respublika.lt

Ką dovanoja žvaigždės: senovinė pilis, žiurkė ir 9 šiukšlių dėžės

2021 kovo 20 09:01:56
Milda Kunskaitė

Ne vienam tenka pasukti galvą, kokią dovaną išrinkti artimam žmogui vienos ar kitos šventės proga. O kokias dovanas dovanoja ir gauna įžymybės? Jos kartais pademonstruoja kūrybiškumo stebuklus. Jų pasirinkimas neretai sukelia ne tik susižavėjimą, bet ir stebina, prajuokina, o kartais net šokiruoja. O dar neįprasta dovana - būdas priminti apie save žiniasklaidoje, juk tai yra proga dar sykį pasigirti turtais ir nestandartine vaizduote.

×
nuotr. 6 nuotr.
Anastasija Voločkova yra pasakojusi, jog iš slapto gerbėjo gavo prabangų „Maybach“, tačiau vairuojančios šį automobilį jos niekas taip ir nematė... EPA-Eltos nuotr.

 

Žanro klasika su aristokratišku akcentu

Briliantai ir nekilnojamasis turtas - štai dovanos, kurios visais laikais ir pradžiugins mylimąją, ir akivaizdžiai parodys atitinkamą dovanotojo statusą. Dėl brangenybių viskas yra aišku (kaip sakoma, geriausi merginų draugai - briliantai), o štai nekilnojamojo turto objektai - kitas reikalas.

Įgyvendinti gražuolės žmonos Ketrinos Zeta Džouns (Catherine Zeta-Jones) vaikystės svajonę kartą nutarė jos sutuoktinis Maiklas Daglasas (Michael Douglas). Nežiūrint to, kad spaudoje tuomet sklandė gandai apie galimas poros skyrybas, mylintis vyras beveik metus ruošė žmonai dovaną gimtadienio proga. Kaip jis papasakojo žurnalistams, Ketrina dievina fantastikos žanrą, todėl jis nusprendė jai sukurti tikrą pasaką. Išties naujiena, kad ji tapo senovinės pilies Velse savininke, aktorei sukėlė entuziazmą. Būtent ši pilis ne kartą minima viduramžių legendose ir istoriniuose metraščiuose. Tačiau susižavėjimą netrukus pakeitė kitas jausmas. Dabartiniais masteliais legendinis nekilnojamasis turtas kainavo ne taip ir brangiai - vos kokius penkis milijonus svarų, tačiau išankstinė restauratorių sąmata buvo tris kartus didesnė...

O štai Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo) kaip dovaną išrinko visiškai šiuolaikišką ir sutvarkytą būstą. Buvęs Irinos Šeik (Irina Shayk) mylimasis jai padovanojo vilą netoli Madrido, kainuojančią septynis milijonus eurų. Poros gerbėjai džiaugėsi, tokią dovaną laikydami jų romano tęsiniu ir noru susisukti jaukią gūžtą. Tačiau pragmatiški skeptikai tuo metu prisiminė europietišką posakį „sunkumai - drauge, mokesčiai - atskirai". Juk toks brangus nekilnojamasis turtas bus apmokestinamas nemaža suma.

Tačiau garsios Pelenės vis tiek svajoja apie rūmus, o garsus princas juos dovanoja. Čia pasižymėjo ir rusas milijardierius Viačeslavas Doroninas. Savo mylimajai Naomi Kembel (Naomi Campbell) jis saloje pastatydino egiptietiško simbolio - dievo Horo akies formos vilą. Kaip žinoma, jo dievintoji Naomi domisi senovės Egipto istorija.

O Andželinos Džoli (Angelina Jolie) hobis yra visai kitoks. Kadaise Bredas Pitas (Brad Pitt) žmonai dovanojo ne šiaip žemės sklypelį, o tikrą šaudyklą su didžiuliu ginklų arsenalu. Kaip paskui jis aiškino žurnalistams, žmonos darbas yra nervingas, o kur dar jų atžalų įgeidžiai - turi Andželina kur nors „nuleisti garą". Na, ir A.Džoli taip pat neliko skolinga. Matyt, jų šeimoje vyras nervus ramindavo kažkaip kitaip, taigi B.Pitui geriausia dovana tapo žemės valda su tikru kriokliu ir galimybe pabūti vienam.

Gyvos dovanos

Žinoma, padovanoti kilmingą šunelį, kačiuką, triušį arba net ponį - kuo ne puikus būdas pamaloninti mylimą moterį? Pavyzdžiui, balerinai Anastasijai Voločkovai gerbėjas yra padovanojęs veislinį žirgą. O štai Peris Hilton (Paris Hilton) geriausia draugė Nikolė Riči (Nicole Richie) nusprendė, kaip sakoma, padovanoti „du viename": simpatiškoje dėžutėje tupėjo miela žiurkytė, tik labai stora. Pasirodė, kad gyvūnėlis laukiasi palikuonių ir Peris tapo visos žiurkių vados įmote. Vakarėlių liūtei teko laukti beveik metus, kol draugei Nikolei galėjo įteikti atsakomąją dovaną: kalėdiniame bate mis Riči aptiko pelę su linkėjimais nuo draugės.

Bet kartais būna, kad gyva dovanėlė pasirodo esanti tikra kiaulė. Tiksliau - paršas. Būtent toks gyvūnas atsidūrė Džordžo Klunio (George Clooney) namuose kaip dovana tuometinei draugei Keli Preston (Kelly Preston). Merginai kiaulė nepatiko ir ji išeidama dovaną paliko Džordžui, o atsisveikinimo atviruke dar paaiškino, kad Maksas - buvusio draugo charakterio atspindys. Na, o Džordžas net neįsižeidė. Kriuksintį draugą Maksą jis dažnai veždavosi į filmavimą, važinėdavo su juo į svečius pas draugus ir net leido jam miegoti savo miegamajame. Kiauliukas įgijo brangų antkaklį ir ilgą laiką buvo tikras garsiojo šeimininko totemas.

Dovana ar pasityčiojimas

Vilas Smitas (Will Smith) žmonai taip pat įteikė labai dviprasmišką dovaną. Kaip jis papasakojo interviu, per Kalėdas jo žmona gavo devynias šiukšlių dėžes, ir aktorius tvirtino, kad moteris liko labai patenkinta gauta dovana. Kas ten žino, kaip buvo iš tikro, bet jo žmonos kantrybe ir taktu galima tik žavėtis. O ji Vilą pradžiugino skanėstu. Dovana buvo milžiniška - 40 kg jo mėgstamo šokolado. Žmona specialiai užsakė jo atgabenti iš Šveicarijos ir sumokėjo beveik 10 tūkst. dolerių. Be saldumyno prie dovanos buvo pridėtas apžiūros pas odontologą čekis.

Neįprastos ir kvailos dovanos

Sunku kuo nors nustebinti žmogų, kuris visko turi. Todėl kai kada dovanos būna, švelniai tariant, keistokos. Štai Nikolajus Baskovas iš draugų gavo neįprastą tortą, papuoštą šokoladinėmis figūrėlėmis, vaizduojančiomis kone visas įmanomas „Kamasutros" pozas, o Dimai Bilanui buvo padovanota 900 avinų banda. Mikas Džageris (Mick Jagger) gavo labai brangią, bet visiškai nenaudingą dovaną. Auksinis dantų šepetėlis gal ir yra gražus, bet valyti dantis gaminiu iš tokio minkšto metalo yra neįmanoma. Todėl, kaip prisipažino garsenybė, dabar jis yra saugomas banko saugykloje - o gal kada nors prireiks jį paversti grynaisiais.

Jos Didenybė Anglijos karalienė Elžbieta nuolatos gauna originalių dovanų iš oficialių asmenų ir savo valdinių. Jai buvo padovanotas ir milžiniškas marcipanas, vaizduojantis Elžbietą prie Brandenburgo vartų, ir jos portretas - mergaitė ant mėlyno ponio, ir kompaktinis diskas su Kinijos prezidento žmonos dainomis. Bet net šiame nebanaliame fone sugebėjo išsiskirti Mergelių salų gubernatorius, karalienei atsiuntęs maišą druskos. Jei Jos Didenybė ir atspėjo dovanos prasmę, išsiauklėjimas jai neleido viešai pasisakyti šia tema.

Puodas, šukos ir katinas - tokių dovanų gavo Keitė Holms (Katie Holmes), vos tapusi Tomo Kruzo (Tom Cruise) žmona. Bet tai visai nereiškia, kad jos sutuoktinis yra šykštus, tokias dovanas yra priimta dovanoti nuotakai per scientologų vedybų ceremoniją. Ir nors vėliau T.Kruzas padovanojo Keitei asmeninį lėktuvą, jai, ko gera, suklusti reikėjo jau tada, priėmus iš jo rankų šį keistą rinkinį.

Reklaminės dovanos

O dar būna vadinamųjų reklaminių dovanų, apie kurias visi girdėjo, bet niekas jų nematė. Štai, pavyzdžiui, aukštuomenės liūtė Anastasija Voločkova sekėjams pasakojo apie automobilį „Maybach", kainuojantį milijoną dolerių, kurį gavo iš slapto gerbėjo. Tačiau po surengtos fotosesijos jo niekas taip ir nepamatė, vieni kalbėjo, kad automobilis buvo pavogtas, kiti - kad žvaigždė jį pardavė, dar kiti - kad grąžino buvusiam savininkui.

Tokia pati dovana yra ir prašmatni Viktorijos Bekhem (Victoria Beckham) dovana vyrui. Tačiau Deivido niekas niekada nematė važinėjančio „Ferrari Scaglietti".

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s