respublika.lt

„Biplan“ išleidžia ukrainietiškų dainų albumą

2022 rugsėjo 02 09:00:20
Jurga DRUNGILAITĖ

Grupės „Biplan" muzikantai neseniai pristatė Ukrainai skirtą mini albumą „Все буде Україна!"(„Viskas bus Ukraina"). Ne kartą Ukrainoje koncertavę bei Ukrainos palaikymo renginiuose dalyvavę „biplanai" šiuo įrašu siunčia padrąsinimo žinutę už šalies laisvę ir nepriklausomybę kovojantiems ukrainiečiams ir ukrainietėms.

×
nuotr. 2 nuotr.
„Biplan“ koncertas Kijevo Maidano aikštėje 2013 metais. Elenos Bozhko nuotr.

 

Naujausiame grupės darbe ukrainietiškai skamba keturi gerai žinomi grupės kūriniai, tarp jų - „Amore" ir „O mes prie jūros" ukrainietiškos versijos. Visos pajamos, gautos už šio albumo dainų perklausas, bus skirtos remti Ukrainai.

„Kaip muzikantai, pirmiausia išreiškiame savo palaikymą kūryba. Viskas prasidėjo dar 2013 metais, kai negalėjome ramiai stebėti įvykių Ukrainoje ir išvykome palaikyti ukrainiečių į Kijevo Maidano aikštę. Tada koncertą pabaigėme daina „Amore", kuri tapo pačiu pirmu mūsų ukrainietiškai atliktu kūriniu", - pasakojo grupės vokalistas Maksas Melmanas.

Tuomet, 2013 m. lapkritį, lietuvišku „Ačiū" keliasdešimt tūkstančių žmonių Maidane dėkojo lietuvių grupei „Biplan", surengusiai palaikymo koncertą pagrindinėje Ukrainos aikštėje, kur vyko protesto demonstracija prieš Ukrainos valdžios sprendimą nepasirašyti Europos Sąjungos asociacijos sutarties.

„Vėliau įrašėme dar kelias ukrainietiškas kūrinių versijas. Šiandien ukrainietiškai dainuojame vis dažniau. Deja, to priežastys liūdnos ir visiems gerai žinomos. Dėl karo Ukrainoje taip susiklostė įvykiai, kad dainas atliekame ne gyvai mūsų draugams ir klausytojams lankydamiesi Ukrainoje, o iš Lietuvos, dalyvaudami skirtinguose palaikymo Ukrainai renginiuose. Kaip tik palaikymo koncertui neseniai paruošėme ir sugrojome dainą „Дитинство"(„Vaikystė").Tai naujausias ukrainiečių kalba įrašytas mūsų kūrinys", - sakė M.Melmanas.

Viso ukrainietiškame „Biplan" mini albume klausytojai ras keturias dainas - „Amore", „Дитинство", „Hey Ya Ho" ir „Ми вічно юні". Visos šios dainos lietuvių kalba pirmą kartą buvo išleistos albume „Visi keliai veda prie jūros" 2014 metais.

Dalis kūrinių jau yra gerai pažįstami Ukrainos klausytojams, nes skambėjo šios šalies radijo stotyse. „Amore" tapo mėgstama Ukrainos radijo stočių, vienoje jų pakilo ir iki pirmosios vietos, o pačio didžiausio klaustytojų ir radijo stočių dėmesio sulaukė daina „Ми вічно юні" - ukrainietiška kūrinio „O mes prie jūros" versija.

Anot „Biplan" muzikantų, grupė šiuo metu labiausiai norėtų įrašyti ir kovojančiai Ukrainai skirti savo dainą „Už laisvę". Šis kūrinys ypač svarbus grupei, o didžiausias džiaugsmas būtų, jei šios dainos išleidimas sutaptų su Ukrainos pergale kare.

Skaitmeninis „Biplan" albumas „Все буде Україна!" yra pasiekiamas visose skaitmeninėse muzikos platformose.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s