respublika.lt

Robertas Šarknickas: Galime džiaugtis, jog LRT dar transliuoja lietuviškai

Publikuota: 2023 rugsėjo 06 16:48:27, Irena BABKAUSKIENĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Robertas Šarknickas. Eltos nuotr.

Rubrikoje „Mini interviu" kalbamės su Seimo nariu Robertu Šarknicku.

 

- Lietuviški televizijos kanalai pradeda naująjį sezoną. Ar domėjotės, kas naujo? Ko tikitės?

- Džiaugiuosi, kad viskas dar transliuojama lietuvių kalba. Žinant, kas dabar vyksta mūsų valstybėje, kai kerpamos lietuviškos pavardės, įgaunančios kitą formą, kai pasuose atsiranda mums svetimos raidės, kai įnirtingai siekiama, jog lietuvių abėcėlėje atsirastų diakritiniai ženklai ir panašiai, išties džiugina tai, kas turėtų būti savaime aišku - kad ir nacionalinis transliuotojas, ir komerciniai mūsų kanalai dar kalba lietuviškai.

Nes pati situacija Lietuvoje išties yra savotiškai keista ir pavojinga. Tai, ką daro dabartinė valdžia, joje esantis jaunimas, kaip sako žmonės, kelia tam tikrą nerimą. Viskas jauninama, net siekiama, kad rinkimuose į Seimą galėtų balsuoti ir šešiolikmečiai. Dabartiniai valdantieji siekia dekriminalizuoti narkotikus. Tad klausimas, kokie žmonės eitų balsuoti, nes mokyklose, praktiškai visoje Lietuvoje, yra didžiulė problema dėl narkotikų vartojimo, jų platinimo. Valdžia niekaip nesugeba su tuo susidoroti, o dar ketina viską dekriminalizuoti.

Klausiate, ar pats žiūriu televizorių. Kaip politikas esu priverstas žiūrėti informacines laidas. Kad galėčiau atsirinkti, kas yra tikra, kas pritempta. Tad žinias pažiūriu pereidamas per visus kanalus, kad susidaryčiau savo nuomonę.

- Dažnai tenka girdėti priekaištus, kad LRT -neobjektyvi, šališka, palaiko vieną ideologinę liniją. Žinoma, LRT turi Tarybą, kuri tokius dalykus turėtų reguliuoti, bet ji atrodo paralyžiuota ir neveiksni. Ar Seimas neturėtų pasidomėti, kaip leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai?

- Manau, jog Seimo nariai vienaip ar kitaip ir domisi. O kalbant apie LRT tarybos paralyžiavimą, turiu savo nuomonę. Matant kas vyksta renkant LRT generalinį direktorių, manau, kad Taryba yra gan stipri - jau yra kažkoks stuburas. Jau matome dvi puses.

Girdžiu pajuokaujant, kad jei valdantieji sugebėjo padaryti dvi Lietuvas, tai pirmąkart televizijos istorijoje LRT taryboje irgi atsirado antra Lietuva. O kalbant rimtai, galima teigti, kad demokratija tikrai stipri, nes jau nebalsuojama vienbalsiai. Tad matysim, ką parodys rinkimai į LRT vadovo postą - kas laimės, netrukus sužinosime, tai jau laimės dalykas.

- Televizija daugeliui - masiškiausia ir nieko nekainuojanti pramoga. Ar Seimo kultūros komitetas kartais pasidomi, kokią kultūrą propaguoja lietuviški kanalai?

- Galbūt norėtųsi šiek tiek daugiau laidų apie valstybiškumą - mūsų praeitį, dabartį. Kalbant apie nacionalinį transliuotoją, matome, kad atsirado nemažai laidų, tarp jų ir istorinių, apie Lietuvos regionus. Viliuosi, kad ir naujam sezone jas matysime. Manau, kad tokių laidų atsiradimas rodo, kokie žmonės yra mūsų aptariamoje LRT taryboje, su kokiais požiūriais į pačią Lietuvą ir panašiai.

- Tai pliusas. O kokius minusus įžvelgiate?

- Manau, kad tuos gerėjančius dalykus matome dėl naujos LRT tarybos, ko nebuvo prieš tai. Kaip minėjau - tas stuburas jau aiškėja. Jau šiek tiek orientuojamasi į visuomenės nuomonę. Aišku, politinėse laidose dar jaučiasi tendencija, kad dirbama dabartinei valdančiajai daugumai, bet viskas jau vyksta adekvačiau. Tad mano palinkėjimas ir būtų toks, kad LRT būtų visų žmonių televizija.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
131
F

Dienos klausimas

Ar pritariate pedagogų streikui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +18 C

+9 +15 C

 

+6 +11 C

+12 +16 C

+11 +14 C

 

+11 +14 C

0-10 m/s

0-11 m/s

 

0-9 m/s