respublika.lt

„Ambersail-2" komandos laukia taktinė dilema: kuris kelias aplink Gotlandą gali padovanoti pergalę?

2021 gegužės 17 14:10:22
lbs.lt info.

Sekmadienį popiet Lietuvos „Ambersail-2" įgula startuodama trečiajame „The Ocean Race Europe" Prologo etape turės priimti sudėtingą taktinį sprendimą, lemsiantį šio etapo rezultatą. Distancijoje nuo Stokholmo iki taško Pietų Švedijoje su keturiomis „Volvo 65" konkurentėmis besivaržysianti įgula turės nuspręsti iš kurios pusės - vidinės ar išorinės - apiplaukiant Gotlando salą lenktynių distanciją pavyks įveikti greičiausiai.

×
nuotr. 1 nuotr.
„Ambersail 2“. Luko Balandžio nuotr.

 

 

Pasak įgulos navigatoriaus, triskart pasaulį lenktyniniu režimu apiplaukusio Conrado Colmano, sėkmę šiame etape lems tai, kas pirmieji gaus antrojoje distancijos pusėje turintį stiprėti vėją.

„Šis etapas taktiškai tikrai keblus. Mes išplauksime iš Stokholmo archipelago prie Sandhamn salos, kur bus duotas startas pietų kryptimi. Tačiau kol kas - tiek ir žinome. Ar apiplaukinėsime Gotlandą vidine puse, ar išorine - kol kas neaišku. Pagal dabartines prognozes, iš pradžių gausime šoninį vėją, tačiau maždaug ties etapo viduriu, pralaukus pusę Gotlando salos, rytų krypties vėjas turėtų „išsijungti" ir tuomet įgulos rungsis, kuri naująjį, pietų, vėją gaus pirma. O kur jis turėtų papūsti pirma - ar vidinėje, ar išorinėje Gotlando pusėje - kol kas sunku pasakyti, tačiau sekame prognozes ir, tikėkimės, iki starto sprendimą turėsime",- prieš startą teigė C. Colmanas.Startas turėtų būti duotas apie 15-16 val. Lietuvos laiku, prie starto linijos iš archipelago susirinkus visoms jachtoms dalyvėms: Lietuvos „Ambersail-2" (kpt. Rokas Milevičius), lenkų „Sailing Poland" (kpt. Bouwe Bekking), austrų „The Austrian Ocean Race Project" (kpt. Gerwin Jansesn), jungtinės švedų ir olandų komandos „Childhood 1" (kpt. Ernst Jan Van Housselt).

Pasak C. Colmano, kelias aplink išorinę Gotlando pusę būtų šiek tiek ilgesnis, tačiau, jei būtent ten tikimasi vėją gauti greičiau ir stipresnį, tai gali būti palankesnė pusė. Jo teigimu, su drąsiais taktiniais pasirinkimais, ypač renkantis kitaip, nei konkurentai, tokiose situacijose galima arba viską išlošti, arba viską pralošti.
Distancijos ilgis tiesiąją linija - 210 jūrmylių, realiu plaukimu ji turėtų siekti apie pustrečio šimto jūrmylių. Planuojama, kad šis etapas truks apie parą, tačiau netikėti vėjo pasikeitimai viską gali pakoreguoti.
Šiame, paskutiniajame Prologo etape finišas planuojamas ties pietiniu Elando salos tašku. Iškart po finišo „Ambersail-2" įgula pajudės Kylio link, o iš ten, ne varžybiniu režimu link Loriento, kur po poros savaičių, gegužės 29 d., startuos nebe Prologas, o „The Ocean Race Europe" varžybos.

Tiesa, Kylyje Lietuvos įgula turės atlikti ir dar vieną kilnią tvarumo misiją - Prologo metu specialiu jachtoje gabenamu aparatu surinktus vandens mėginius atiduoti GEOMAR instituto mokslininkams, kad šie galėtų ištirti, kiek vandens pavyzdžiai iš skirtingų Baltijos jūros akvatorijų užteršti mikroplastikais.

Sustojimo Stokholme metu visos įgulos dalyvavo vadinamosiose Pro-Am varžybose, kur ant jachtų denio susitinka keli profesionalūs įgulos nariai ir keli garbingi svečiai, rėmėjai ar partneriai, kuriems tai - proga iš arčiau susipažinti su buriavimo sportu. Lietuvos įguloje Stokholmo Pro-Am varžybose dalyvavo ir Lietuvos ambasadorius Švedijoje Giedrius Čekuolis.

Šiame etape „Ambersail-2" įgulą sudaro kapitonas Rokas Milevičius, buriuotojai Tomas Ivanauskas, Linas Ivanauskas, Domantas Juškevičius, Conrad Colman, Deimantė Jarmalavičiūtė, Saulius Pajarskas, Raimundas Daubaras, Simonas Bačiulis, Andrius Pranckevičius, Andrius Mamontovas, Andrius Nikanorovas, Arminas Liubinas, Eduardas Bareika.

„The Ocean Race Europe" ir Prologo etapai:

Klaipėda - Gdynė
Gdynė - Stokholmas
Stokholmas - Pietų Švedija
Lorientas - Kaškaisas
Kaškaisas - Ispanija
Ispanija - Genuja

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • UŽGNIAUŠ: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen skeptiškai vertina Seimo opozicijos siūlymą steigti laikinąją tyrimo komisiją, siekiant aiškinti, ar eksparlamentarui Kristijonui Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu prokuratūros vykdomą tyrimą, nes esą „visi klausimai jau yra atsakyti“.
  • NESUTARIA: Sartų žirgų lenktynės greičiausiai nevyks ir šiemet - ne tik dėl to, kad dėl šiltų orų nepavyksta išlieti ledo tako Sartų hipodrome, bet ir todėl, kad Žemės ūkio ministerija šimtametę tradiciją nori perleisti Zarasų savivaldybei, kuri sako, kad būtų nepajėgi finansiškai.
  • PENSIJA: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tvirtina, kad šiuo metu šalyje esanti pensijų fondų sistema yra „katastrofiškai neteisinga“.
  • SKUNDAS: Aštuonios iš 39-ių nekilnojamojo turto bendrovių, pernai gruodį nubaustų už draudžiamą susitarimą, teismui apskundė Konkurencijos tarybos pernai gruodį joms skirtas baudas.
  • LAIVYBA: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, praneša, kad nuo 12 val. laivyba Klaipėdos uoste atnaujinta.
  • TRIBUNOLAS: Europos šalių ir Europos Parlamento užsienio reikalų komitetų pirmininkai pasisako už specialaus tarptautinio tribunolo įsteigimą Rusijos nusikaltimų Ukrainoje kaltininkams.
  • UOSTAI: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos delegacijai viešint Italijos Taranto jūrų uoste ir siekiant užtikrinti sistemingą bei ilgalaikį bendradarbiavimą, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
  • SVEIKINIMAS: Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino rašytoją, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Saulių Tomą Kondrotą 70-mečio proga.
  • INSTITUTAS: Vietoj centrinio Kauno pašto ketinama įsteigti Nacionalinį architektūros institutą - nauja biudžetinė įstaiga Laisvės alėjoje turėtų pradėti veikti šių metų balandžio 1-ąją.
  • GARAŽAS: Klaipėdos tarybai tvirtinant trejų metų strateginį planą politikai kritikavo administraciją dėl centre nepastatyto požeminio garažo ir įpareigojo imtis darbų Danės gatvėje didinant automobilių vietų skaičių.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikėtų keisti moterų pavardžių rašybą, leidžiant galūnę -a?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +4 C

-1 +3 C

 

-2 +4 C

-1 +4 C

-1 +3 C

 

+1 +3 C

0-11 m/s

0-8 m/s

 

0-8 m/s