respublika.lt

Kristina Onasis: Tėvo milijardai, keturi vyrai ir giminės prakeiksmas (0)

2021 vasario 27 18:50:08
Milda KUNSKAITĖ

Ji gavo visko, ko norėjo, ir augo kaip tikra princesė. Bet labiausiai jai norėjosi meilės. Iš pradžių jos siekė gauti iš tėvų, o paskui iš vyrų. Deja, bet tėvo pinigai vyrus traukė gerokai labiau negu jos asmeninės savybės. Patvirtindama garsųjį posakį „ne piniguose laimė", ji nugyveno įvykių kupiną, bet neilgą gyvenimą, taip ir nepajėgusi gauti to, ko taip nuoširdžiai siekė.

×
nuotr. 1 nuotr.
Kristina Onasis su tėvu Aristoteliu. „Daily Telegraph“ nuotr.

 

Mergina, paveldėjusi milijardus, ne tik keturis kartus tekėjo, bet ir spėjo pagyventi ne vienoje šalyje: JAV, Argentinoje, Graikijoje, Prancūzijoje ir net SSRS. Jos trumpoje biografijoje iki šiol, net praėjus trims dešimtmečiams po mirties, pilna paslapčių, intrigų ir neaiškumų, juk neveltui jos gyvenimas buvo kupinas aistrų ir nusivylimų, meilės ir neapykantos. Bandymai nusižudyti, skyrybos ir depresija... Kristina Onasis (Christina Onassis) mirė vos sulaukusi 30.

Nelaiminga vaikystė

Mergaitė gimė Niujorke 1950 m. gruodį. Apie tokius žmones kaip ji sakoma - gimė su sidabriniu šaukštu burnoje. Jos tėvas buvo garsus graikas verslininkas, tuo metu jau milijardierius Aristotelis Onasis. Jis statė laivus ir iš to susikrovė didžiulį turtą. Mama Atėnė Livanos (Athina Livanos) taip pat buvo kilusi iš turtingos šeimos. Šioje santuokoje gimė du vaikai: vyresnysis sūnus Aleksandras ir duktė Kristina. Deja, suaugusieji nesugebėjo išsaugoti santykių ir išsiskyrė. Tėvų skyrybas mergaitė išgyveno labai sunkiai, be to, tėvas, nesivaržydamas vaikų, į namus atsivesdavo kitų moterų, o motina skendėjo depresijoje. Atrodė, kad vaikai yra niekam nereikalingi. Kol abu tėvai stengėsi savarankiškai susitvarkyti gyvenimus, Kristina pirmą kartą išmėgino narkotikus.

Prabanga (šeima gyveno didžiulėje jachtoje, primenančioje plaukiojančius rūmus), neįsivaizduojamas sumas kainuojantys žaislai, bet visiškas tėvų abejingumas, dėmesio trūkumas ir dvasinės kančios - toks buvo Kristinos gyvenimas. Po skyrybų mama išvažiavo gyventi į Paryžių ir vaikai panoro gyventi su ja. Tėvas ir toliau dalyvavo vaikų gyvenime, bet paprastai jo rūpestis apsiribodavo pinigais ir dovanomis. Mergaitė jautė didelę nuoskaudą, kad tėvas be sąžinės graužimo išbraukė vaikus iš savo gyvenimo. Būtent tuo laikotarpiu gimė legenda apie giminės prakeiksmą: Aristotelis Onasis sudaužė garsiosios operos dievaitės Marijos Kalas širdį (Maria Calas), jų santykiai tęsėsi neilgai, jis netrukus ją iškeitė į kitą, o M.Kalas, nepaprastai emocinga moteris, prakeikė jį ir visas jo mylimąsias - buvusias ir būsimas. O pats Aristotelis, dažnai vadintas „auksiniu graiku", kartą sakė, kad be moterų visi pasaulio pinigai būtų nieko verti. Šiaip ar taip, jam netrūko nei vienų, nei kitų.

Bėgimas nuo nemeilės

Tėvo pinigai ir dykinėjimas kartu su dėmesio trūkumu ir širdies skausmu nuvedė kreivais keliais - Kristina įjunko leisti laiką neaiškiuose sambūriuose ir megzti įtartinas pažintis. Bet žiojėjanti žaizda sieloje taip ir neužsitraukė, veikiau tik gilėjo, o psichologinės problemos vis sunkėjo.

Konfliktas šeimoje ir slegianti vienatvė merginą pastūmėjo žengti gana kvailą žingsnį - anksti ištekėti. Jos išrinktuoju tapo amerikietis Džozefas Bolkeris (Joseph Bolker). Jam buvo 48 metai, o turtingai paveldėtojai vos 18. Tėvo pyktį sunku net įsivaizduoti, užtat Kristina pasiekė, ko visada norėjo - visas tėvo dėmesys nukrypo į ją, nors ir neigiama prasme. Tėvas grasino palikti merginą be palikimo, jei ši neišsiskirs. Kristina, iki soties prisižaidusi tėvo nervais, išsiskyrė po vestuvių praėjus 9 mėnesiams. O paskui pabandė nusižudyti.

Ar tai buvo realus bandymas atimti sau gyvybę, ar dar vienas mėginimas patraukti tėvų dėmesį, neaišku. Tačiau atsigavusi ji pasinėrė į dar lengvabūdiškesnį gyvenimą: beveik neišeidavo iš klubų, gėrė ir vartojo narkotikus, tuštumą stengdamasi užpildyti brangiais daiktais ir papuošalais. Tačiau vėlesni įvykiai ją visiškai palaužė. Per lėktuvo katastrofą žuvo vyresnysis Kristinos brolis, kuriam tuo metu buvo vos 25-eri, o po metų mirė mama. Mergina liko su tėvu, bet ir tai neilgai. Mirtis pasiglemžė ir jį, vienintelį jai likusį artimą žmogų. Jis mirė dėl onkologinės ligos. Kristina liko viena vadovauti didžiulei imperijai.

Aikštinga mergaitė suaugo

Kadangi Kristina ir anksčiau nepasižymėjo stabilia psichika, baisu įsivaizduoti, kaip ji jautėsi po tokios išbandymų virtinės. Be to, dėl didžiulio tėvo turto, kuris dabar priklausė vien jai, Kristina tapo nepaprastai patrauklia partija ir aplink ją iškart ėmė suktis kraičio medžiotojai. Tuo laiku ir atsirado jos antrasis vyras Aleksandras Andreadis - gan turtingas, todėl laikomas jos sluoksnio žmogumi, bet ir gana godus, todėl jį domino ne Kristina, o jos turtai. Skyrybos, įvykusios netrukus po vestuvių, buvo neišvengiamos. Tačiau po antrųjų skyrybų Kristina pradėjo ieškoti paguodos ne vakarėliuose ir pažintyse, kaip anksčiau, o ėmėsi šeimos verslo ir net spėjo tapti gera vadove. Matyt, mergaitė paveldėjo tėvo protą ir lankstumą sprendžiant strateginius uždavinius ir šioje srityje jautėsi užtikrintai. Nepaisant visko, ji sugebėjo susikurti puikią dalykinę reputaciją. Verslas plėtėsi, atsivėrė naujų perspektyvų, ji neabejojo, kad tėvas būtų ja didžiavęsis ir tai dar labiau ją įkvėpdavo.

Rusiškas romanas

Būtent verslas ją suvedė su trečiuoju vyru - sovietų valstybės tarnautoju Sergejumi Kauzovu. Su juo ji susipažino telefonu, kai tarėsi dėl grūdų gabenimo krovininiais laivais. Abu net telefonu, dalykinio pokalbio metu, sugebėjo tiek sužavėti vienas kitą, kad tarp jų užsimezgė audringas romanas. Netrukus jie susitiko Paryžiuje ir vienas kitą įsimylėjo.

Šaukštas deguto šiuose santykiuose buvo ta aplinkybė, kad Sergejus buvo vedęs, o graikės milijardierės ir sovietų valdininko romanu iškart susidomėjo žvalgyba, ir ne tik SSRS. Tačiau visa tai įsimylėjėlių nesustabdė ir 1978 m. jie oficialiai tapo vyru ir žmona. Sergejus išsiskyrė, o Kristina, kaip ir dera ištikimai žmonai, persikėlė pas vyrą į Maskvą.

Kam milijardierei reikėjo iš Graikijos keltis į Maskvą - nesuprantama, matyt, jos avantiūrizmas dar nebuvo išgaravęs. Jie įsikūrė bute, kurį jaunavedžiams skyrė valstybė. Tame name gyveno vien valdininkai ir menininkai, bet milijardierei trukdė pro namą riedančių tramvajų triukšmas. Ji nuoširdžiai stengėsi priprasti prie naujų sąlygų, bet moteriai, visada gyvenusiai prabangoje ir pertekliuje, tai padaryti buvo nelengva. Gana greitai ji išvyko iš SSRS, o Sergejus liko Maskvoje, sutuoktiniai kartais susitikdavo kur nors Europoje, bet drauge nebegyveno. Nors jie susituokė iš meilės, santuoka iširo vos po dvejų metų. Vėliau santuoką su Sergejumi Kristina vadindavo geriausiu gyvenimo laikotarpiu.

Ketvirtasis bandymas

Išsilaižyti žaizdų Kristina grįžo į privačią salą, kurioje buvo palaidoti artimieji. Po truputį tyki Skorpijo sala virto aukštuomenės susibūrimų vieta. Ji vėl pradėjo ieškoti paguodos linksmybėse, tik tiek, kad dabar jos buvo kitokios kaip anuomet, kai ji visiškai nesirinkdavo, su kuo bendrauti. Būtent per vieną tokį vakarėlį ji susipažino su Teriu Raseliu (Thierry Russell), verslininku iš Prancūzijos. Kristinai jis darė didelę įtaką ir būtent dėl jo ji atsisakė palaido gyvenimo, gydėsi nuo priklausomybių, nustojo vartoti alkoholį ir tapo pavyzdinga žmona. Šioje santuokoje gimė vienintelė Kristinos duktė, kurią ji pavadino mamos vardu - Atėne. Ji pagaliau nustojo kamuotis, nusprendė, kad sugebėjo sukurti tvirtą šeimą.

Deja, ir šis vyras nepateisino jos lūkesčių. Praėjus tam tikram laikui paaiškėjo, kad jis gyvena dvigubą gyvenimą ir nenutraukė santykių su ankstesniąja meile, kad jie net turi vaiką, kuris jam gimė jau vedus Kristiną. Moteris negalėjo susitaikyti su tokia apgaule, kuri buvo net ne neištikimybė, o tikra išdavystė. Vėl prasidėjo vakarėliai, alkoholis ir stiprūs vaistai.

Beje, jai buvo ne naujiena viską pradėti iš pradžių, dabar ji bent jau turėjo dukterį. 1988 m. ji persikėlė į Buenos Aires ir planavo ten gyventi tyliai ir ramiai. Tada šalia jos jau buvo vyras, kuris, pasak gandų, turėjo tapti jos penktuoju sutuoktiniu. Šįkart tai buvo draugės brolis, kurį ji pažinojo nuo vaikystės. Bet įregistruoti savo santykių, net jei tai ir planavo, jie nespėjo. Tais pačiais 1988 metais ji buvo rasta viešbučio kambaryje negyva. Tyrimas nustatė, kad moteris mirė perdozavusi stipraus poveikio preparatų, kuriuos vartojo reguliariai. Kristina buvo palaidota šeimos kape saloje, šalia artimųjų.

Scenarijus kartojasi

Vienintele Onasių turtų įpėdine tapo Atėnė, kurią ėmėsi globoti tėvas. Pagal testamentą leisti pinigus jis galėjo tik mergaitės reikmėms. Atėnė augo normalioje šeimoje, o su pamote santykiai buvo šilti ir draugiški. Iš viso šeimoje buvo keturi vaikai ir Atėnė buvo auginama lygiai taip pat kaip kiti. Tačiau ją teko saugoti kaip akies vyzdį, vaikystėje ją buvo bandoma 7 kartus pagrobti dėl išpirkos.

Šeimos istorija šokiruoja nelaimingų sutapimų skaičiumi - nejau išties veikia prakeiksmas, kuris kelia pavojų kiekvienam, kas prisilies prie A.Onasio turtų? Kol kas Atėnė kartoja savo mamos likimą, bent jau meilės srityje. Pagrindinė jos meilė - žirgų sportas, hipodrome ji sutiko ir savo vyrą, kurį, nors ir būdama kuklios išvaizdos, nuviliojo nuo „Playboy" žvaigždės.

Ką gi, grožis dingsta, o senelio milijonai tik kaupiasi. Atėnė sutiko auginti vyro vaikus iš pirmosios santuokos, tačiau, kad ir kaip ji stengėsi, scenarijus buvo skausmingai panašus į jos mamos santuokas. Ji pavargo kęsti nuolatinę vyro neištikimybę ir po 11 metų pareikalavo skyrybų.

Atėnė gyvena uždarai, svajodama, kad baigtųsi jos giminės prakeiksmas. Moteris net pardavė salą, kurioje palaidoti artimieji - jai pasirodė, kad tai bus tarsi atsiskyrimas nuo giminės. Atėnė visą gyvenimą bijo senelio pinigų prakeiksmo ir daug išleidžia labdarai. Gali būti, kad ji nekartos karčių mamos klaidų ir anksčiau ar vėliau bus tikrai laiminga.

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar manote, kad homoseksualizmas tai liga?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks Jūsų požiūris į mero rinkimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
8. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
9. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie atmintį
10. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
11. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
12. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
13. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
14. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
15. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
16. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
17. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
20. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
25. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +7 C

+1 +5 C

 

-1 +5 C

+4 +11 C

+1 +8 C

 

+3 +6 C

0-8 m/s

0-9 m/s

 

0-8 m/s

       

Nuorodos