respublika.lt

Žmonėms pagalbos reikėjo ir reikės

2022 rugsėjo 03 15:00:00
Jurga DRUNGILAITĖ

Yra tokių televizijos programų ir laidų, kurios išlieka nepakeičiamos. Viena jų - žiūrovų pamilta, ne vieno gyvenimą pakeitusi ir šį sezoną daugybei žmonių dar padėsianti laida „TV pagalba".

×
nuotr. 1 nuotr.
„TV pagalbos“ gelbėtojai Renata Šakalytė-Jakovleva, Paulius Morkūnas ir Gerda Žemaitė. Martyno Stankaičio nuotr.

 

Tiesa, naujajame sezone „TV pagalba" savo žiūrovus pakvies stebėti ir vieną nematytą rubriką. „TV pagalbos" gelbėtojai intriguodami sako, jog visko atskleisti kol kas dar nenori, tačiau yra įsitikinę, jog ištikimiausiems žiūrovams sezono naujiena turėtų ypač patikti. Pastaroji bus susijusi ne tik su vidiniais, bet ir išoriniais laidos herojų pokyčiais.

Didžiulė „TV pagalbos" komanda puikiai visiems žinoma - visi jie atsidavę savo darbui ir vertinantys kiekvieną laidos herojų. Tad keletas gelbėtojų iš gausaus jų būrio - Renata Šakalytė-Jakovleva, Gerda Žemaitė ir Paulius Morkūnas - sutiko pasidalinti su „TV publika" mintimis apie artėjantį sezoną.

„Kiekvieną sezoną išliekame savimi. Visi esame labai skirtingi, bet savo vertybes ir principus kartu su savimi nešamės nuo pat pirmojo sezono. Niekas iš mūsų pusės nepasikeitė, o noras padėti išliko didžiulis. Tą jaučiame visi - ir toliau esame pasirengę išspręsti visas, net ir pačias kebliausias bėdas", - sakė
G.Žemaitė. Ir pridūrė, jog „TV pagalba" per tiek gyvavimo metų išklausė daugybę žmonių, padėjo savyje rasti atjautos tam, kuris yra šalia, ir paskatino kalbėtis net tuomet, kai ieškoti kompromisų - be galo sunku.

„Mes atskleidžiame tą realią gyvenimo pusę, kurią matyti galbūt nori ne visi. Tačiau mes tikime, kad visas problemas geriau parodyti, kad kartu galėtume jas išspręsti. Tai - kur kas geriau nei apsimesti, jog jos išvis neegzistuoja. Galiu išvardinti labai daug pavyzdžių, kai žmonės po mūsų laidos pakeitė savo gyvenimą iš esmės ir šiandien gyvena visiškai kitaip, negu tą darė iki skambučio į TV Pagalbą", - sakė G.Žemaitė.

R.Šakalytė-Jakovleva taip pat įsitikinusi, jog „TV pagalba" iš tiesų keičia gyvenimus. Tą jai įrodė prieš naująjį sezoną sutiktas Edgaras Navickas, buvęs ankstesnių metų herojus. Tąkart jo asmeninis gyvenimas panašėjo į košmarą - dėl priklausomybės alkoholiui griuvo jo santykiai su mylimąja, šeima. Vyras nežinojo, kaip iš viso to išsikapstyti, kol nesikreipė į „TV pagalbą". O tuomet prasidėjo ilgas, tačiau reikalingas jo reabilitacijos kelias.

„Kai dabar susitikome vėl, šis herojus pripažino, kad mes jį pavertėme visai kitu žmogumi. O mes, stebėdami jo pokyčius, puikiai suvokėme, kad tai nėra vaidyba. Juk net ir pats žmogaus veidas pasikeitęs - jis tapo šviesus, atsirado šypsena. Tu matai realų pokytį žmogaus gyvenime. Ir, svarbiausia, negali nepastebėti jo dėkingumo - tuomet ir patys pasijaučiame taip, tarsi būtume laimėję aukso puodą, - sakė Šakalytė-Jakovleva. - Gera atvesti žmones į teisingą kryptį. Bet visus sprendimus, ką daryti po to, jie priima patys. Mes galime padėti, suteikti galimybes. Mes duodame meškerę, bet žuvį susižvejoti turi pats žmogus."

„TV pagalbos" komandos nario, veterinaro P.Morkūno teigimu, į kiekvieną savo pašnekovą visi gelbėtojai žiūri kaip į sau lygų ir nuoširdžiai išgyvena dėl jo problemos, bet kokiais būdais stengiasi rasti sprendimą. Anot Pauliaus, tai yra priežastis, kodėl laida sulaukia tiek daug dėmesio, yra plačiai stebima žiūrovų.

„Žmonėms patinka natūralumas. Visuomet sakau, kad mes stengiamės įsijausti į kiekvieną žmogų, į jo šeimą, jo vidų. Manau, kad tai ir yra mūsų stiprybė - mes nežiūrime į tai, kaip į darbą. Žiūrime į tai kaip į jausmus", - sakė P.Morkūnas.

Paulius įsitikinęs, kad „TV pagalba" jau eilę metų padeda ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Pastarieji daugeliui tapo lygiai tokiu pats svarbiu šeimos nariu, kartais atstojančiu net artimą. Anot veterinaro, laidoje galima rasti visko - lygiai taip pat, kaip ir gyvenime.

„TV pagalba" - darbo dienomis per TV3!

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
8
F
  • VALDYMAS: Parlamente registruotas siūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje prieštarautų Konstitucijai, teigia Seimo teisininkai.
  • VILKAI: Naujam medžioklės sezonui Aplinkos ministerija siūlo nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais.
  • REKORDAS: Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytojai dar pavasarį pasiekė Lietuvos rekordą – vos per 7 valandas daugiau nei 700 žmonių išmokė atlikti pradinio gaivinimo veiksmus.
  • BOMBOS: Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų išminuotojai penktadienį Radviliškio rajone neutralizavo durpyne rastas aviacines bombas.
  • SIUNTOS: Tarptautinių skubių siuntų bendrovės „DHL Express“ paslaugos kitąmet Lietuvoje vidutiniškai brangs 13,9 proc., pranešė įmonė.
  • KOMPENSACIJA: Kaip pranešė Lietuvos energetikos agentūra, jos paskelbtas kvietimas teikti paraiškas kompensuoti dalį įsirengiamų privačių elektromobilių įkrovimo prieigų išlaidų pirmosiomis savaitėmis pritraukė 461 susidomėjusių gyventojų.
  • ORKESTRAS: Rugsėjo 24 d., 19 val. koncertu Nacionalinėje filharmonijoje 62-ąjį sezoną pradės Lietuvos kamerinis orkestras - sezono pradžios proga orkestras koncertuos su vienu žymiausių dabarties lietuvių pianistų Andriumi Žlabiu.
  • IDĖJOS: Vilniaus savivaldybė kviečia architektus dalyvauti architektūros idėjų konkursuose keturioms naujoms ugdymo įstaigoms: vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei planuojamoms statyti progimnazijoms Pavilnyje ir Perkūnkiemyje.
  • ELEKTRA: Estijos valstybinės perdavimo tinklų operatorės „Elering“ generalinis direktorius Taavi Veskimagis pareiškė, jog jei Baltijos šalių elektros sistema būtų staigiai atjungta nuo Rusijos sistemos, prireiktų 8,5 teravatvalandžių dujų elektrinėms kūrenti, o dabartinėmis rinkos kainomis toks dujų kiekis atsieitų 1–1,5 mlrd. eurų.
  • PANDEMIJA: Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį pareiškė, kad „iš medicininio požiūrio“ koronaviruso pandemija yra įveikta.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar reikalinga autobusams stoti tuščiose stotelėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+3 +9 C

 

+7 +10 C

+12 +15 C

+12 +16 C

 

+13 +15 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s