respublika.lt

Trampai įpratę gyventi prabangiainuotraukos (5)

2020 lapkričio mėn. 23 d. 18:00:39
Milda KUNSKAITĖ

Donaldas Trampas yra pratęs gyventi prabangiai, bet per prezidentavimo metus jo turtas gerokai sumažėjo.

×
nuotr. 8 nuotr.
Donaldas Trampas su žmona Melanija ir po prezidentavimo gyvens gerai. EPA-Eltos nuotr.


Kaip 2005 m. pranešė „CBS News", Donaldas Trampas (Donald Trump) padavė į teismą „New York Times" žurnalistą Timą O‘Brajeną (Tim O‘Brien), kuris savo knygoje tvirtino, kad D.Trampo turtas, geriausiu atveju, siekia 250 mln. dolerių, nors ir jis pats, ir jo aplinka teigia, kad jis - milijardierius. Vėliau D.Trampo ieškinys T.O‘Brajenui buvo atmestas, tačiau paaiškėjo, kad D.Trampas išties nemelavo: tuo metu jam priklausė 4,5 mlrd. dolerių vertės turtas.

Gyvena it Versalyje

D.Trampas yra pasakiškai turtingas. Jis valdo daugybę elitinio nekilnojamojo turto objektų.

Pavyzdžiui, D.Trampui priklausantis pastatas Volstryte vertinamas 345 mln. dolerių, o Trump Tower Manhatane - 371 mln. Pastatas yra 58 aukštų. Jame butus turi Holivudo aktorius Briusas Vilisas (Bruce Willis) ir futbolininkas Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo). Tris viršutinius dangoraižio aukštus pačiame centre užima Trampų apartamentai. Šį butą ypač mėgsta prezidento žmona Melanija. Trampų apartamentai buvo lyginami su Versalio rūmais ir juokaujama, kad prezidento šeima negali apsigyventi Baltuosiuose rūmuose, nes jie jiems pasirodys visiškai skurdūs, palyginti su penthausu Niujorke, skendinčiu prabangoje.

Apartamentų interjerą kūrė vienas iš paklausiausių dizainerių Andželas Dongija (Angelo Donghia), pramintas „sofų Ivu Sen Loranu". Trampų apartamentuose daug marmuro - sienos, kolonos ir grindys. Dizaineris Donaldui ir Melanijai parinko Liudviko XIV stilių. Bute trykšta tikras fontanas, ant brangiu aksomu aptrauktų pagalvių yra išsiuvinėtas Trampų šeimos herbas, ant sienų - šeimos portretai, lubos ištapytos freskomis, visur - krištolo sietynai, gobelenai ir Antikos dievų statulos. Stiklinės ir puodeliai, iš kurių šeima geria sultis, arbatą ir kavą, yra puošti auksu.

Pirmoji šalies ponia su vyru gyveno Baltuosiuose rūmuose, tačiau su sūnumi Beronu dažnai grįždavo į savo butą. Kelionė trukdavo ne daugiau kaip pusantros valandos: limuzinu, privačiu lėktuvu arba sraigtasparniu šeima iš Vašingtono greitai nusigaudavo į Niujorką.

Dukrai negaili nieko

Taip pat greitai iš Niujorko į JAV sostinę nukanka ir mylima D.Trampo duktė Ivanka su vyru Džaredu Kušneriu (Jared Kushner), prezidento patikėtiniu ir vyriausiuoju patarėju užsienio politikos klausimais. Ivanka nuo vaikystės įprato prie prabangos. Tėvai ją dažnai vesdavosi į elito renginius, kartu su motina ji lankydavosi juvelyrinėse parduotuvėse, kur, pasak jos pačios, „briliantai jai atstodavo lėles".

Ivanka mėgsta brangius daiktus. Darbe vilki elegantiškus kostiumėlius ir sukneles, o per įvairius renginius - prašmatnius tualetus. Su vyru ir trimis vaikais Ivanka gyvena prestižiniame Manhatano rajone, 10-ies kambarių apartamentuose, kurių vertė - per 16 mln. dolerių.

Tėvas niekada nešykštėjo pinigų mylimai dukrai. Ivankos ir Džaredo vestuvės yra laikomos vienomis prašmatniausių per visą JAV istoriją. Ceremonija vyko Nacionaliname golfo klube N.Džersyje, joje dalyvavo apie 500 svečių. Kiekvienam iš jų po iškilmių buvo įteikta 9 tūkst. dolerių vertės dovana. Nuotakos „Vera Wang" nėrinių suknelė buvo sukurta Greisės Keli jungtuvių apdaro motyvais. Ivanka pasipuošė 265 tūkst. dol. vertės auskarais, apyranke ir šydo sage iš platinos su briliantais. Ypatingo svečių dėmesio susilaukė 170 cm aukščio 13 aukštų vestuvinis tortas. Kad viskas vyktų su karališku užmoju, primygtinai pageidavo nuotakos tėvas.

Pratęs gyventi plačiai

D.Trampo garaže stovi brangiausios pasaulyje mašinos: 2003 m. „Mercedes-Benz SLR McLaren", „Lamborghini Diablo VT", „Rolls-Royce Phantom", kainuojantys per 500 tūkst. dolerių bei 1956 m. retro automobilis „Rolls-Royce Silver Cloud". Turi jis ir kitokio asmeninio transporto - du asmeninius lėktuvus - „Boeing 757" ir „Cessna 750" - ir tris sraigtasparnius, iš kurių geriausias „Sikorsky S-76" jam atsiėjo 7 mln. dolerių. Buvo kalbama, kad D.Trampas pasisamdė madingą dizainerį, kad tas sraigtasparnį papuoštų auksu ir kitaip pagražintų už 750 tūkst. dolerių. D.Trampo boinge yra keli miegamieji, vonios kambarys su auksine praustuve, svetainė, valgomasis. Beje, saugos diržų sagtys šiame laineryje taip pat yra paauksuotos.

Milijardieriui priklauso ir daugiau pastatų, įskaitant verslo centrus ir viešbučius. Privatus klubas Mar a Lago Floridoje, vertinamas per 150 ml. dolerių, yra laikomas neoficialia D.Trampo rezidencija. Be 58 miegamųjų, valdoje yra 126 numeriai, kuriuos Trampai nuomoja privatiems renginiams. Norint tapti klubo nariu, tenka pakloti 100 tūkst. dolerių stojamąjį mokestį ir kasmet mokėti po 14 tūkst. dolerių. Čia D.Trampas gali mėgautis vaizdu į vandenyną, didžiuliu baseinu, SPA centru, rinktine virtuve, teniso aikšte ir golfo lauku. Iš viso D.Trampas šešiose valstijose turi dešimt golfo aikštynų, kurių bendra vertė - 206 mln. dolerių.

Brangi apsauga

Amerikiečiai skundėsi, kad D.Trampo asmeninių valdų apsauga jiems atsieina pernelyg brangiai. Valstybės vadovo dviem rezidencijoms - Mar a Lago ir Trump Tower - saugoti tenka skirti papildomai 41 mln. dolerių. Kiekviena D.Trampo kelionė į Floridą kainuoja 3,7 mln. dolerių. 2018 m. pradžioje Amerikos žiniasklaida paskaičiavo, kad per vienus prezidentavimo metus 45-asis prezidentas kelionėms išleido daugiau negu B.Obama per 8 metus. O per 745 dienas, kurias D.Trampas vadovavo valstybei, 222 dienas jis praleido jam priklausančiuose kurortuose, o dar 168 dienas - žaisdamas golfą privačiuose klubuose.

Brangiai JAV mokesčių mokėtojams atsieina ir prezidento kortežo automobiliai, kuriuos jis paprastai gabenasi su savimi vykdamas oficialių vizitų į kitas šalis. Kortežą sudaro 30-40 skirtingų mašinų ir motociklų: limuzinai, visureigiai, specialiųjų pajėgų automobiliai, automobilis su vyriausybinio ryšio priemonėmis ir net specialus furgonas „branduoliniam mygtukui". Visa ši technika į paskirties vietą gabenama kariniais transportiniais lėktuvais.

Pats prezidentas yra vežiojamas specialiu šarvuotu limuzinu, prikimštu įvairių superšiuolaikinių sistemų kaip infraraudonųjų spindulių kameros arba oro valymo sistema, jei įvyktų dujų ataka. Mašinoje taip pat yra kraujo atsarga (prezidento kraujo grupės), jei iškiltų būtinybė jį perpilti. JAV prezidento kelionės biudžetui atsiėjo mažiausia 350 mln. dolerių.

Dirba be laisvadienių

Nepaisydamas didžiulio turto, D.Trampas pirmenybę teikia ne rafinuotiems patiekalams, o greitajam maistui. 2019 m. sausį D.Trampas į Baltuosius rūmus užsakė 300 suvožtinių bei gruzdintų bulvyčių ir picų. Taip jis šventė studentiškos amerikietiškojo futbolo komandos pergalę čempionate. Valgis buvo pateiktas žvakių šviesoje ant sidabro padėklų. Iškilminga vakarienė vyko valgomojoje salėje, kur kabo 16-ojo JAV prezidento A.Linkolno portretas. Dabartinis amerikiečių lyderis vaišes pavadino „puikiu amerikietišku maistu".

Kitaip kaip ankstesni JAV prezidentai, D.Trampas niekada nesirūpino tinkama mityba. Jis yra prisipažinęs, kad mėgsta picą ir sumuštinius, bulvytes ir saldžius sausainius. Savo virėjams prezidentas dažnai užsako kepsnius iš raudonos mėsos ir mažai daržovių, taip pat salotų „Cobb" su Rokforo sūriu ir šonine. Alkoholiniams gėrimams valstybės galva yra gan abejingas, o štai dietinę kolą maukte maukia.

Milijardieriaus aplinka rašė, kad jis miega vos po 3-4 valandas per parą, o dirba be švenčių ir laisvadienių. D.Trampas yra įsitikinęs, kad tik taip galima sulaukti sėkmės. Pasak buvusių prezidento bendradarbių, jo žinučių jie sulaukdavo bet kuriuo paros metu.

Sportu D.Trampas nelabai žavisi, sportuoja „kuo rečiau, tuo geriau, retkarčiais". Išimtis - tik golfas.

Gyvenimas po prezidentavimo

Ką D.Trampas veiks pasibaigus prezidento kadencijai, pasakyti yra sunku. Ekspertai mano, kad puikus šoumenas gali išpešti naudos iš kiekvienos situacijos. Štai 2004 m. milijardierius su bendraautoriumi T.Švarcu parašė knygą „Sandorių menas" (The Art of the Deal), prisiminimų ir praktinių verslo patarimų mišinį. Knyga tapo bestseleriu, buvo parduoti milijonai jos egzempliorių, o D.Trampo sąskaita pasipildė šimtais tūkstančių dolerių.

Kaip praneša „Forbes", prezidentavimas skaudžiai paplonino milijardieriaus piniginę. Per 2020 metus jo turtas sumažėjo 600 mln. dolerių. Nukrito praktiškai visų jo aktyvų kaina, tačiau labiausiai nuvertėjo pastatai Niujorke - dėl koronaviruso pandemijos jų paklausa labai sumažėjo. Iš viso per 4 metus D.Trampo turtas sumenko milijardu dolerių, 400 turtingiausių šalies žmonių sąraše jis nukrito į 339 vietą. 2016 m. jo kapitalas buvo vertinamas 3,7 mlrd. dolerių, o dabar - tik 2,5 mlrd.

 

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (5)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar karantino metu dirbate?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar šiuo metu gyvenate fiziškai aktyvų gyvenimą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 C

 -1 C

 

 -1 C

+1 +3 C

 0 +2 C

 

   0 +1 C  

0-3 m/s

  2-7 m/s

 

0-3 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2158 PLN - 4.5385
RUB - 91.1009 CHF - 1.0773
GBP - 0.8905 NOK - 10.3308

Nuorodos