nepatyrė ir atsipirko nebent smulkiai įbrėžimais.

Šeštadienio varžybos labiausiai ugdė mažųjų buriuotojų charakterį (jauniausias dalyvis - Ugnius Sėjunas, 10 m.) - gi nelengva kovoti su vėjaratį apversti norinčiu šaltu vėju, staigiais pagreitėjimais ir dar netoliese besimalančiais savo bendraamžiais sportininkais. Šias sąlygas, bent tarp pačių jauniausiųjų - ultra lengvasvorių kategorijoje - geriau suvaldė merginos.

Rezultatai: https://lt.regattas.eu/2020-lrvc-2#/results

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • UŽGNIAUŠ: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen skeptiškai vertina Seimo opozicijos siūlymą steigti laikinąją tyrimo komisiją, siekiant aiškinti, ar eksparlamentarui Kristijonui Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu prokuratūros vykdomą tyrimą, nes esą „visi klausimai jau yra atsakyti“.
  • NESUTARIA: Sartų žirgų lenktynės greičiausiai nevyks ir šiemet - ne tik dėl to, kad dėl šiltų orų nepavyksta išlieti ledo tako Sartų hipodrome, bet ir todėl, kad Žemės ūkio ministerija šimtametę tradiciją nori perleisti Zarasų savivaldybei, kuri sako, kad būtų nepajėgi finansiškai.
  • PENSIJA: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tvirtina, kad šiuo metu šalyje esanti pensijų fondų sistema yra „katastrofiškai neteisinga“.
  • SKUNDAS: Aštuonios iš 39-ių nekilnojamojo turto bendrovių, pernai gruodį nubaustų už draudžiamą susitarimą, teismui apskundė Konkurencijos tarybos pernai gruodį joms skirtas baudas.
  • LAIVYBA: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, praneša, kad nuo 12 val. laivyba Klaipėdos uoste atnaujinta.
  • TRIBUNOLAS: Europos šalių ir Europos Parlamento užsienio reikalų komitetų pirmininkai pasisako už specialaus tarptautinio tribunolo įsteigimą Rusijos nusikaltimų Ukrainoje kaltininkams.
  • UOSTAI: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos delegacijai viešint Italijos Taranto jūrų uoste ir siekiant užtikrinti sistemingą bei ilgalaikį bendradarbiavimą, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
  • SVEIKINIMAS: Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino rašytoją, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Saulių Tomą Kondrotą 70-mečio proga.
  • INSTITUTAS: Vietoj centrinio Kauno pašto ketinama įsteigti Nacionalinį architektūros institutą - nauja biudžetinė įstaiga Laisvės alėjoje turėtų pradėti veikti šių metų balandžio 1-ąją.
  • GARAŽAS: Klaipėdos tarybai tvirtinant trejų metų strateginį planą politikai kritikavo administraciją dėl centre nepastatyto požeminio garažo ir įpareigojo imtis darbų Danės gatvėje didinant automobilių vietų skaičių.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikėtų keisti moterų pavardžių rašybą, leidžiant galūnę -a?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +4 C

-1 +3 C

 

-2 +4 C

-1 +4 C

-1 +3 C

 

+1 +3 C

0-11 m/s

0-8 m/s

 

0-8 m/s