respublika.lt

Ukrainos balsas Lietuvos eteryje

2022 lapkričio 23 04:00:25
Jurga DRUNGILAITĖ

Populiariojo LNK muzikinio šou žiūrovai jau įprato prie nuolat čia pateikiamų staigmenų, tačiau to, kas atsitiko praėjusioje laidoje, nesitikėjo niekas - „Kaukėse" po Saulės kostiumu slėpėsi Ukrainos žvaigždė Ruslana.

×
nuotr. 2 nuotr.
Po Saulės kauke slėpėsi garsi Ukrainos atlikėja Ruslana. Svetlanos Bolnienės nuotr.

 

Vos atskleidusi savo tikrąją tapatybę garsioji Ukrainos atlikėja, beje, ir „Eurovizijos" laimėtoja, sugiedojo savo šalies himno pirmąsias eilutes norėdama perduoti svarbią žinią - ukrainiečiai niekada nepasiduoda ir saulė yra kiekvieno iš jų širdyje.

Tai ne vienintelė svarbi žinia, kurią norėjo pranešti Ruslana. Po jos pasirodymo tapo aišku, kad finale visi žiūrovų balsai virs pinigais ir bus paaukoti padėti karo niokojamai šaliai. „Mano misija yra pasakyti didelį ačiū už lietuvių žmonių širdis, už jūsų supratimą, už jūsų jausmus ir paramą, ir už „Bayraktarą". Didelis ačiū už tai, ką darote dėl mūsų kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką", - nulipusi nuo scenos sakė Ruslana.

Maža to, ši kaukė garsiai atlikėjai tapo ne tik jos šalies laisvės simboliu, Saulė jos asmeniniame gyvenime taip pat turi ypatingą reikšmę. „Mane vyras vadina Saulute. Jis niekada nevadina manęs vardu, tik Saulute", - sakė atlikėja.

Ruslana neslepia, kad sulaukusi skambučio iš Lietuvos ilgai nedvejojo, nors tuo metu pačios dainininkės gyvenime netrūko iššūkių. Nuo įtempto grafiko vieną dieną eidama ji tiesiog suklupo ir susilaužė kojos pėdą. Vis dėlto tai nesustabdė moters nuo atvykimo į šou „Kaukės" didžiąją sceną.

„Šis dalyvavimas man asmeniškai labai svarbus, nes tai proga per muziką, per tai, ką moku geriausiai, pasakyti labai svarbią žinutę. Pirmiausia, Lietuvos žmonėms padėkoti už paramą. Antra - pasakyti visiems ukrainiečiams, kad jau greitai ir mūsų padangėje nušvis saulė ir visi galėsime grįžti į savo namus!"

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s