respublika.lt

Po sunkios ligos mirė aktorė K.Preston

2020 liepos 13 19:56:40
Milda KUNSKAITĖ

Liepos 12-ąją, sekmadienį, mirė 57 metų amerikietė kino aktorė Keli Preston (Kelly Preston), Džono Travoltos (John Travolta) žmona. Aktorius pranešė apie jos mirtį žinute „Instagram“: „Labai sunkia širdimi pranešu, kad mano nuostabioji žmona Keli pralaimėjo dvejus metus trukusią kovą su krūties vėžiu. Ji kovėsi su liga, mylima ir palaikoma daugybės žmonių.“ Dž.Travolta pridūrė, kad dabar daugiau laiko skirs vaikams, kurie neteko mamos, ir galbūt kurį laiką gerbėjai jo nematys.

×
nuotr. 6 nuotr.
EPA-Eltos nuotr.

 

Keli Preston - amerikietė aktorė, kine atlikusi per 50 vaidmenų. Ši ryški, stilinga, visada besišypsanti moteris buvo ne tik talentinga aktorė, bet ir puiki žmona bei mama. 2009 m. patyrusi baisią netektį, ji nepalūžo ir žengė toliau, moraliai palaikydama savo garsųjį sutuoktinį Džoną Travoltą, daug laiko skyrė labdarai, o augindama mažą sūnelį toliau filmavosi. Jos tikroji pavardė - Keli Kamalelehua Smit, o Preston - slapyvardis. Ji gimė ir vaikystę praleido Havajuose. Jos tėvas dirbo žemės ūkio bendrovėje, o mama - psichologinės paramos centre.

Mergaitės tėvas nuskendo, kai jai tebuvo 3 metai. Vėliau Keli mama ištekėjo dar kartą, o patėvis mergaitei atstojo tikrąjį tėvą. Iš pradžių kino pasaulyje mergina ir išgarsėjo jo pavarde -Pelzis. Patėvio pavardė figūruoja pirmųjų Keli Preston filmų titruose.

Kurį laiką šeima gyveno Irake, paskui Australijoje, paskui grįžo į JAV, kur Keli pradėjo mokytis aktorinio meistriškumo. Bet pirmuosius pinigus mergina užsidirbo Australijos modelių agentūroje. Tada lieknos mėlynakės blondinės likimą iš dalies nulėmė fotografas, su kuriuo ji susipažino visiškai atsitiktinai. Naujasis pažįstamas padėjo Keli įsidarbinti modeliu reklamos kompanijoje, o vėliau per jį mergina pateko į nuotykių filmo „Žydroji lagūna“ aktorių atranką. Tiesa, Emelin vaidmeniui buvo patvirtinta Bruk Šylds (Brooke Shields). Po mažiau dėmesio vertų vaidmenų prasimušti Holivude Keli padėjo darbas komedijoje „Dvyniai“, kurios sėkmę lėmė puikus aktorių ansamblis: idealų vyrą, vardu Džulijus, suvaidino Arnoldas Švarcenegeris (Arnold Schwarzenegger), tikrą jo brolį, nevykusio eksperimento auką - Denis de Vitas (Danny DeVito), o K.Preston teko mielos merginos Marni, įtrauktos į pagrindinių herojų nuotykius, vaidmuo. 1995 m. ją buvo galima pamatyti kultinėje kino juostoje „Nuo sutemų iki aušros“.

Nors vaidmuo ir epizodinis, šį sykį filmavimo aikštelėje jai teko dirbti su pačiu K.Tarantinu, o pagrindinį vaidmenį jame atliko Džordžas Klunis (George Clooney). 1996 m. ji nusifilmavo dar viename superpopuliariame filme - „Džeris Magvairas“.

2016 m. buvo pradėtas kurti filmas, pasakojantis apie gangsterio Džono Gočio gyvenimą, kurio vaidmuo atiteko Džonui Travoltai, o Keli suvaidino pagrindinio herojaus žmoną.

„Gotis“ - tai tarytum šeimyninis projektas. Mafiozo dukterį suvaidino Travoltų dukra Ela, kuri su tėvais filmavosi ir anksčiau.

Su Dž.Travolta Keli susipažino 1989 m., kuriant kino juostą „Ekspertai“. Bet romanas užsimezgė vėliau. Pirmuoju K.Preston vyru tapo Kevinas Geidžas (Kevin Gage). Ši graži pora neilgai puošė blizgių žurnalų puslapius: jau po trejų metų pasklido žinia apie K.Preston romaną su Džordžu Kluniu. Apie Dž.Klunio ir K.Preston santykius yra žinoma nedaug. Tačiau tada, 9-ojo deš. pabaigoje, į žiniasklaidą prasiskverbė įdomi naujiena: aktorius mylimajai padovanojo neįprastą dovaną - paršelį, vardu Maksas.

Kitas vyras K.Preston gyvenime - Čarlis Šynas (Charlie Sheen). Porai išsiskyrus dar ilgai sklido kalbos apie aktoriaus ūmų būdą: neva jis, apimtas įtūžio, šovė į mylimąją. Tada nei K.Preston, nei Č.Šynas tos istorijos tikrumo nepatvirtino ir nepaneigė.

Už Dž.Travoltos Keli ištekėjo 1991 m. K.Preston, kaip ir jos vyras, priklausė scientologų bažnyčiai ir susituokė pagal jos papročius. Kitų metų balandį pora susilaukė pirmagimio Džeto, o 2000 m. porai gimė duktė Ela. Spaudoje nuolatos pasirodydavo laimingos šeimos nuotraukų, gerbėjų akyse Dž.Travolta ir K.Preston buvo ideali pora.

2009 m. šeimoje įvyko tragedija - įvykus nelaimingam atsitikimui mirė 16-metis sūnus Džetas. Vaikinukas buvo autistas, neretai jį kamuodavo traukuliai, sukelti Kavasakio sindromo. Per priepuolį Džetas prarado sąmonę vonioje ir griūdamas patyrė traumą, kuri buvo mirtina.

Sutuoktiniams prisiėjo patirti dar daug nemalonių įvykių. Garsenybes buvo bandoma šantažuoti: piktavaliams pavyko nufotografuoti mirštantį Džetą ir nuotrauką jie grasino paskelbti internete, jei jiems nebus sumokėta didelė suma pinigų. Nusikaltėliai buvo greitai sulaikyti. Pasirodė, kad vieną iš jų Dž.Travolta laikė artimu draugu.

Sūnui atminti K.Preston ir jos vyras įsteigė labdaros fondą, kurio tikslas - padėti vaikams, sergantiems sunkiomis lėtinėmis ligomis. 2010 m. 48 metų aktorė vėl patyrė motinystės džiaugsmą: jiems gimė sūnus Bendžaminas.

Pastarąjį dešimtmetį apie aktorę buvo mažai girdėti, nors ji dar šiek tiek filmavosi. Keli ir Džonui labiau patiko leisti laiką drauge, o ne dalyvauti oficialiuose renginiuose.

Dabar paaiškėjo, kad Keli jau dvejus metus sirgo krūties vėžiu, tačiau apie jos ligą žinojo tik artimieji.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+19 +27 C

+15 +20 C

 

+15 +22 C

+18 +35 C

+22 +27 C

 

+23 +26 C

0-6 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s