Dauguma JAV prezidentų, per savo rinkimų kampaniją ir pradėdami eiti valstybės vadovo pareigas, buvo vedę, turėjo vaikų, o jų žmonos į Baltuosius rūmus įžengdavo „pirmųjų ponių" teisėmis. Bet kiekviena taisyklė turi išimčių. Aštuoni JAV prezidentai ne savo noru pažeidė šią tradiciją: vienas iš jų buvo užkietėjęs viengungis, keturi į Baltuosius rūmus įžengė būdami našliai, o trijų žmonos mirė jiems einant prezidento pareigas.
T.Džefersonas, prisiekęs mirusiai žmonai nebevesti, į Baltuosius rūmus pateko praėjus 20 metų po jos mirties
Trečiasis JAV prezidentas Tomas Džefersonas (Thomas Jefferson), atėjęs į valdžią 1801 m. ir laikomas Amerikos valstybės Tėvu-įkūrėju, buvo našlys ir asmens laisvės šalininkas. Jaunystėje vedęs Martą Veils Skelton, jis laimingoje santuokoje gyveno neilgai. Jiedu turėjo 6 vaikus, tačiau brandaus amžiaus sulaukė tik dvi jo dukterys.
T.Džefersono žmona mirė gerokai prieš jam tampant prezidentu, ir prie jos mirties patalo jis prisiekė, kad daugiau niekada nesituoks. Tačiau tai T.Džefersonui nesutrukdė užmegzti meilės ryšį su savo tamsiaode verge Sali Hemings, kuris tęsėsi visą jo gyvenimą. Yra duomenų, kad ji net pagimdė jam vaikų. Kai T.Džefersonas tapo prezidentu, jo vyresnioji dukra Marta Džeferson Rendolf faktiškai tapo „pirmąja ponia" ir visur lydėdavo tėvą.
E.Džeksono žmona mirė likus kelioms savaitėms iki vyro inauguracijos
Endrius Džeksonas (Andrew Jackson) gimė neturtingoje šeimoje, bet dėl teisinio išsilavinimo ir lyderio vaidmens JAV ir Didžiosios Britanijos kare tapo įtakinga figūra Amerikos politiniame gyvenime ir 1829 m. buvo išrinktas septintuoju Jungtinių Valstijų prezidentu.
Jis gyveno laimingoje santuokoje su Reičel Donelson, tačiau vaikų jie nesusilaukė, ir tai metė šešėlį jo nepriekaištingai reputacijai rinkimų kampanijos metu. Pasirodė, kad tekėdama už E.Džeksono, Reičel nebuvo oficialiai išsiskyrusi su savo pirmuoju vyru. Ir nors E.Džeksonas įnirtingai gynė žmonos garbę, ji pradėjo bijoti atsidurti Baltuosiuose rūmuose kaip pirmoji ponia, visaip vengė viešumo ir mirė likus kelioms savaitėms iki iškilmingos inauguracijos ceremonijos. Giliai sielvartaudamas dėl jos mirties E.Džeksonas taip ir nebevedė.
M. Van Burenas buvo našlys, o pirmąja ponia faktiškai tapo jo marti
Martinas Van Burenas (Martin Van Buren) - aštuntasis Jungtinių Valstijų prezidentas, užėmęs šalies vadovo kėdę 1836 metais, ir valstybės istorijoje pagarsėjęs ne tik kaip Demokratų partijos įkūrėjas, bet ir kaip žmogus, negebėjęs tvarkytis su ekonomine deperesija ir savo politikos nesėkmėmis.
Jo žmona jaunystėje mirė nuo tuberkuliozės ir paliko jam keturis sūnus, o po jos mirties jis nebevedė. M. Van Bureno vaikai su juo atsikraustė į Baltuosius rūmus ir padėjo tėvui nešti nelengvą prezidento pareigų naštą. Vyriausiasis sūnus Abrahamas tapo jo asmeniniu sekretoriumi, o jo žmona Andželika ėmėsi „pirmosios ponios" pareigų.
Dž.Tailerio žmona Leticija mirė nuo insulto jam prezidentaujant
Dešimtasis JAV prezidentas Džonas Taileris (John Tyler) buvo „atsitiktinis" prezidentas: buvęs Viljamo Henrio Harisono (William Henry Harrison) viceprezidentas perėmė jo pareigas 1841 m. V.Harisonui mirus. Dž.Taileris buvo vedęs, o jo žmona Leticija prieš dvejus metus iki to įvykio patyrė insultą ir buvo praktiškai prikaustyta prie patalo, o po metų mirė nuo antrojo insulto. Ji - pirmoji JAV prezidento žmona, mirusi Baltuosiuose rūmuose. Sutuoktiniai turėjo 7 suaugusius vaikus.
Praėjus 2 metams, dar būdamas prezidentas, Džonas Taileris vedė Džuliją Gardiner, su kuria seniai palaikė santykius, tik visuomenė apie tai nežinojo. Jis - pirmasis prezidentas, vedęs eidamas prezidento pareigas.
Dž.Bjukenenas buvo užkietėjęs viengungis
Džeimsas Bjukenenas (James Buchanan), penkioliktasis JAV prezidentas, į valdžią atėjęs 1857 metais, yra vadinamas vienu blogiausių prezidentų, dėl kurio politikos šalis atsidūrė ant pilietinio karo slenksčio. Dž.Bjukenenas buvo ir iki šiol yra vienintelis viengungis, vadovavęs valstybei ir niekada neturėjęs žmonos ir vaikų, o tai irgi pakenkė jo reputacijai. Tiesa, jaunystėje jis buvo susižadėjęs su Ene Koulman ir labai sunkiai susitaikė su jos netektimi.
Vėlesniais jo vienatvės metais sklido gandų apie jo netradicinę orientaciją, o ilga ir artima draugystė su kolega Viljamu Rufusu Kingu kėlė nemažai įtarimų, tačiau jokių konkrečių jų intymaus ryšio įrodymų taip niekas ir nepateikė.
V.Vilsono žmona mirė nuo inkstų ligos, bet jis netrukus vėl vedė
Tomas Vudro Vilsonas (Thomas Woodrow Wilson), 28-asis JAV prezidentas, užėmęs šias pareigas 1913 m., yra laikomas vienu geriausių prezidentų šalies istorijoje. Jis buvo Jungtinių Valstijų vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas Pirmojo pasaulinio karo metais, Tautų Sąjungos steigėjas, jam valdant buvo priimta 19-oji JAV Konstitucijos pataisa, garantuojanti balso teisę abiejų lyčių žmonėms, ir jis gavo Nobelio taikos premiją.
Pradėdamas eiti pareigas, V.Vilsonas buvo vedęs pastoriaus dukterį Elen Luizą Ekson, jie augino tris dukteris. Po metų ji mirė nuo sunkios inkstų ligos. 1915 m., dar prezidentaudamas, V.Vilsonas vedė Editą Boling Halt, kuri jam tapo ne tik mylinčia žmona, bet ir patikima padėjėja. 1919 m. jam patyrus insultą, Edita perėmė didelę jo administracinio darbo dalį. Vėliau jai buvo priekaištaujama, kad tapo „slaptąja JAV prezidente" ir daugiau kaip metus vadovavo šaliai. V.Vilsonas mirė 1924 m., praėjus trejiems metams po savo antrosios kadencijos.
Č.Arturas į Baltuosius rūmus įžengė būdamas našlys
Iki šiol paskutinis JAV prezidentas, pradėjęs eiti pareigas nebūdamas vedęs, buvo Česteris A.Arturas (Chester A.Arthur). 1881 m. nužudžius Dž.Garfildą (J.Garfield), jis tapo 21-uoju JAV prezidentu ir pasižymėjo tuo, kad nepaprastai išplėtė JAV karines jūrų pajėgas ir įvedė griežtus ribojimus migrantams, atvykstantiems į JAV.
Jo žmona Elen Herndon, su kuria santuokoje gyveno apie 20 metų, nepamatė jo prezidento kėdėje, nes mirė iki jo išrinkimo, palikusi du vaikus. Tėvui tapus prezidentu, vaikai liko gyventi namuose Niujorke. Česteris A.Arturas nepanoro nieko matyti pirmosios ponios vietoje. Šv.Jono bažnyčioje, kurios langai buvo gerai matomi iš jo kabineto, Č.Arturas įrengė vitražinį langą žmonos atminimui ir daugiau nevedė.
B.Harisono žmona Kerolaina mirė nuo tuberkuliozės jo valdymo metais
Bendžaminas Harisonas (Benjamin Harrison) buvo 23-iasis JAV prezidentas, į šias pareigas išrinktas 1889 m. O į istoriją įėjo kaip prezidentas, pasirašęs antimonopolinį Šermano įstatymą - pirmąjį teisės aktą, draudžiantį įmonėms jungtis, siekiant apriboti prekybą.
Pradėdamas eiti pareigas jis buvo vedęs talentingą šokėją ir pianistę Kerolainą Skot, bet praėjus trejiems metams ji užsikrėtė tuberkulioze ir mirė. Liko du vaikai - sūnus ir dukra. B.Harisonas iki kadencijos pabaigos nebevedė, bet pasibaigus kadencijai susituokė su velionės žmonos dukterėčia, našle Mere Dimik.