respublika.lt

Lietuviškas desantas Berlyne

Publikuota: 2023 vasario 06 06:55:48, Jurga DRUNGILAITĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Giedrė Žickytė. Eltos nuotr.

Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje ir jame vyksiančioje Europos kino mugėje Baltijos šalims (Lietuvai, Latvijai ir Estijai) skiriamas ypatingas - garbės viešnių - statusas.

 

Vasario 16 - 22 dienomis vyksiančios kino mugės metu organizuojamos dvi programos, pristatančios prodiuserius, tarp jų - ir lietuviškas desantas: prodiuserė bei režisierė Giedrė Žickytė (prod. kompanija „Moonmakers"), prodiuserė Klementina Remeikaitė (prod. kompanija „Afterchool") ir prodiuserė Justė Michailinaitė (prod. kompanija „Broom Films").

Tarp trijų Baltijos šalių šiemet Lietuva yra vienintelė, turinti du dalyvius, atrinktus dalyvauti Berlinalės kino festivalio programoje „Berlinale Talents". Tai - režisierė bei scenaristė Milda Baginskaitė, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Jungtinėje Karalystėje, o kitas mūsų talentas - režisierius Vytautas Puidokas, 2019-ais metais sukūręs dokumentinį filmą „El Padre Medico".

Šių metųt Europos kino mugė Lietuvai ypatinga ir dėl to, jog „Berlinalės Series Market Selects" programoje buvo išskirtas naujas lietuviškas serialas „Trolių ferma" (rež. Ernestas Jankauskas, prod. Gabija Siurbytė). Tai - vienas iš šešiolikos atrinktų serialų, festivaliui pristatomų kaip turinčių didelį rinkos potencialą.

Europos kino mugės metu bus pristatyti ir du lietuviški dokumentiniai projektai: Arturo Jevdokimovo režisuotas filmas „Kalėdų eglutės gyvenimas ir mirtis" bei naujausias režisierės Aistės Žegulytės kūrinys „Biodestruktoriai". O Berlinalės kino festivalio programoje „Retrospektyva", skirtoje klasikiniams restauruotiems filmams, šiemet bus rodoma restauruota 1969-ųjų Arūno Žebriūno klasika „Gražuolė".

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Dienos klausimas

Ar jums darosi neramu dėl klimato kaitos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +4 C

+5 +9 C

 

+4 +9 C

+6 +10 C

+7 +11 C

 

+8 +13 C

0-5 m/s

0-7 m/s

 

0-8 m/s