respublika.lt

Paslaptis atskleidžiantys piešiniai ant kūno

2022 vasario 20 10:59:56
Aistė LABINAITĖ

Natūralu, jog kiekvienam sportininkui norisi visose varžybose pasirodyti kuo geriau ir kuo dažniau iškovoti aukščiausios prabos apdovanojimus. Tačiau sirgaliai atletus įsimena nebūtinai tik dėl jų demonstruojamų rezultatų. Dažnai akį patraukia ir ryškios tatuiruotės. Viso pasaulio sportininkės mėgsta savo kūnus puošti mielais, spalvingais, brangius žmones ar svarbius įvykius primenančiais rašalo piešiniais. Nors, žinoma, be konkurencijos populiariausia sportininkių tatuiruotė yra olimpiniai žiedai.

×
nuotr. 1 nuotr.
Zofija Klepacka

 

 

Inika Makperson (Inika McPherson)

 35-erių šuolininkė į aukštį iš JAV turi daugiau kaip 30 tatuiruočių. Viena jų - animacinis personažas Betė Bup (Betty Boop). Lengvaatletei šis piešinys asocijuojasi su mama. Mat mama buvo slaugytoja, o kol ji dirbo, dukra žiūrėdavo filmukus su B.Bup. Šis personažas I.Makperson buvo tarsi nepriklausomybės ir mokėjimo savimi pasirūpinti pavyzdys. Lengvaatletės kūną dar puošia žodis „Bella", kolibris, kryžius, sparnas, įvairios citatos, rožės ir daugelis kitų.

Federika Pelegrini (Federica Pellegrini)

33 metų italų plaukikė iš viso turi 14 tatuiruočių. Ant pasaulio rekordininkės dešiniojo dilbio yra raudonomis rožėmis papuošta kaukolė. Tokios kaukolės Meksikos kultūroje simbolizuoja mirusiųjų dieną ir tatuiruojamos, jog primintų ir pagerbtų brangaus žmogaus atminimą. Ant kairės kaklo pusės F.Pelegrini turi arabišką feniksą. Jis simbolizuoja permainas ir naują pradžią. Pastarąją tatuiruotę, būdama 17 metų, ji pasidarė, kai iš Veronos persikėlė į Milaną. Užrašas „Rock'N'Roll" puošia italės sprandą. Ant dešinės kojos yra ir drakonas, ištatuiruotas, kai ji tebuvo 14 metų. Dešinėje juosmens pusėje įsitaisęs jos katino Mafaldo atvaizdas. Ant kairės rankos ištatuiruota akis, reiškianti „Aš tave matau". Tokią pačią turėjo ir jos buvęs vaikinas plaukikas Filipas Magninis (Filippo Magnini). F.Pelegrini ant kūno turi ištatuiruotų rožių, olimpinius žiedus, žodį „Balu", plunksną, keletą citatų.

Nataša Kai (Natasha Kai)

 Ant 38-erių JAV futbolininkės kūno tatuiruočių netrūksta - jų daugiau kaip 60. Išpieštos abi vadinamosios „rankovės", liemuo, nugara, kaklas, abi kojos. Pirmąją tatuiruotę ji pasidarė būdama 19 metų, tai buvo „Tiesa arba drąsa" žaidimo „pasekmė". Tačiau amerikietei tai taip patiko, kad ji pamilo rašalo meną. Daugumą tatuiruočių padarė meistrai iš gimtųjų Havajų. Tad didžioji dalis piešinių būtent ir susiję su kultūra, raštais, mitologija.

Džesika Kvintino (Jessica Quintino)

Dauguma 30-metės Brazilijos rankininkės tatuiruočių yra ant rankų. Vienas ryškiausių rašalo piešinių yra besibučiuojantys animaciniai herojai peliukai Mikis ir Mini. Jie įsitaisę ant kairiojo dilbio. Tokią tatuiruotę turi ir jos vyras. Beje, gimus vaikui, šalia porelės tatuiruotės atsirado ir mažas peliukas. Netoli nuo peliukų yra ir keltiškas kryžius, lelijos bei liūto galva. Ant sprando brazilė turi ir olimpinius žiedus, o ant kairiojo raktikaulio - širdutės kontūrą. Po krūtine nupiešti skrendantys paukščiai bei užrašyta citata. O ant kairiojo riešo ištatuiruoti romėniški skaičiai LXXXIX-XCI.

Svetlana Kuznecova

36-erių Rusijos tenisininkė turi ne vieną tatuiruotę ir yra pasakiusi, jog tiki, kad tatuiruotės pasakoja žmogaus gyvenimo istoriją. Po 2004 m. laimėto „Didžiojo kirčio" serijos teniso turnyro „US Open" ir triumfo 2009 m. „French Open" turnyre rusę užgriuvo traumų lavina. 2021 m. jai buvo atlikta kelio operacija. Prieš ją S.Kuznecova ant dešiniojo žasto pasidarė tatuiruotę, kurioje angliškai teigiama, kad skausmas jos nenužudys, priešingai - ji nužudys skausmą. Ant dešinės tenisininkės rankos puikuojasi tėvų ir senelių vardų inicialai. Kairę ranką puošia rusiškai parašyti žodžiai „Tik Dievas yra mūsų teisėjas". Ant pilvo - tigras, simbolizuojantis pastangas kovoti kaip tigrui. O visą nugarą dengia didžiuliai sparnai.

Brenda Kastiljo (Brenda Castillo)

29-erių tinklininkė iš Dominikos Respublikos turi 14 tatuiruočių. Kaklas ir krūtinė papuošti įmantriu geometriniu dizainu. Tiesa, pradžioje ant dešiniojo peties buvo begalybės ženklas, tačiau vėliau jį uždengė geometriniai raštai. Pastarieji simbolizuoja pusiausvyrą, stabilumą, intelektą, apsaugą bei paslaptingumą. Ant rankų ištatuiruotos mandalos, reiškiančios vienybę, harmoniją, augimą ir tobulumą. O pirštą puošia maža širdutė - emocijos, aistra, meilė, dėkingumas ir pagarba. Ant kairiojo peties ir dalies nugaros įsitaisiusios didžiulės raudonos rožės. Sportininkei jos reiškia jausmus, naują pradžią, brandžią meilę ir apsaugą nuo pavydo. B.Kastiljo dar turi liūto, kryžiaus, citatų tatuiruočių.

Karolina Pliškova

29 metų Čekijos tenisininkė turi tris tatuiruotes. Dvi iš jų - polineziečių mitologijos ornamentai. Viena įsitaisiusi virš alkūnės ant kairės rankos. Tai pirmoji čekės tatuiruotė, kurią ji pasidarė būdama 15 metų. Kitas tokio stiliaus piešinys dengia kairės kojos šlaunį ir klubą. Pastaroji tatuiruotė jai turi ypatingą reikšmę, mat tokius pat piešinius pasidarė ir jos sesuo bei tėvai. Dešinėje kūno pusėje, virš juosmens ištatuiruota raidė „M". Tai sutuoktinio Michalo Hrdličkos pirmoji vardo raidė. Pora susituokė 2018 m.

Zofija Klepacka


35-erių Lenkijos burlentininkė turi 10 tatuiruočių. Ant kairės rankos vaizduojama banglentininkė, kurią supa milžiniškos bangos. Jos dengia visą kairįjį žastą ir petį. Ant dešinės rankos viršutinės dalies pavaizduota mergina, o šalia jos - iš virvės padaryta širdis. Dešinįjį dilbį dengia didžiulis kryžius, kurio viduryje - spygliuota viela apvyniota širdis. Pastaroji tatuiruotė atspindi Z.Klepackos religines pažiūras. Kryžius simbolizuoja Jėzaus Kristaus auką, siekiant išgelbėti žmoniją. Širdis reiškia beribę Dievo meilę žmonijai. Ant dešiniojo dilbio šono yra ištatuiruotas žaibas, reiškiantis galią, jėgą ir protą. Lenkė dar turi deimanto, širdies, paukščio, šikšnosparnio, burlaivio tatuiruočių.

Laikraščių prenumerata internetu

  • LOGISTIKA: Krovinių gabenimo ir ekspedijavimo grupė „Arijus“ šiemet ketina parduoti įmonę Baltarusijoje ir pasitraukti iš šios rinkos.
  • PAJAMOS: Valstybės įmonė „Regitra“ praėjusiais metais gavo 24,5 mln. eurų pajamų – 8% daugiau nei 2020 metais.
  • OBELISKAS: Palangoje nebeliko sovietinio obelisko su sovietiniais simboliais – kūju ir pjautuvu, ketvirtadienio rytą socialiniame tinkle pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
  • VIEŠBUČIAI: Koncernas „Achemos grupė“ skelbia investavęs 600.000 eurų į viešbučio „Palangos vėtra“ atnaujinimą, taip pat 800.000 eurų į Klaipėdos viešbučius „Old Mill Hotel“ ir „Old Mill conference“.
  • NUTARIMAS: Konstitucinis Teismas ketvirtadienį skelbs nutarimą dėl baudų už neteisėtą socialinio draudimo įmokų sumažinimą proporcingumo.
  • VARPINĖ: Vilniaus universiteto muziejus atveria Šv. Jonų bažnyčios varpinę vasaros sezonui - nuo šiol iki spalio 31 d. ją bus galima aplankyti kasdien.
  • NATO: Kroatijos prezidentas Zoranas Milanovičius išreiškė pageidavimą, kad jo šalis, kaip ir Turkija, užblokuotų Švedijos ir Suomijos prašymus įstoti į NATO.
  • TURTAS: JAV įstatymai nenumato galimybės konfiskuoti Rusijos Centrinio banko turtą - apie tai pranešė JAV iždo sekretorė Džanet Jelen.
  • KELIAI: Vyriausybė paskirstė 16,1 mln. eurų iš šiemet numatytų lėšų valstybei svarbiems vietinės reikšmės keliams Klaipėdoje, Alytuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavos rajone.
  • ATLIEKOS: Stambiagabaritės atliekos Vilniuje iš gyventojų galės būti paimamos kartą per metus – iki šiol tokia galimybė suteikta kartą per dvejus metus.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pasiruošėte krepšį su būtiniausiais išgyvenimui daiktais, jei kiltų pavojus valstybei?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +17 C

+8 +14 C

 

+7 +11 C

+10 +25 C

+7 +12 C

 

+11 +15 C

0-5 m/s

0-7 m/s

 

0-6 m/s