respublika.lt

Stipruolė, pagerbta tarp vyrų (0)

2014 sausio 19 16:13:20
Deimantė ZAILSKAITĖ

Vilnietė Viktorija Ivaščenkova toli gražu nesvajoja apie tobulas kūno linijas: 90-60-90. Apskritai ją sunku vadinti silpnosios lyties atstove, nes merginos tikslas - tapti stipriausia moterimi. Ir bent Lietuvoje jai sekasi įtvirtinti stipruolės, neretai lenkiančios vyrus, pozicijas. Nors turi rimtą konkurentę, 23 metų galiūnų sporto entuziastė žingsnelis po žingsnelio artėja savo tikslo link.

×
nuotr. 3 nuotr.
Stipruolė, pagerbta tarp vyrų. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.


Galiūnai yra draugiški

Viktorijos kelias į jėgos sportą labai vingiuotas. „Anksčiau buvo tiktai plaukimas - pradėjau vaikščioti į maniežą, kad sustiprinčiau kojas ir nugarą, susipažinau su Vytautu ir su jo pagalba pradėjau siekti rezultatų jėgos trikovėje, - širdies draugą bei trenerį Vytautą Šefeldą pristato plaukimo trenere dirbanti sportininkė. - Tiesiog pamatėme, kad Lietuvos jėgos trikovėje nėra tiek moterų. Kadangi mano rezultatai buvo neblogi, pabandėme dalyvauti varžybose ir pasirodėme visai neblogai“.

Artimiesiems iš pradžių nepatiko, kad Viktorija siekia save realizuoti tokioje vyriškoje sporto šakoje, tačiau nuomonę pakeitė, kai išvydo neblogus rezultatus. Viktorijos tėveliai jau pradėjo svajoti apie dukters išvykas į pasaulines varžybas. Mama net atlieka vairuotojos darbą - vežioja dukrą į varžybas. „Dabar viskas pasikeitė iš tėvų pusės, jie visą laiką klausia, kada varžybos, kada važiuosime, kelintą valandą, kada kels kokį svorį, kiek pasiekta treniruočių metu, kiek varžybose - juos domina viskas“, - džiaugiasi Vytautas.

Ar sportininkei neapmaudu, kad paprastai turi dalyvauti jėgos sporto varžybose kartu su stipriosios lyties atstovais? „Kaip tik norisi užriesti nosį, kad aplenkiu kai kuriuos vyrus“, - šypsosi Viktorija, pasakodama, kad varžybų metu galiūnai išlieka tikri džentelmenai: pasisiūlo merginai padėti, paragina, nepašykšti gero žodžio.

Savo draugę treniruojantis Vytautas nesulaukia priekaištų iš stipriausių Lietuvos vyrų, kodėl deleguoja moterį į išskirtinai vyrišką sporto šaką: „Kaip pavyzdį galiu pateikti Žydrūno (Savicko - red.) žinutę, parašytą labai trumpai ir aiškiai: „Aš Viktoriją užregistravau tokiose ir tokiose varžybose, pradžia tokią ir tokią valandą“. O ji kaip tik sirgo, aš ir rašau: „Žydriau, kad mes negalime, Viktorija serga“. Na, sako, labai gaila. Mūsų galiūnai labai paprasti žmonės, su jais bendrauti daug paprasčiau negu su kitais sportininkais, žemesnio lygio“.

Nori būti stipriausia

Viktorija turi rimtą konkurentę - tai Daiva Žarovienė iš Kauno. „Gruodžio 14-ąją pirmą kartą buvome su ja susitikusios varžybose ir ji mane aplankė. Tapti stipriausia moterimi Lietuvoje šansų yra. Jeigu žiūrėtume pagal amžių, tai aš tarp savo bendraamžių esu stipriausia. Šiuo metu noriu pasiekti sportinį elitą ir išvažiuoti į pasaulines varžybas“, - artimiausiais tikslais dalijasi Viktorija, pasiryžusi įveikti varžovę.

Beje, Viktorija jau buvo pasiryžusi dalyvauti moterų galiūnių pasaulio čempionate, bet pasirodė, kad jos ūgis ir svoris (164 cm, 65-70 kg) daug mažesni už ten dalyvaujančių moterų: jos sveria 80 kg ir daugiau. Ten reikėjo ir mašiną traukti, ir akmenis kilnoti, ir rąstus - kaip ir vyrų rungtyse, tik mažesnio svorio. „Pateiksiu situaciją iš gyvenimo: iš parduotuvės grįžta moteris, tempdama pilnus krepšius net susirietusi. Ar tai normalu? Jeigu žiūrėtume į jėgos sportą ir lygintume su šeimos gyvenimu, tai bet kur galima įžvelgti sunkumų“, - sako jėgos sportui prijaučiantis vyras.

Viktorija pasakoja, kad treniruojasi sunkiomis sąlygomis, tačiau įmanoma pasiekti aukštų rezultatų. Būna, kartais merginai nusvyra rankos: „Aš toks žmogus, ant kurio kartais reikia ir balsą pakelti. Taip buvo, kai žaidžiau badmintoną: „Mama, eime su manimi“. Mama eina, tada aš stengiuosi. Mamos nėra, man kojas skauda, galvą skauda ir taip toliau. Plaukimas - irgi. Ir čia, jėgos sporte, kol mažesni svoriai, tai lengva, o dabar, kai svoriai nemaži ir reikia juos didinti - sunku, reikia kalnus versti... Vytas kartais net sako: tu ateini į treniruotę ir nedega tavo akys“, - pasakoja Viktorija, kuri treniruojasi tris kartus per savaitę. Sportininkę papildo treneris, prisiminęs vieną situaciją. „Matau, kad ji viską daro atsainiai, todėl išvadinu tingine, apsisuku ir išeinu. Jinai vaikšto vaikšto 10-15 minučių, o aš kalbuosi su bičiuliu. Žiūriu, ji užsideda dar svorio, kurio niekada nebuvo kėlusi, ir jį iškelia! Aš neturiu ką pasakyti... (Šypsosi.) Tą kartą ji perlipo tą svorį, kurio niekada nebuvo pasiekusi“, - apie treniruočių kasdienybę pasakoja vyras.

Kartais bendradarbiai Vytautą patraukia per dantį, kad grįžęs namo gaus į kailį nuo savo merginos. Paklausta, ar galėtų prikulti vyrą, Viktorija šypsosi: „Aišku, galėčiau. Mokykloje tokia ir buvau: tik įspirti, trenkti, kažką padaryti bloga. Mano charakteris buvo daugiau berniukiškas“, - prisimena pašnekovė. Iš Vilniaus kilusi mergina augo viena, neturėjo nei brolių, nei seserų. Sportuoti pradėjo septynerių, iš pradžių lankė karatė, paskui gimnastiką. „Bet kadangi buvau storulė, tai mama pasakė: viskas, einame iš ten. Paskui pradėjau žaisti badmintoną, bandžiau ir muzikuoti“. Užtat jėgos sporto trikovę Viktorija vadina didžiausia savo gyvenimo aistra.

Mėgsta aukštakulnius

Sporto klube „Impuls“, kur dirba baseino instruktore ir kur tenka vilkėti prigludusius marškinėlius, Viktorija sulaukia daug smalsių žvilgsnių. Kartais tiesiai šviesiai paklausia: „Kodėl tu ne salėje dirbi, kodėl baseine?“ „Aš nekreipiu dėmesio į aplinkinių žvilgsnius. Gal jie sėdi ir iš manęs šaiposi, bet ką aš galiu padaryti - šiuo metu toks mano gyvenimas. Jau geriau sportuosiu tokį sportą negu kaip dabar jaunimas - po klubus trankosi, daugiau nieko nedaro ir gyvenime neturi jokio tikslo“, - atskleidžia mergina, iškelianti 95 kg.

Ar jai pavyksta nors kiek iš to užsidirbti? „Iš sporto - ne. Šiemet buvo pirmą kartą jėgos dvikovės varžybos su piniginiais prizais, tai už pirmą vietą gavau tris šimtus litų, dar šimtas litų nueiti į soliariumą, papildai, ir viskas. Ir tai pirmą kartą per penkerius dalyvavimo varžybose metus“. (Šypsosi.)

Viktorijos spintoje ne vieni aukštakulniai, tik retai kada gali jais pasipuošti, nes iš darbo baseine tiesiu taikymu skuba į treniruotę. „Aš turiu ir labai trumpų sijonų, tiksliau - visi tokie“, - šypsosi savo moteriškumo nebijanti išryškinti Viktorija. Ir džiaugiasi, kad gali valgyti viską: „Treneris valgiaraščio man stipriai nevaržo, tik neleidžia valgyti visokių bandelių ir šokolado. Tai tenka valgyti, kol jis nemato...“ (Juokiasi.)

„Užtat paskui prasideda pykčiai, kai svorio iš niekur atsiranda“, - šypsosi Vytautas. O tai, kad treneris yra širdies draugas, daugiau pranašumas ar minusas? „Kartais ir minusas. Varžybose, atrodo, kažką sakai Viktorijai, nori išaiškinti situaciją, ką daryti, bet ji vis tiek lieka nusistačiusi: aš padarysiu savaip. Nors iš šono labai gerai matyti, kad nepavyks taip padaryti, kaip ji nori. Ir paskui, kai neišeina padaryti pratimo, jai pačiai kyla pyktis. Aš net buvau išėjęs iš varžybų - daryk tu, ką nori, ir viskas“, - vieną iš karštų situacijų prisimena Vytautas.

Sportininkei norėtųsi, kad varžybos vyktų tokiose vietose, kur daug praeivių, daug stebėtojų. „Man atrodo, geriau, kad būtų kuo daugiau žiūrovų, nes jų palaikymas užveda. Kartais varžybose ir pati paprašai: parėkite, kad aš galėčiau iš savęs daugiau išspausti“, - sako be traumų startuojanti Viktorija, kurios atliekami veiksmai gali baigtis ir tragedija, pavyzdžiui, štangai nukritus ant krūtinės.

Trumpai


Gimė 1990 m. gruodžio 9 d. Vilniuje

Lietuvos spaudimo, tūpimo, traukos rekordininkė

Plaukimo su pelekais ir jėgos trikovės sporto meistrė

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą  „Julius/Brigita“

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PATIKRINIMAS: Italijos policijos specialieji tyrėjai per daugybę patikrinimų pagavo apie 280 neskiepytų sveikatos sektoriaus darbuotojų.
  • ELIMINAVIMAS: JAV rinkos reguliavimo institucijos ketvirtadienį paskelbė taisyklę, leisiančią joms iš Volstryto biržų pašalinti užsienio įmones, jei jos nepateiks auditorių reikalaujamos informacijos.
  • PAMIŠIMAS: Dalis rinkų yra stipriai pervertintos, o esama aplinka yra „netgi labiau pamišusi“ nei per „dot.com“ bumą praėjusio tūkstantmečio pabaigoje, įsitikinęs Charlie Mungeris, „Berkshire Hathaway“ vicepirmininkas.
  • BOIKOTAS: Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja patvirtino vadinamąsias olimpines paliaubas dėl Pekino žiemos žaidynių, tačiau penktadienį Australijos žiniasklaida pranešė, kad ši šalis ir dar 19 valstybių atsisako pasirašyti susitarimą, nes svarsto diplomatinį boikotą.
  • PADIDĖJO: Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter“ šį rudenį atlikta šalies gyventojų apklausa rodo, kad per pandemiją lietuvių fizinis aktyvumas nesumažėjo, o padidėjo.
  • INTERNETAS: JAV astronautikos bendrovės „SpaceX“, priklausančios verslininkui, „Tesla“ įkūrėjui Elonui Muskui, palydovinio interneto paslauga „Starlink“ įjungta Lietuvoje.
  • BIUDŽETAS: JAV Kongresas priėmė pereinamojo laikotarpio biudžetą ir taip užkirto kelią gresiančiam federalinių institucijų darbo paralyžiui.
  • SPRĘS: Vyriausybė penktadienį posėdyje apsispręs, ar teikti Seimui nutarimą dėl nepaprastosios padėties pratęsimo mėnesiui pasienyje su Baltarusija.
  • STATYBOS: Vilniaus Santaros slėnyje, šalia jau veikiančių Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, penktadienį bus įkasta simbolinė kapsulė ir oficialiai pradedamos VU Medicinos fakulteto Mokslo centro statybos.
  • SIUNTOS: Lietuvos paštas informuoja apie fiksuojamus vis ilgesnius siuntų pristatymo į užsienį terminus.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar šventiniu laikotarpiu ketinate keliauti į užsienio šalis?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Visuomenėje nuolat sklinda kalbos apie „purškiančius” lėktuvus. Kaip manote, ar tai tiesa?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-6 +4 C

-3 +2 C

 

-11 -2 C

-3 0 C

-5 0 C

 

-12 -3 C

0-8 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s