respublika.lt

Iš krepšinio aikštelės - į televizijos ekraną

2022 rugpjūčio 10 16:45:00
Aistė LABINAITĖ

NBA krepšininkai kasdien treniruotėse ir rungtynėse įrodinėja, kad yra verti būti stipriausios pasaulyje lygos dalimi. Tačiau ne tik dėl krepšinio įgūdžių visų akys nukreiptos į juos, šiandien dauguma krepšininkų turi savo verslus, atstovauja prestižiniams prekių ženklams, kai kurie net tapo stiliaus ikonomis. Negana to, ne viena NBA žvaigždė jau gali save vadinti ir aktoriumi. Tiesa, ne tuo, kuris per rungtynes raitosi ant parketo ir tikisi, jog teisėjas apdovanos varžovą pražanga. Geriausi NBA krepšininkai jau įrašė savo pavardes ir į filmografijos metraščius. Vieni didžiajame ekrane vaidina save, o kitiems tenka išmokti įsikūnyti į išgalvotus personažus.

×
nuotr. 1 nuotr.
Lebronas Džeimsas (LeBron James)

 

Lebronas Džeimsas (LeBron James). 37-erių „Los Angeles Lakers" krepšininkas kine debiutavo 2015 m. Tuomet jis suvaidino amerikiečių komikės Eimės Šumer (Amy Schumer) komedijoje „Be stabdžių" (angl. „Trainwreck").

Šioje juostoje krepšininkas vaidina išgalvotą savo versiją. Jis yra pagrindinės veikėjos vaikino geriausias draugas. Karalius Džeimsas bando Klivlandą, kuriame realybėje tuo metu žaidė ir atstovavo „Cavaliers" klubui, paversti atostogų vieta. Taip pat šiame filme L.Džeimsas yra labai taupus, skaičiuojantis kiekvieną centą. Praėjusiais metais pasirodė ir vaidybinis-animacinis filmas „Kosminis krepšinis: Nauja era" (angl. „Space Jam: A new Legacy"). Čia L.Džeimsas vėlgi vaidina krepšininką, norintį, kad sūnus sektų jo pėdomis. Vieną dieną tėvas ir sūnus patenka į virtualią visatą. Karalius Džeimsas pavirsta animaciniu veikėju ir sutinka ne vieną vaikystėje pamėgtą personažą. Tiesa, su L.Džeimsu susijusių filmų sąrašas yra gana ilgas, mat krepšininkas ne tik vaidina, tačiau ir prodiusuoja filmus. „Lakers" žvaigždei priklauso ir filmų prodiusavimo kompanija.

Rėjus Alenas (Ray Allen). 47-erių buvęs profesionalus krepšininkas 1998 m. vaidino su garsiuoju amerikiečių aktoriumi Denzeliu Vašingtonu (Denzel Washington) filme „Jis gavo žaidimą" (angl. „He got Game").

Režisieriaus Spaiko Li (Spyke Lee) pastatytoje dramoje D.Vašingtonas vaidina iš kalėjimo išleistą R.Aleno tėvą. Jo sūnus įvardijamas kaip talentingiausias koledžo krepšininkas. Taip pat R.Aleną galima išvysti 2001 m. juostoje „Harvardo žmogus" (angl. „Harvard Man"), 2015 m. trumpametražiame filme „Dėdė Driu" (angl. „Uncle Drew").

Šakilas O'Nilas (Shaquille O'Neal). 50-metis buvęs krepšininkas turi tokį ilgą filmų, kuriuose šmėžuoja jo pavardė, sąrašą, kad pastarojo galėtų pavydėti ir tikri aktoriai.

Tiesa, dauguma Šako aktorinių darbo vaisių vertinami dviprasmiškai, ne iš pačios rimčiausios pusės ir Oskaras jam tikrai negresia. Dažniausiai daugkartinis NBA čempionas pasirodo komedijose. Pavyzdžiui, krepšininką galima išvysti poroje parodijų serijos „Pats baisiausias filmas" (angl. „Scary Movie") dalių. Debiutas didžiajame ekrane įvyko 1994 m. Viljamo Friedkino (William Friedkin) režisuota juosta „Mėlynieji žetonai" (angl. „Blue Chips") pasakoja apie koledžo trenerį, bandantį surinkti laimėtojų komandą. Vienu iš jo žaidėjų ir yra Š.O'Nilas. Šakas taip pat yra prisidėjęs ir prie filmų prodiusavimo.

Kevinas Garnetas (Kevin Garnett). 46-erių buvęs „Minnesota Timberwolves", „Boston Celtics" ir „Brooklyn Nets" klubų krepšininkas 2019 m. kartu su garsiuoju JAV aktoriumi Adamu Sandleriu vaidino kriminaliniame trileryje „Neapdoroti brangakmeniai" (angl. „Uncut Gems"). Krepšininkas čia įkūnija patį save.

NBA žaidėjas užsigeidžia suktam juvelyrui (A.Sandleriui) priklausančio ir kontrabanda įvežto juodojo opalo, kuris, jo įsitikinimu, turėtų prišaukti sėkmę per atkrintamąsias varžybas. Kaip užstatą juvelyras paima K.Garneto 2008 m. iškovotą NBA čempiono žiedą. Beje, K.Garnetas, kaip ir Š.O'Nilas, irgi vaidina filme „Blue Chips". Tačiau jo pasirodymas šioje juostoje tik epizodinis. K.Garneto kolekcijoje taip pat yra ne vienas filmas, kuriame jis vaidina arba prisideda prie prodiusavimo darbų.

Karimas Abdul Džabaras (Kareem Abdul-Jabbar). 75-erių buvusi „Los Angeles Lakers" žvaigždė per karjerą ne kartą kaip svečias lankėsi įvairiuose televizijos projektuose. Tačiau labiausiai jo aktoriniai sugebėjimai išgarsėjo dėl dviejų skirtingų vaidmenų filmuose.

1978 m. filme „Mirtinas žaidimas" (angl. „The Game of Death") K.A.Džabaras vaidina legendinio kovų meistro Briuso Li (Bruce Lee) priešininką. Pastarasis Honkongo-JAV aktorius mirė dar nebaigus šio filmo. O 1980 m. krepšininkas suvaidino amerikiečių satyrinėje komedijoje „Aeroplanas" (angl. „Airplane!"). Čia jis atliko lakūno, neva tai labai panašaus į K.A.Džabarą, vaidmenį. Krepšininkas, vaidindamas save, ne kartą pasirodė amerikiečių situacijų komedijoje „Didžiojo sprogimo teorija" (angl. „Big Bang Theory").

Maiklas Džordanas (Michael Jordan). 59-erių legendinis „Chicago Bulls" krepšininkas 1996 m. pasirodė jau klasika tapusiame vaidybiniame-animaciniame filme „Kosminis krepšinis" (angl. „Space Jam").

Čia vieno geriausių visų laikų krepšininko vedama animacinių personažų komanda, siekdama atgauti kitų NBA žvaigždžių talentus, aikštelėje kovoja su monstrais. M.Džordanas negali pasigirti sąrašu filmų, kuriuose jis įkūnija kažkokį personažą. Tačiau buvęs „bulių" gynėjas tikrai turi ilgiausią dokumentinių, apie jį patį sukurtų, filmų sąrašą. Taip pat M.Džordanas dažnai pasirodo ir dokumentiniuose filmuose ar serialuose apie kitas sporto pasaulio legendas. Pavyzdžiui, šių metų balandžio pabaigoje „Apple TV" išleido pirmąsias serialo „Jie mane vadina Magija" (angl. „They call me Magic") dalis, kuriose pasakojama apie legendinį „Los Angeles Lakers" krepšininką Medžiką Džonsoną (Magic Johnson). Čia savo rolę atlieka ir M.Džordanas.

Džonas Salis (John Salley). 58-erių keturiskart NBA čempionas atliko vaidmenį filme „Pašėlę vyrukai" (angl. „Bad Boys"). Pirmoji dalis pasirodė 1995 m. Pagrindinius vaidmenis komedijoje apie policininkus atlieka Vilas Smitas (Will Smith) ir Martinas Lorencas (Martin Lawrence).

Jų pašonėje buvęs krepšininkas vaidina programišių. 2003 m. Dž.Salis tęsė šį vaidmenį ir antroje filmo dalyje. Taip pat krepšininkas yra vaidinęs apsipirkinėjimo priklausomybę turintį vyrą filme „Parduotuvių maniakės išpažintis" (angl. „Confession of a Shopaholic") ir dar daugelyje kitų filmų. Net juokaujama, kad gali būti ir tokių, kurie nežino, kad Dž.Salis yra buvusi NBA žvaigždė, o atpažįsta jį tik dėl aktorinės karjeros.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
  • VALDYMAS: Parlamente registruotas siūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje prieštarautų Konstitucijai, teigia Seimo teisininkai.
  • VILKAI: Naujam medžioklės sezonui Aplinkos ministerija siūlo nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais.
  • REKORDAS: Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytojai dar pavasarį pasiekė Lietuvos rekordą – vos per 7 valandas daugiau nei 700 žmonių išmokė atlikti pradinio gaivinimo veiksmus.
  • BOMBOS: Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų išminuotojai penktadienį Radviliškio rajone neutralizavo durpyne rastas aviacines bombas.
  • SIUNTOS: Tarptautinių skubių siuntų bendrovės „DHL Express“ paslaugos kitąmet Lietuvoje vidutiniškai brangs 13,9 proc., pranešė įmonė.
  • KOMPENSACIJA: Kaip pranešė Lietuvos energetikos agentūra, jos paskelbtas kvietimas teikti paraiškas kompensuoti dalį įsirengiamų privačių elektromobilių įkrovimo prieigų išlaidų pirmosiomis savaitėmis pritraukė 461 susidomėjusių gyventojų.
  • ORKESTRAS: Rugsėjo 24 d., 19 val. koncertu Nacionalinėje filharmonijoje 62-ąjį sezoną pradės Lietuvos kamerinis orkestras - sezono pradžios proga orkestras koncertuos su vienu žymiausių dabarties lietuvių pianistų Andriumi Žlabiu.
  • IDĖJOS: Vilniaus savivaldybė kviečia architektus dalyvauti architektūros idėjų konkursuose keturioms naujoms ugdymo įstaigoms: vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei planuojamoms statyti progimnazijoms Pavilnyje ir Perkūnkiemyje.
  • ELEKTRA: Estijos valstybinės perdavimo tinklų operatorės „Elering“ generalinis direktorius Taavi Veskimagis pareiškė, jog jei Baltijos šalių elektros sistema būtų staigiai atjungta nuo Rusijos sistemos, prireiktų 8,5 teravatvalandžių dujų elektrinėms kūrenti, o dabartinėmis rinkos kainomis toks dujų kiekis atsieitų 1–1,5 mlrd. eurų.
  • PANDEMIJA: Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį pareiškė, kad „iš medicininio požiūrio“ koronaviruso pandemija yra įveikta.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar reikalinga autobusams stoti tuščiose stotelėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+3 +9 C

 

+7 +10 C

+12 +15 C

+12 +16 C

 

+13 +15 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s