respublika.lt

L. Mikalauskas ir V. Lukočius repetuoja net pirtyje

2021 gruodžio 08 12:37:37
„Zen PR" info

Šventiniu laikotarpiu ne vienam iš mūsų dažnai pritrūksta vienos laisvos valandos paroje, o ką bekalbėti, jei esi scenos žmogus ir šiuo šventiniu laikotarpiu koncertai veja vienas kitą. Dėl šios paprastos priežasties, besirepetuodami atnaujintos programos „Pagaminta Lietuvoje" pristatymui operos solistas Liudas Mikalauskas ir dirigentas, pianistas Vytautas Lukočius kūrinius gludina... ir lietuviškoje pirtyje! Šiemet Alytų, Marijampolę, Kaišiadoris, Kauną bei Ukmergę aplankysiantys atlikėjai nestokoja geros nuotaikos ir puikiai moka derinti darbą ir pramogas!

×
nuotr. 1 nuotr.
L. Mikalauskas ir V. Lukočius. „Zen PR" nuotr.


Kalbamės su atlikėjais apie jų gyvenimo tempą ir repeticijas šiuo žiemišku, tačiau ir itin darbingu laikotarpiu.

- Liudai, kaip neprarandate jėgų šiuo intensyviu laikotarpiu?

Liudas: Išties, vakar paskaičiavau, kad praėjusią savaitę turėjau 9 renginius - lapkritis buvo neįtikėtinai intensyvus, dabar gruodį jau beveik džiaugiuosi, kad tik po vieną koncertą per dieną tenka atlikti. Veiklos pakanka (juokiasi). Kai tik galiu, ryte prabėgu krosą aplink savo kaimą, apšylu ir po trasos lendu į tvenkinį - neįtikėtinai sugrąžina jėgas! Atrodo, kad visas kūnas atsigauna ir pasikrauna po tokio ritualo.

- O kaip jūs, Vytautai? Ar irgi šventinis laikotarpis dosnus renginių ir darbų?

Vytautas: Nesiginčyju, tikrai iššūkių netrūksta. Darbuojuosi dabar ne viename Lietuvos mieste - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, jau nekalbu apie pavienius projektus, keliones į Suomiją diriguoti orkestrui Saimaa Sinfonietta - darbas darbą veja.. todėl ši programa su Liudu man tikra atgaiva - galime leisti sau pakvailioti scenoje, prisiminti senai atliktus lietuviškus kūrinius, suteikti galimybę jiems suskambėti naujai. Pagaunu save, kad tikrai laukiu šių koncertų, kurie vyks gruodį.

- Na, užimtumu nesiskundžiate išties, bet juk koncertams, pasirodymams reikia ruoštis. Kaip spėjate?

Liudas: Dažnai juokiamės, kad esame koncertuojantys, o ne repetuojantys atlikėjai. O jei rimtai, stengiamės išnaudoti kiekvieną laisvą minutę. Aš, pavyzdžiui, labai mėgstu repetuotis mašinoje, keliaujant iš miesto į miestą, iš renginio į renginį, daug laiko tenka praleisti kelyje - o tai yra puiki proga išmokti ką nors nauja (šypsosi). Arba, kad ir dabar - repeticija pirtyje, juk galima ir taip. Pas mus retai kada būna pirtys be dainų, juk atlikėjai tiesiog negali tylėti - dainos skamba nuolat (juokiasi)

Vytautas: Pritariu Liudui, kas yra geriau už gerai iškūrentą lietuvišką pirtį šaltą žiemos vakarą? Tokiose pirtyse dažnai gimsta ir naujos koncertinės programos. Atrodo, šįkart parepetuoti pavyko ir koncertuojantiems atlikėjams! (juokiasi)

Lietuviškų kūrinių programos "Pagaminta Lietuvoje" koncertai vyks gruodžio 9 dieną Alytuje, gruodžio 11 dieną Marijampolėje, gruodžio 19 dieną Kaišiadoryse ir Kaune bei gruodžio 29 dieną Ukmergėje. Bilietus platina kultūros centrų kasos bei bilietai.lt portalas. Į renginius įleidžiama tik su galimybių pasu.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s