respublika.lt

Kultinio serialo banko plėšikai tapo padavėjais

(1)
Publikuota: 2022 lapkričio 24 04:00:38, Parengė Irena BABKAUSKIENĖ
×
nuotr. 4 nuotr.
Kavinės „Bella Ciao“ darbuotojai vilki raudonais kombinezonais, veidus slepia po Salvadoto Dali stiliaus kauke ir atrodo visai taip pat kaip plėšikai „Netflix“ seriale „Pinigų namai“. EPA-Eltos nuotr.

Pasaulyje populiarėjanti tendencija įrengti temines kavines, restoranus, atspindinčius vieną ar kitą popkultūros reiškinį, ypač ryškiai matyti, kai kalbame apie serialus. Nes būtent serialai ir filmai šiais laikais yra labiausiai paplitusi popkultūros rūšis. Nekalbant apie Europą bei JAV, ši mada pasiekė net tokį konservatyvų Pešavaro miestą Pakistane, kur duris atvėrusioje kavinėje „Bella Ciao" lankytojus pasitinka raudonais kombinezonais vilkintys ir veidą kaukėmis dengiantys banko plėšikai. Visai tokie pat, kaip kultiniame „Netflix" seriale „Money Heist" („Pinigų namai").

 

Nors visame pasaulyje išpopuliarėjęs ispanų kriminalinis serialas baigtas rodyti praėjusiais metais, jo herojai, tapę popkultūros dalimi, tebegyvena iki šiol. Visai neseniai Pešavare atidarytos „Bella Ciao" kavinės savininkai įkvėpimo sėmėsi būtent iš šio kultinio serialo, kuriame veiksmas sukasi apie įspūdingą banko apiplėšimą ir plėšikų komandą su genialiuoju apiplėšimų sumanytoju, vadinamu Profesoriumi. Todėl kavinės svečius pasitinka padavėjai, veidus dengiantys legendinėmis Salvadoro Dali stiliaus kaukėmis, vilkintys rankų darbo raudonais kombinezonais ir rankose laikantys ginklus, žinoma, netikrus.

Pasak leidinio „American Journal", kavinės „Bella Ciao" savininkas Samiulahas Khatakas (Samiullah Khattak) ir jo artimieji yra „Netflix" serialo „Pinigų namai" gerbėjai, todėl jie kavinėje ne tik atkūrė banko plėšikų įvaizdį, bet ir buvo įkvėpti įvairius patiekalus pavadinti serialo personažų vardais, pavyzdžiui, „Profesoriaus mėsainis" ar „ Nairobio kepsnys".

„Dar net nesurengę oficialaus kavinės atidarymo vakarėlio, spalio 29 dieną kavinę atidarėme tik norėdami pažiūrėti, kaip mums seksis, tačiau klientų antplūdis ir atsiliepimai buvo neįtikėtini", - pasakojo kavinės savininkas. „Bella Ciao" tiesiog užvaldė socialinius tinklus, o žmonės iš visos šalies plūdo į kavinę. Nes, pasak „Bella Ciao" savininko, serialas vis dar labai populiarus visame Pakistane.

Socialiniuose tinkluose pasidalintuose vaizdo įrašuose matyti kavinės „Bella Ciao" viduje tvyranti aura, kuri lankytojams primena įtemptą aplinką televizijos seriale. Padavėjai-plėšikai užsakytus patiekalus atneša dideliuose portfeliuose, kuriuos serialo personažai naudojo pavogtiems pinigams paslėpti. Kavinės lankytojai čia gali nusifotografuoti su plėšiku-padavėju ir pozuoti taip, lyg būtų įkaitai, kuriems į galvą įremti ginklai.

Rodyti 5 serialo sezonai

Ispanų serialas, kurio originalusis pavadinimas ispaniškai buvo „La casa de papel" („Popierinis namas"), pasirodė 2017 metais Ispanijos televizijos kanale „Antena 3" ir pagal pirminę režisieriaus idėją turėjo būti trumpas televizinis projektas, sudarytas iš 15 serijų.

Tačiau dar 2017 metų pabaigoje serialą įsigijo „Netflix" ir originaliuosius epizodus šiek tiek pakeitė, suskirstė į 22 trumpesnius siužetus, kartu suteikiant ir naują pavadinimą - serialas pavadintas „Money Heist". Buvo parodyti 5 serialo sezonai. Milžiniško populiarumo visame pasaulyje sulaukęs serialas pelnė daugybę apdovanojimų, iš kurių ryškiausias - „Emmy" statulėlė už geriausią draminį serialą 46-ojoje tarptautinėje „Emmy" apdovanojimų ceremonijoje.

Garsioji italų antifašistinė daina „Bella ciao", kuri „Pinigų namuose" skambėjo daug kartų, tapo grojamiausiu 2018 m. vasaros hitu visoje Europoje, o pats serialas 2018 metais buvo pripažintas žiūrimiausiu ne anglų kalba kurtu serialu.

Tapo socialiniu reiškiniu

„Pinigų namai", kaip ir kiti kultiniai serialai, tapo socialiniu reiškiniu. Raudoni kombinezonai ir Salvadoro Dali kaukės, kuriuos seriale dėvėjo ir veidus dengė plėšikų gauja, buvo pradėti vilkėti Helovino ir kituose vakarėliuose, protestuose, net futbolo rungtynėse. Ir tai vyko įvairiuose pasaulio vietose - Paryžiuje, Brazilijoje, Saudo Arabijoje ir kitur.

Seriale „La casa de papel" vaidinę ispanų aktoriai buvo nežinomi už Ispanijos ribų, tačiau tik iki tol, kol serialas netapo „Money Heist" ir su „Netflix" išpopuliarėjo visame pasaulyje. Apie šį serialą susuktame dokumentiniame filme „Money Heist: The Phenomenon" („Pinigų namai": fenomenas") aktoriai pasakoja stebėję, kaip neįtikėtinu greičiu auga jų „Instagram" sekėjų skaičius.

Pavyzdžiui, aktorė Ursula Korbero (Ursula Corbero), seriale vaidinanti pasakotoją Tokiją, praėjusiais metais turėjo daugiau nei 20 milijonų „Instagram" sekėjų. Tai yra daugiau nei kartu paėmus Ispanijos įžymybių Penelopės Kruz (Penélope Cruz), Antonijaus Banderaso (Antonio Banderas) ir Rafaelio Nadalio (Rafael Nadal) sekėjus. Profesorių vaidinantis Alvaras Morte (Álvaro Morte) buvo trečias garsiausių Ispanijos pramogų kūrėjų sąraše, turintis 11 mln. sekėjų.

Įdomūs faktai apie „Pinigų namus"

* Serialo ypatumas tas, kad iš pradžių nebuvo pilno scenarijaus. „Pinigų namų" scenarijaus kūrimas ir filmavimas vyko vienu metu, tad aktoriams vos likdavo laiko iš anksto pasiruošti scenoms.

* „Pinigų namai" filmuoti 7 šalyse: Tailande, Danijoje, Panamoje, Portugalijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje ir, žinoma, Ispanijoje.

* Seriale rodoma Ispanijos karališkoji monetų kalykla nėra tikroji Ispanijos karališkoji monetų kalykla, nes „Pinigų namų" komandai nepavyko gauti leidimo čia filmuoti. Jiems nebuvo leista šaudyti net už Karališkosios monetų kalyklos ribų. Tačiau buvo gautas leidimas šaudyti prie Ispanijos nacionalinės tyrimų tarybos (CSIC) pastato, kuris buvo panašus į Karališkąją monetų kalyklą.

* Futbolo superžvaigždė Neimaras (Neymar) buvo taip sužavėtas serialu, kad kreipėsi į juostos prodiuserius ir paprašė leisti tapti serialo nariu. Tad trečiajame serialo sezone yra epizodas, kuriame pasirodo Brazilijos vienuolis, vardu Joao. Juo buvo Neimaras.

* Kodėl kombinezonai raudoni? Daugeliui žmonių tai yra pasipriešinimo, pykčio, maišto spalva. Raudonas kombinezonas buvo įkvėptas Prancūzijos revoliucijos, o frazė „Laisvė, lygybė, brolybė", kuri revoliucionierius motyvavo kovoti prieš socialinę ir ekonominę nelygybę, yra ta pati kova, kurią seriale Profesorius ir jo komanda kovoja su valdžia.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Vidutinė alga į rankas pasiekė 1432 eurus. Ar tiek uždirbate?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės dirbtiniu intelektu?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+7 +18 C

+8 +14 C

+5 +12 C

+11 +22 C

+12 +16 C

+7 +12 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-4 m/s