respublika.lt

Vingio parke - nemokamas garsiausių Lietuvos atlikėjų koncertas

2022 liepos 22 14:17:00
Parengė Jurga Drungilaitė

Vilniaus globėjo, Šv.Kristoforo dieną, liepos 25-ąją, sostinėje vyks festivalis „Jaunas kaip Vilnius", skirtas artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui. Tarp daugybės festivalio renginių - įspūdingas 19 val. prasidėsiantis nemokamas koncertas Vingio parke, kuriame susiburs ryškiausios Lietuvos muzikos žvaigždės, vilniečiams bei sostinės svečiams dovanosiančios klasikinės ir populiariosios muzikos hitus, kuriuos vainikuos škotų žvaigždės Lujiso Kapaldžio (Lewis Capaldi) koncertas.

×
nuotr. 5 nuotr.
Vingio parko estrada. Eltos nuotr.

 

Lietuvos operos žvaigždynas

Festivalis prasidės ypatingu reginiu - kartu su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoniniu orkestru koncerte pasirodys tikros Lietuvos operos žvaigždės, tarp jų - vienu perspektyviausių pasaulio bosų-baritonų vadinamas Kostas Smoriginas. Studijavęs Londono Karališkajame muzikos koledže ir Benjamino Briteno operos mokykloje („Royal College of Music & Benjamin Britten Opera School"), K.Smoriginas nuolat atlieka pagrindines partijas garsiausiuose Europos teatruose Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje, taip pat JAV, Venesuelos, Čilės bei daugelio kitų pasaulio teatrų scenose, o liepos 25 d. jį turės progą išgirsti ir gerbėjai Vilniuje.

Koncerto Vingio parke metu skambės ir Lietuvos operos ir baleto teatro primadonos Viktorijos Miškūnaitės balsas, kuri jau dukart buvo pripažinta geriausia Lietuvos operos soliste, sulaukusia ir tarptautinio pripažinimo.

Publikos numylėtinis Merūnas Vitulskis, kurio balsas skamba garsiausiose scenose Ispanijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir kuris savo vaidmenimis operose „Bohema", „Traviata", „Madam Baterflai", „Rigoletas", „Toska" pelnė kritikų simpatijas, tarptautinius apdovanojimus bei pavergė klausytojų širdis, ir šįkart nepraleido progos pradžiuginti vilniečių ir sostinės svečių.

Kaip ir operos solistė Justina Gringytė, tarptautinės muzikos pasaulio bendruomenės pripažinimą pelniusi po įspūdingai sukurto Karmen vaidmens Anglų nacionalinėje operoje. Britų dienraščiai „The Telegraph" ir „The Times" jos įspūdingą mecosopraną lygino su griaustinio jėga ir gyrė nepriekaištingą techniką. J.Gringytė nuolat kviečiama dirbti didžiausių Europos operos teatrų scenose - Londono karališkojoje „Covent Garden" operoje, Anglų nacionalinėje operoje, Velso nacionalinėje operoje, Madrido karališkajame operos teatre, Palermo didžiajame teatre ir kituose, o dabar jos talentą turės galimybę nemokamai išgirsti ir klasikinės muzikos gerbėjai Lietuvoje.

Netikėti duetai

Po įspūdingos klasikos dozės susirinkusiųjų Vingio parke 20.30 val. lauks Lietuvos atlikėjų duetų vakaras, žadantis netikėtų siurprizų. Pavyzdžiui, žiūrovams pasirodys puikiai pažįstami Lietuvos atlikėjai, kurie specialiai šiam renginiui sujungti į skirtingų žanrų duetus: Monika Liu scenoje pasirodys su Egidijumi Sipavičiumi, Samas stebins žiūrovus kartu su Ieva Narkute ir kiti. Daugiau nei 10 žinomiausių Lietuvos atlikėjų ir grupių susivienys ir drauge privers klausytojų širdis plakti stipriau. Skambės tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai interpretuoti legendiniai kūriniai.

Vakarą vainikuos 22.30 val. prasidėsiantis škotų muzikos žvaigždės L.Kapaldžio koncertas, nors kai kam, matyt, bus sunku patikėti, kad tikrus hitus, kurių daugybę kartų klausytasi „Spotify" platformoje, bus galima išgirsti čia, Vilniuje!

Daugiau apie festivalį „Jaunas kaip Vilnius" galima sužinoti: www.700vilnius.lt/jaunaskaipvilnius.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • KAINOS: Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, pastarąją savaitę Lietuvoje elektros kaina mažėjo 19 proc., dujų kaina mažėjo 5 proc., o benzino vidutinė kaina (1,650 Eur/l) 7 savaitę iš eilės yra mažesnė už dyzelino (1,764 Eur/l).
  • BIUDŽETAS: Vyriausybė penktadienį posėdyje pritarė 2023 metų valstybės biudžeto projektui, kitą savaitę jis bus teikiamas Seimui.
  • MARŠRUTAS: Didžiausioje Klaipėdos uosto krovos kompanijoje „Klasco“ ateityje bus perkraunamos Lenkijos rinkai skirtos anglys – taip bandoma, ar toks jų gabenimo maršrutas yra perspektyvus, sako bendrovės vadovas Vytautas Štumbergas.
  • DRAUDIMAS: Nors pirmais pandemijos metais draudimo rinkoje buvo stebimas augimo sulėtėjimas, 2021-aisiais Lietuvoje registruotos draudimo įmonės uždirbo 45,2 mln. eurų, o brokerių bendrovės – beveik 9 mln. eurų, praneša Lietuvos statistikos departamentas.
  • KINAS: Spalio 12 ir 13 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į festivalio „Nepatogus kinas“ renginius.
  • DOSNUMAS: Naujausiais pasaulinio dosnumo indekso („World Giving Index“) duomenimis, lietuvių dosnumo rodikliai stipriai paaugo ir pagal šiemet pristatytą reitingą yra aukščiausi nuo pat indekso sudarymo pradžios - net 37 proc. lietuvių pernai įsitraukė į labdaringas veiklas, o tarp 119 tyrime dalyvavusių valstybių Lietuva užėmė 83 vietą.
  • TAUPYMAS: Lietuvos bankas, atlikęs apklausą, skelbia, kad kas antras namų ūkis nurodo galimą finansinės padėties pablogėjimą kaip priežastį taupyti – dauguma namų ūkių vis dar nėra sukaupę rekomenduojamo 3–6 mėn. pajamų rezervo.
  • GAISRAI: Šiemet per devynis metų mėnesius kilo daugiau gaisrų, tačiau žuvusiųjų skaičius yra žemiausias per pastaruosius 19 metų, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
  • KARIAI: Kroatija kitąmet atsiųs karių į Lietuvoje, Rukloje, dislokuotą NATO tarptautinį batalioną, pranešė šios šalies užsienio reikalų ministras Gordanas Grličius-Radmanas.
  • RINKIMAI: Penktadienį prasideda 2023 metų savivaldybių tarybų ir merų rinkimų kampanija, rinkimai vyks kovo 5 dieną.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikia PVM lengvatos daiktų remontui (buitinei technikai, galanterijai, drabužiams ir t.t.)?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+6 +14 C

+7 +13 C

 

+8 +12 C

+11 +17 C

+12 +17 C

 

+11 +12 C

0-9 m/s

0-6 m/s

 

0-6 m/s